Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
AHMED EL HAZNEVİ AHMED EL HAZNEVİ terimi izzeddin
tarafından 05.05.2005 tarihinde eklendi
AHMED EL HAZNEVİ sizce ne demek,
AHMED EL HAZNEVİ size neyi çağrıştırıyor?
"AHMED EL HAZNEVİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayKasım KAPLAN Offline
Kasım KAPLAN
Bay, 60
Bursa
4 person liked.
0 person did not like.
Şeyh Abdulgani Haznevi Kimdir?
Şah-ı Hazne namıyla bilinen büyük mutasavvıf, son dönemin en büyük mürşid-i kâmillerinden biri olan Şeyh Ahmed-i Haznevi Hazretlerinin hayatta olan en küçük oğludur.
Şah-ı Haznenin vefatından 6 ay önce dünyayı şereflendirmiş, daha O güneş batmadan bu güneş doğmuştur. Mübarek annesi Hazret namıyla maruf Şeyh Muhammed Ziyauddin Hazretlerinin torunudur.
Şah-ı Hazne darı bekaya intikal etmeden kısa bir zaman önce mübarek sarığını çocuk Abdulgani Efendinin başına koyarak, keşfen “Bu benim oğlum inşallah ‘Gavs’ olacaktır.” Buyurarak büyük bir keramet göstermiştir.
Şah-ı Haznenin dünyasını değişmesinden sonra, özel bir itina ile yörenin en önemli hocalardan dersler alarak özenle yetiştirilmiş sanki bu günlere hazırlanmıştır. Özellikle Şah-ı Haznenin en büyük halifelerinden birisi olan Seyyid Şeyh Ahmed Hüseyni tarafından zahiren ve batinen yetiştirilerek, babasının ona ‘Zamanı gelince asıl sahibine verirsin’ buyurduğu icazetini vererek irşad görevine başlamasını sağlamıştır.
İrşad görevine başlayan Şeyh Abdulgani Hazretleri, çevresindeki insanların özellikle Hazne Köyü sakinlerinin aşırı ısrarlarıyla Şah-ı haznenin ilk irşada başladığı Hazne Köyündeki aynı Tekke ve medreseyi yeniden imar edip, genişleterek babasının bıraktığı yerden yaklaşık 27 yıldır irşada devam etmektedir.
Bu arada çok büyük bir hikmet tecelli ederek, Şah-ı Hazne nin dar geldiği için ayrıldığı bu tekkede, daha gittiği yıl kuruyan ve 35 yıldan fazla kuru kalan bir dut ağacı Şeyh Abdulgani Hazretlerinin teşrifiyle o bahar yeniden yeşererek dut vermiş ve tüm gören gözlere büyük bir mesaj vermeye başlamıştır.
İlmi, takvası ve Sünnet-i seniyyeye olan aşırı bağlılığı ile bilinen Şeyh Abdulgani Hazretleri 2012 yılı sonlarında çok sevdiği İstanbul’a yerleşerek ihya ve irşad görevini Beykoz’ daki Fatih Camisine yakın olan yüce divanından yürütmektedir. Kaddesallahu esrarehum aliyye.
Kasım KAPLAN
(13.05.2013 00:04)
(bakınız: istanbul, insan, hayat, zaman, anne, baba, dünya, büyü, esra, gözler)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKasım KAPLAN Offline
Kasım KAPLAN
Bay, 60
Bursa
ŞahI Hazne demişler ya zamanında Şah-ı Dünya imiş aslında.. aynı zamanda şeyh AbdulGani Hazlerinin mübarek babası öyle bir zat hediye tmiş dünya yüzüne
Rabbim şefaatçi kılsın müminlere
(27.05.2010 21:33)
(bakınız: zaman, baba, dünya, aslı, hediye, şeyh, aman, mümin, şefaat, aslında)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAşık Mahzun İ Offline
Aşık Mahzun İ
Bay, 33
tanımıyodum buraya girdiğim iyi oldu bu kadar önemli bi zaattan haberdar olmamak son derece üzücü bi durum ama hatanın neresinden dönülürse o kardır ve şimdi tanıyor ve bilgi sahibiyim saolun (09.10.2009 21:06)
(bakınız: şimdi, bilgi, esin, hata, haber, durum, mama, tanım, ilgi, kadar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysakaleynnn Offline
sakaleynnn
Bay, 54
İstanbul
Nurşinli Hazret nam Muhammed ziyaeddin Hzlerinin mümtaz talebesi... Gavs'ı kasrevi nam Seyyid AbdülHakim el Hüseyninin Üstadı olup Kur'an ve Sünneti yaşamada ve taliplerine rehber Kamil ve Mükemmil bir zattır. (17.09.2007 19:56)
(bakınız: yaşam, muhammed, üstad, sünnet, hakim, talebe, ziya, rehber, kamil, emmi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
Şeyh İzzeddin'in (K.S.) Hayatı
İnsanoğlu dünyaya geldiği andan itibaren iki bineğe benzeyen gece ve gündüz bineklerine binerek ahiret alemine gitmek üzere yola çıkar.

Her geçen gece ve gündüz onun ömründen bir miktar alıp götürür. Sonunda ömür tükenir ve yolculuk sona erer. Ahiret alemine bir geçiş olan ölüm tadılır.
(22.05.2007 20:19)
(bakınız: ölüm, insan, hayat, gece, dünya, gitmek, ahiret, ömür, gitme, geçiş)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
Şeyh Ahmed'in (K.S.) Sözlerinden
Erenlerin ancak onun muhabbetiyle kendisine vâsıl olduğu Allah'a hamd olsun. Arifler, kendisine tabi olmaları ile manevi makamı bulmuş oldukları Peygamberinin üzerine, müslümanların hidâyetleri sebebiyle, hidâyetlendiği o Peygamberin âline ve ashâbına salât ve selâm olsun!
(22.05.2007 20:18)
(bakınız: müslüman, ayetler, selam, peygamber, sela, hidayet, hamd, muhabbet, şeyh, rind)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: AHMED EL HAZNEVİ KİMDİR? ahmed el haznevi kimdir?

Antoloji.com
01.10.2016 16:47:18  #.234#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]