Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
AHMET BEDEVİ AHMET BEDEVİ terimi mystic58
tarafından 08.07.2006 tarihinde eklendi
AHMET BEDEVİ sizce ne demek,
AHMET BEDEVİ size neyi çağrıştırıyor?
"AHMET BEDEVİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayEmrah Enes Offline
Emrah Enes
x
0 person liked.
0 person did not like.
saadetin asrından erk ve öz vechesiyle habibi kibriya sallallahu aleyhi vesellem efendimiz 'in azim cemal ve celal beyzasının madde ve mana da ene miftahı nı inşirak ve inşikakla aşk ı lika da ezel bezminin giriftarı nazeninleri olan 4 ten bir 'idir. adres sırrul esrar..ahmed bedevi k.s. azim.dibace..eski yazı edillei şer'i yi nüsha yı nakil..yani O ZAT I AKDES EFENDİMİZİN TEZAHÜRÜ AYİNESİNDEN ŞİDDETİ ZUHURU İDİ.. VE EHLİNDEN BAŞKASINA DA AŞİNA VE AŞİYAN DEĞİLDİ.. 4 KUTUP VE 4 ÜN SONU.VE O ZATI KUTBUL AKTAB I FERDİN CELAL VE CEMAL İLE İHBARI VE İHTARI VE İCAZI VE İKAZI..,TEMCİD İLE CİFR İLE EBCED İLE TESBİTİ DELİL VE ŞEKİLDİR.TEDBİRAT I İLAHİYYE İ NÜSHA.. ÇÜN Kİ (O ZAT) {BAŞKA VE BAMBAŞKA BİRİSİ VE BU SIRRIN SIRRI VE ONUN DA SIRRIDIR..} İLM ANNE VE HİKMET BABA OLSA SERMAYEN MARİFETULLAH OLSA SONRA TEZYİNATI ZİNETİN EHİL İRCAYI KÜTUB OLSA SONRA MARİFETNAME DEN MESNEVİDEN VE RİSALE İ NURDAN ESEREK MERKEZİ SIRRUL TEMERKÜZ EDEREK EL MENAHİCUL İRTİKA İLA İFTİZAZI EBKARİNNUKA EL MUHADDERATI HAYEMATUL LİKAYA SEYREDERSİN VE ASALETTEN SUSMAK ELCEVAB DIR İLH. ESSELAMUN ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHU.. (27.09.2010 13:05)
(bakınız: anne, baba, esra, deli, susmak, bira, esin, ahmet, selam, esrar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanÖykü Bolkar Offline
Öykü Bolkar
Bayan, 33
Makedonya
Yüzündeki peçesi
yüzünü görüp ALLAH deyip ruhunu vermiştir öğrencisi
(03.07.2010 19:19)
(bakınız: öğrenci, ermiş, peçe, allah)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baypür-merak Offline
pür-merak
x
Sakladığı yüzünün çok güzel olduğu söylenir. (26.03.2009 17:07)
(bakınız: güzel, söyle)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
Allah’ın senden razı olmasının işareti, O’nun her varedişine karşılık, senin rıza halini yaşayabilmendir! “Allah razı olsun”larla uykuya dalma! Sen, Allah’tan razı mısın, ona bak! Sen “rıza lokmasını yutamadıkça”, bunca “Allah razı olsun” nereye vardırır? (10.05.2007 00:30)
(bakınız: uyku, seni, nereye, olsun, razı, ılık, işaret, lokma, allah)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
Yeryüzünde yaşamış o en muhteşem beyin ve sonsuzluğun en muhteşem RUHU’nun, gelmiş geçmiş tüm beyinlerden üstünlük yanı ise öncelikle şudur:

O, hem ismi “ALLAH” olanı en mükemmel ve kapsamlı şekilde anlatmıştır; hem de “SÜNNETULLAH”ı bütün incelikleriyle gözlerimizin önüne sermiştir vahyolan Kurân-ı Kerîm’de! .

O’nun dışında bu açıklamanın değil benzerini yapmak, açıkladıklarının yanına dahi yaklaşamamıştır hiç kimse! .

O’nun bildirip açıkladığı Kurân-ı Kerîm tümüyle mutlak gerçeği vurgular! .

İnsanlık, bildirilen bu gerçeğe göre, dünya yaşamından sonra bir başka boyutta yer alacak; herkes, dünyada kendisinden açığa çıkanların kendisine ne getirdiğini veya neler kaybettirdiğini o ortamda görüp sonuçlarını yaşayacak, yaşam mahalli ya azap ve sıkıntı mahalli olacak
ya da huzur ve mutluluk ortamı olacaktır....
(09.05.2007 05:46)
(bakınız: insan, mutluluk, kuran-ı kerim, dünya, gözler, yaşam, huzur, geçmiş, beyin, sonra)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
Sünnetullah”ın bireyi ilgilendiren yönü itibariyle, herkes kendisinden açığa çıkanların sonucunu kesin bir şekilde yaşayacaktır bu dünyada ya da devamı olan boyutta.

“Sünnetullah” denilen Allah yaratısı sistem ve düzen, her an, varlığını oluşturan Allah isimlerinin oluşturduğu özelliklere göre, yeni bir oluşla varolmakta ve evren her an yenilenmekte; yaratış her an değişerek, yenilenerek sonsuza devam etmektedir.

İsmi “ALLAH” olarak tanıtılanın, algıladığımız boyuttaki en büyük mucizesi bana göre “beyin”dir! . İnsanlık henüz bu mucizeyi değerlendirmekten çok uzaktır! . Bu konudaki pek çok tesbitlerimizi henüz yazabilme imkânımız yoktur maalesef. Zira yirmi otuz yıl önce yazdıklarımız bugün daha yeni yeni konuşulmaya başlanmıştır.

Zaman ve mekân esasen insan beyninin algılama sistemine göre vardır! . İnsan gerçekte salt bir düşünceden ibarettir! . “Allah” yaratısı veri tabanının kendisinde açığa çıkarttıklarının sonuçlarını her an yaşamakta olan bir kuldur insan! .

Herkes kendisinden açığa çıkanların sonuçlarını âhiretinde kesinlikle yaşayacaktır! . Bu çok önemli gerçek dolayısıyla da herkesin “SÜNNETULLAH” denilen ve “DİN” olarak tanımlanmış olan değişmez evrensel sistem ve düzeni, değişmez evrensel yasaları çok iyi öğrenmesi gereklidir, kendi geleceği dolayısıyla.

Bu açıklamamızı şu cümleyle noktalayalım:

Evrensel gerçekleri ve “ALLAH” ismiyle işaret edileni bize bildiren en muhteşem “BEYİN” ve sonsuzluğa uzanan o en muhteşem “RUH”u, ne gerekçeyle olursa olsun bu dünyada değerlendiremeyenler, bunun sıkıntı ve acısını sonsuza dek çekeceklerdir.
(09.05.2007 05:43)
(bakınız: insan, zaman, dünya, büyü, bugün, gerçek, yaşamak, yaşam, irem, yara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
gençliğimde hayatını tekrar tekrar okuduğum, bana muhammedi yolu sevdirmiş,hayranlık duyduğum bir zattır. (14.04.2007 06:55)
(bakınız: hayat, muhammed, hayr, tekrar, ayran, hayran, uydu, tını)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEbu garip Offline
Ebu garip
Bay, 40
Sakarya
SEYYID AHMED BEDEVI k.s. Selam olsun dostara.Bu gun ınternette bu buyuk hak dostunu ıncelemek ıstedıgımde,malesef karsıma abuk subuk sıte ve kısıler cıktı.Inanın cok agrıma gıttı.Dunyadakı butun bılgısayarları ve sıtelerı toplasalar, gozumde Ahmet bedevı hazretlerının bır tırnagı bıle olamaz lar.ıste bu buyuk eksıklık benı bu yazıyı yazma mecburıyetınde bıraktı. Dostlar nasıl anlatayım,ne soyleyeyım ısmı gecen sahıs okadar buyuk kı,ınanın soz soylemeye dahı haya edıyorum.O ısım karsısında ufalıyor ve ezılıyorum. Evet SEYYID AHMED BEDEVI hazretlerı resullullah s.a.v efendımızın soyundan gelmektedır.Tabı yanlızca zahırı evlat olmak yetmez; kendısı kucuk yasta devrın en buyuk alımlerınden ders alarak,zahırı ılım ve tahsılını tamamlamıstır. Uzun yıllar hak yolunda cıhad yapmıs,dını mubın ıslamın bekası ıcın korkusuzca bircok savasa katılmıstır.tasavvufta dıger bır cok alımın hayal bıle edemıyecegı mesafelerı cok cabuk kat ederek ıslamda Aktab-ı erba'nın (dort buyuk) arasına ısmını yazdırmıstır.Irak'ın Tanta sehrını mesken tutmus,bınlerce ınsanı ırsat etmıstır.Kendısınde her turlu acık gızlı kerametler,kesıf ve ısaretler sadır olan bu Allah asıgı sureklı Allah ıle tek kalarak bır tur uzlete cekılmıs,bır dam uzerınde manevı ırsadına devam etmıstır.Uzun yıllar Allah ıle murakabe halınde kalıp sırlı bır hale gecınce bakısındakı nazar cok keskınlesmıs,yuzu ınsanların bakmaya tahammul edemeyecegı bır hale gelmıstır.Bundan sonra ıse cıft nıkapla yuzunu ortmus ve kımseye cıplak yuzle bakmamıstır.Hatta en yakın murıdlerınden olan Abdulmecıt onun yuzunu gorebılme sevdasını defalarca kendısıne soylemesıne ragmen 'evladım dayanamazsın,benı gormenın karsılıgı bır candır' dedıysede kendısıne asık olan bu murıde dınletememıs,yuzunu acar acmazda abdulmecıt can vermıstır.Haclı zulmune karsı ayakta kalmıs ve zaferler kazanmıstır.Aynı anda bır cok yerde bulunabılen bu Allah dostu son derece sır ve pecesının ardında gızem dolu halıyle Irak'ta Kur-an ıfadesıyle 'Bız sarsılmayasınız dıye yeryuzunde buyuk daglar yarattık' ayetının temsılcısı olmustur.Allah'tan gayrı her seyden yuz cevıren hazret,Aktab ısmıylede anılmaktadır.Rabbım hepımızı sefaatıne naıl eylesın.Allah ehlı beytın yolundan bızı ayırmasın.Ayrıca ben bu buyuk zaatı yıllarca anlatmaya kalksam yınede tam olarak anlatamam,eksıklık etmıs olurum.Allahtan affımı dılıyorum. Hepınıze selam ve sevgıler.... (13.10.2006 15:40)
(bakınız: dost, gece, namaz, korku, sevda, hayal, yara, tasavvuf, yorum, oyun)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: AHMET BEDEVİ KİMDİR? ahmet bedevi kimdir?

Antoloji.com
26.09.2016 01:31:11  #.234#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]