Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
12 İMAMLAR 12 İMAMLAR terimi Limonî Erz
tarafından 29.1.2007 tarihinde eklendi
12 İMAMLAR sizce ne demek,
12 İMAMLAR size neyi çağrıştırıyor?
"12 İMAMLAR" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>
BayYildirim Bey.. Offline
Yildirim Beyazit
x
3 person liked.
2 person did not like.
imam mehdi kendi zamanindan sonra simdiki ve gelecek zamanindami sahibi.yani ahir zamanda gelecek olan mehdi ayni mehdimi...lutfen? (14.7.2010 18:48)
(bakınız: zaman, mehdi, gelecek, sonra, mani, aman, yani, imam, manda, ahir zaman)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayZehra Betül 1 Offline
Zehra Betül 1
x
12 İmamlar Peygamber Efendimizin soyundan gelen ehlibelyte dahil olan kutlu insanlardır. Bu insanlar Hz Ali ile başlayıp Hz Muhammed Mehdi ile bitiyor, imamlar insanlara dini ve ilmi konularda yol göstermişlerdir. Hepside hayatları boyunca zalimlerin zulmüne maruz kalmışlardır. Allah cümle müslüman alemini onların yoluna dahıl kılsın insALLAH. ve onları sevenleri eleştirenlerede doğru yolu göstersin, Peygamber efendimiz Ehlibeyt için ' Benim ehlibeytim Nuh un gemisine benzer binen kurtulur' buyurmuştur, Tüm ehlibeyt aşıklarına selam olsun (10.5.2010 15:45)
(bakınız: insan, hayat, muhammed, arda, müslüman, mehdi, aşık, insanlar, doğru, oyun)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEngın Gunduz.. Offline
Engın Gunduz 3
Bay, 39
Bursa
12 imamlar hz muhammed soyundan gelıp hz ali oğulları ve torunları kısaca ehlibeyt tek tek baktığımız zaman hepsınınde şehıt edıldıgını goruruz.benım şahsı dusuncem 12 imamlar denınce ALEVILIK aklıma gellır zaten bılırsınız eskıden alevı degılde alı evı denırdı suan gunumuzde alevı dıye gecıyor (13.3.2010 02:10)
(bakınız: zaman, muhammed, oyun, ehlibeyt, alev, aman, zaten, imam, kısaca, oğul)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAşık Mahsuni.. Offline
Aşık Mahsuni 1
Bay, 34
huzur sağlanmak istenmiştir (8.10.2009 16:00)
(bakınız: huzur, anmak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayolu_dusler Offline
olu_dusler
Bay, 38
Hatay
12 imamlarin hayatina baktiginizda hepsinin oldurulmus olacagini goreceksiniz ama biri varki hala haytatadir mehdi oda deccalin dunya uzerinde seytanligin baslayacagi gun gunesin ustunde dunyaya zuhur edecek ama isa kiliginda bu bilgi batinidir arkadaslar. hz muhammedin soyudur 12 imamlar hepsinin ayri ayri ozellikleri vardir (4.9.2009 14:01)
(bakınız: hayat, muhammed, deccal, bilgi, esin, mehdi, hepsi, hala, asla, rind)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayUranosߣT@ Offline
UranosߣT@
x
Tamamen Katılıyorum Fakat 12 İmanın 12. si Muhammed Mehdi El Kaim İleride Hz.İsa İle Hristiyanları Müslümanlara Çağıracak Bu Olaylar Dolayısıyla Adalet Ve Huzur Çağı Başlıyacak. Tamamen Kuranda Geçen Ayetlerin Sentezidir. Kısa Bir Anlam (10.8.2009 03:18)
(bakınız: anlam, adalet, muhammed, huzur, müslüman, ayetler, mehdi, iman, yorum, lara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayefendi44 Offline
efendi44
x
slm dostlar hepiniz bir birinden güzel sözler söylemişsiniz ben bu yazılanları görünce sevincimi saklayamadım ehl-i beyt i sevmek allahı sevmektir cc.rabbim ne güzel bir soydan hz. ibrahim'den sav. efendimiz hz. muhammed'e kadar uzandı ve onun soyundan dünya da eşi benzeri olmayan çam kokulu ehl-i beyt ler doğdu tüm kafiler dedilerki senin soyun kurudu bunu üzerine canbı allah peygamberimize dediki senin soyun ra.hz.ali den devam edecektir bu vesileyle peygamberimizin soyu güzelliği nuru vefatından sonra ehl-i beyt nazil oldu bu soydan islamiyeti herzaman koruyacak kuranıkerim bir yoldur ahlak ve ilim yoludur yalnız geminin kaptana iktiyacı vardı peygamberimizden sonra islam 12 imamlara devredilmiştir bu güzel zatlardan bir bahsetmek istiyorum imamların ilki aliyi mürtazadir ve bu soydan sonra hz. hasan hz. hüseyin hz. zeynal abidin hz. muhhamed bakır hz. caferi sadık hz. musa-i kazım hz. ali rıza hz. muhammed taki hz. ali-en naki hz. hasan-ül askeri hz. muhammed mehti ve sonuncu imam ve islamiyetin dünya ahlakının ve canabı rabbim göndereceği hz. muhammed mustafa'nın hadisde belirtiği kurtarıcı hadisi (Sav Hz. Muhammed) Hz. Mehdi Benim Soyumdan olacaktır. Evet Dostlar birazda 12 imamların hayatında bahsetmek istiyorum kısa ve öz. Doğru ile nefis arasında kalan biz insanoğlu hep kötülüğe meil vermişizdir ruh ile bende arasında yaşan bizler nefsimizi kör etmedikçe doğru yolu bulamayız bu köprü allah'a olan yakınlığımızı doğru yolda isek yakına yanlış ol ise canabı allah 'tan uzaklaşma yoluna gideriz şimdi sorarım doğruyu gösteren kötülük yapmayın çıkarlarınız uğruna insanların ahlaklarını ekmeklerini ellerinden allan yezitlere dur diyen 12 imamların hepsi ecceleriyle ölmemiştir hepsini zehirliyerek öldürdüler sorarım şimdi neden iyiler kötüler kada cesaretli olamıyor ilim temiz ahlakı veren rabbim bu emelini kullanmıyan kuluna sormazmı bildiğini neden doğruyla düzeltmedin yanlış yapanı uyarmadın diye sorulmazmı birgün. Bu kadar sevgili canlar söyliyeceklerim sağlıkla ve esenle kalın (11.2.2009 10:57)
(bakınız: sevgi, insan, dost, hayat, zaman, sevmek, dünya, güzel, güzel sözler, sevgili)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanAzeri... Offline
Azeri...
Bayan

İmam kelime anlamıyla önder, lider anlamına gelir.


Allah(cc) ’ın dinini koruma görevi ilahi bir görev olup peygamberin yerine geçecek yada başka bir anlatımla O’nun çizgisini devam ettirecek kişininde insanların oylarıyla veya ölçüleriyle değil Allah(cc) ’ın tayini ve peygamberinde tebliğiyle olması gerekir. Hz.Muhammed(sav) :

“HER PEYGAMBERİN BİR VASİSİ VE VARİSİ VARDIR. ALİ BENİM VASİM VE VARİSİMDİR.” (Künüzül-Hakaık, c.2, s.148) diye buyurmuştur. İMAMLARIN BİRİNCİSİDİR. Hz.Ali(as) vefatından önce yerine oğlu Hz.Hasan(as) ’ı imam olarak vasiyet etmiş ve Allah(cc) ’tan gelen emirler doğrultusunda her bir önceki İmam yerine sonrakini vasiyet etmiş, Oniki imamların sonuncusuna kadar bu şekilde gelinmiştir.


Resulullah’tan mütevatir olarak nakledilen rivayetlere göre, Allah’ın, Resulullah’tan sonra insanlar üzerindeki hüccetleri Oniki kişidir. Bunlar şunlardır;

1-Müminlerin Emiri, Hz. İmam Ali b.Ebi Talip (as)

2-Hz.İmam Hasan Mücteba (as)

3-Şehitlerin Efendisi, Hz. İmam Hüseyin(as)

4- Hz. İmam Ali b.Hüseyin (as)

5- Hz. İmam Muhammed b.Ali (as)

6- Hz. İmam Cafer b.Muhammed (as)

7- Hz. İmam Musa b.Cafer (as)

8- Hz. İmam Ali b.Musa (as)

9- Hz. İmam Muhammed b.Ali (as)

10- Hz. İmam Ali b.Muhammed (as)

11- Hz. İmam Hasan b.Ali (as)

12-Zamanın sahibi, asrımızda Allah’ın yeryüzündeki halifesi ve On Birinci İmam’ın oğlu olan Hz. İmam Mehdi (as)
(11.2.2009 09:26)
(bakınız: insan, hz.muhammed, zaman, anlam, muhammed, şehit, ayetler, vefa, kelime, mehdi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysosyalist_se.. Offline
sosyalist_seda
x
Allah bize 2 şey emanet etti:Biri ehl-i beyt diğeri ise kuranı kerimdir. Ehl-i beyt 12 imamlardır ve hz:muhammedin soyudur... (5.2.2009 18:47)
(bakınız: muhammed, emanet, imam, allah, diğer, kurân, kurânı kerim)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayhulus-i Offline
hulus-i
x
12 imamlar bana dini imanı hatırlatıyor ALLAHı Hz. MUHAMMED MUSTAFA (s.a.v) 'i hatırlatıyor.. Günümüzdeki bazı üç kağıtçılar onların yolunu kendileri belirliyorlar size soruyorum bu kimin haddine alevilik müslümanlığı sünnilerden farklı yaşama anlayışı değil müslümanlığı müslümanca yaşama anlayışıdır bir insan ya müslümandır ya da kafirdir bunun ortası olmaz benim tavsiyem şu ki alevilerin haklarını savunuyorum diyen insanlar iyi seçilmelidir dinsiz adamlar seçilmemelidir....camilerimiz bize yeter onun dışında ibadet evi aramak kafirliktir burdan soruyorum Hz. Ali ibadetlerini kaç defa camiden başka bir yerde kılmıştır ya da 12 imamları düşünmek gerekir......inşallah bu yazımı yayınlarsınız ama benim pek umudum yok.... (8.1.2009 00:40)
(bakınız: insan, aleviler, alevi, yaşam, muhammed, soru, alevilik, müslüman, adam, cami)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>

"12 İMAMLAR" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: 12 İMAMLAR NEDİR? 12 imamlar ne zaman?

Antoloji.com
25.2.2017 07:35:28  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]