Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
ARMAGEDON ARMAGEDON terimi jadde
tarafından 16.10.2006 tarihinde eklendi
ARMAGEDON sizce ne demek,
ARMAGEDON size neyi çağrıştırıyor?
"ARMAGEDON" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BaySelçuk Yılma.. Offline
Selçuk Yılmaz 2
x
1 person liked.
1 person did not like.
Armageddon,Hz.İsa'yı hristiyan zanneden, yüzyıllardır aynı yanlışta futbol takımı tutar gibi dinlerini tutan,bağnaz,cahil,zamanımızda ise kapitalist felsefeye ortam hazırlayan bir gerici inanıştır.Yüzyıllar boyu her 10.15 yılda bir gerçekleşecek diye inanan ve taraftarlarını kandıran ama inatlada bu tezi sürdüren garipler.Hz.İsa a.s elbet ışınlandığı plandan yeryüzüne dönecek.Deccal öldürülecek.Hz. İsa a.s peygamberimiz Hz.Muhammed a.s ın şeriat şartlarıyla 40 yıl dünyayı yönetecek,amel edecek ve ettirecek. Haçı kıracak,domuzu öldürecek.sonrasında kıyamet vuku bulacak.Bütün yanlışlık Hz. İsa'nın birlik dininin,tevhid dininin ve o zamanın İslam peygamberi olduğunu bilmemekten kaynaklanıyor.Hz.İsa a.s en büyük islam peygamberlerindendir.Zaten Musa a.s da musevi dini peygamberi değildir.İbrahim a.s da Yahudi dini peygamberi değildir.Tümü, Orijini İlahi olan.Tek Allah c.c den gelen göksel vahiyden kaynaklanan, birliği bildiren seçilmiş peygamberlerdir.Ne olur anlayın,ne olur kardeşlerim.Armageddon benzeri son savaş var,ama bu zavallıların dediği gibi değil. (29.8.2010 10:54)
(bakınız: hz.muhammed, zaman, anne, dünya, büyü, gerçek, savaş, ayna, araf, muhammed)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayleonardo34 Offline
leonardo34
x
İyilikle kötülük arasındaki son şavaş,Ultima battle (20.10.2009 18:24)
(bakınız: iyilik, kötü, kötülük, aras, ilik)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAşık Mahsuni.. Offline
Aşık Mahsuni 1
Bay, 34
savaş (9.10.2009 15:45)
(bakınız: savaş)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayanrespectt Offline
respectt
Bayan, 33
İstanbul
yahudilerin dünya hakimiyetini ele geçirmek için yapmayı düşündükleri en son kutsal savaş (15.1.2008 22:17)
(bakınız: dünya, savaş, yahudi, hakim, için, kutsal, yapma, yeti, yahudiler)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayflag Offline
flag
x
Samsun
savaş,hırs,slında saçmalık (6.1.2007 00:43)
(bakınız: savaş, saçma, hırs, saçmalık, alık)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayecevit in öl.. Offline
ecevit in öldüğü gün aldığım nick
x
İstanbul
'Hiristiyanların, özellikle Amerikan evangelist Hisistiyanların “Armageddon” inancıdır. Bu inanca göre Dünyanın sonuna doğru, bütün dünyayı kapsayan “İyi” ile “Kötü” arasındaki savaşta İsa geri dönecek ve “İyilerin” zaferine önderlik ettikten sonra bin yıl sürerecek “Dünya Saltanatını” kuracaktır. Bu saltanattan sonra İsa’ya inananlar onunla birlikte Cennet’te gidecek ve Müslüman ve Yahudileri de içeren diğerleri (ki dünya nüfusunun yüzde 75’ine yakın) Cehennem’e yollanacaktır.

Armageddon’a inananlar tarih boyu değişik senaryolar uydurmuşlar ve her 15-20 yıl son savaşın hemen geleceğini, İncil’e dayanarak, saptadıklarını açıklamışlardır. Olaylar, yaptıkları hesapların saçmalıklarını her defasında açığa vurmuşsa da, bu Armageddon bezirganları yılmadan yeni senaryolar çizmişlerdir. Bir ara Armageddon’unKomünist (Kötü) ve Kapitalist (İyi) sistemleri arasında olacağını bizlere duyurmuşlar, Komünizm çöktükten sonra senaryoyu sarı ırkla (Çin) beyaz ırk arasındaki savaşa çevirmişlerdir. (Bu senaryolar revaştayken Amerikan başkanı Armageddon’a inanan Reagan idi. Bir ara Reagan’ın, inancını bir düğmeye basarak kolayca gerşekleştirebileceğini düşünüp epey korkmuş, fakat onun sekiz yılını kazasız belasız atlatınca biraz rahatlamıştım.) Çin, hem Avrupa’ya ve hem de Amerika’ya yaklaşınca bu senaryo da suya düşmüş, ve böylece bu sivri zekalılar birkaç yıl sessiz kalmışlardır. Fakat dünya’da bir gerçek varsa, o da bu gibi kişilerin yılmadan (utanmadan) yeni teoremler yaratmasıdır.

Armageddon’a inanların en son senaryoları büyük savaşa Orta Doğu’da İsrail ve Araplar arasındaki mücadelenin neden olacağıdır. Şimdiye kadar uydurdukları her senaryoları boşa çıkan inanırlar için İsrail-Arap barışı bir ölüm cezası gibidir. Dolayısıyla, “inancı bütün” olanlar, özellikle Amerikan evangelist Hiristiyanları İsrail-Arap gerginliğini ayakta tutmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Bu amaçla iki yıl önce yaptıları Evangelist Kongresine Sharon’u çağırmışlar, ve Sharon’da Armageddon’dan sonra evangalistlerin kendisini Cehenneme yolluyacaklarını bile bile kongede “dostlarını (evangelist Hiristiyanları) ” son derece mutlu eden bir nutuk atmıştır. Evangalistler, bununla beraber başka eylemlere de girişmişlerdir. Bunların arasında İsrail’e düzenlenen evangelist “kutsal” turları da vardır. Bazı Amerika’li ve İsrail’li aydınlara göre, Arap-İsrail barışının en büyük engelleri arasında Amerikan evangelist Hiristiyanları vardır.

Dünya liderleri arasında Amerika Hiristiyanlarına, özellikle evangelistlere, yaltaklık yapan tek Sharon değldir. Türkiye’yi yönetenlerinin bile “dünya dostları” içinde evangelist ve kendisi gibi inanmayanların Cehenneme gideceklerine inanan Bush vardır. İlginçtir, esasında bizim liderler de kendileri gibi inanmayanları aynı yere atmaktadırlar. Bir yandan Arap-İsrail mücadelesi, öbür yandan inançları birbirine 180 derece zıt kişilerin (kurt ile kuzunun) “aynı yatakta” yatmaları Armageddon’a inanların ekmeğine iyice yağ sürmüştür.

Bizim toplumun da inancına göre kurt ve kuzunun aynı yatakta yatması, dünyanın sonunun geldiğinin bir işaretidir. Suudi Arabistan’ın, Türkiye’nin ve diğer Müslüman ülkelerin evangelist Bush’la aynı yatakta yatması acaba Armageddon’un geldiğini mi gösterir? '
Hicri Köroğlu
(11.11.2006 14:37)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayMr. Grey Offline
Mr. Grey
Bay, 40
Samsun
o bir film...
o bir roman...
o bir savaş...
o kıyamet...
(27.10.2006 16:37)
(bakınız: savaş, kıyamet, roma, roman, kıyam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ARMAGEDON NEDİR? armagedon ne zaman?

Antoloji.com
25.2.2017 12:05:56  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]