Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
ASKERİ İNZİBAT ASKERİ İNZİBAT terimi akdenizyildizi
tarafından 11.8.2003 tarihinde eklendi
ASKERİ İNZİBAT sizce ne demek,
ASKERİ İNZİBAT size neyi çağrıştırıyor?
"ASKERİ İNZİBAT" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayOkan Delen Offline
Okan Delen
Bay
1 person liked.
0 person did not like.
as.iz aziz diye okunur ilk görnler tanışmak için mrb ben felan kişi sizde aziz olmalısınız der ve hapı yutar :))) (31.7.2015 11:08)
(bakınız: tanışmak, aziz, için, kişi, diye, okun, olma)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayraflar Offline
raflar
x
Ankara
tinercilerle arkadaş olup onlarla kafa yapan çarşı iznindeki erleri almaya çalışrıken,tinercilerin saldırısına uğrayıp allah ne verdiyse girişen ve copu hakkını vere veren kullanan arkadaşlardır.

olayın akabinde telsizle yardım istenmiş, gelen minibüsten inen bir adet denzici başçavuş, bir adet denizci uzman ve diğer denizci inzibat erleri da olaya müdahale ederek kafa yapan erler ve tinercilere büyük bir zevkle haddini bildirmişlerdir.
(27.12.2006 13:55)
(bakınız: büyü, deniz, arkadaş, kafa, zevk, ayıp, maya, çarşı, onlar, daha)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayenteresan09 Offline
enteresan09
x
ben 9 aylık askeri inzibatım.daha bir gün olsun çarşıda askerin birine tutanak yazmadım.çok olaylarla karşılaştım her defasında görmezlikten geldim.belkide görevimi tam olarak yapmıyor alabilirim ama oda asker bende askerim.birbirimizi idare etmeliyiz.kışlada askerler tarafından çok sevilen bir inzibatım ve teskere almam sayılı günler kaldı ve arkadaşlar çok üzülüyorlar gideceğim diye........AYDINLI İNZİBAT....saygılar (23.8.2006 18:50)
(bakınız: araf, saygı, arkadaş, belki, aydın, lara, bir gün, sevi, asker, sayı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayserhatmeric Offline
serhatmeric
Bay, 33
İstanbul
Garnizon sınırları içinde, Askeri karargah dışında askeri düzeni sağlamakla görevli silahlı asayiş gücüdür. Sınıfları o bölgenin garnizon komutanının sınıfına eşittir. Örn: Jn.Kd.Alb.ise inzibatlar jandarmadır. Örn: P.Kd.Alb. ise oraya kara kuvvetleri bakar. Örn: Dz.Kd.Alb. ise Bahriyeli askerler bakar. İnzibat hiyerarşisi subay astsubay uzman erbaş mükellef çavuş,onbaşı ve mükellef er lerden oluşur. İnzibat subayı garnizon içinde ve karargah dışında genel asayiş koordinasyonunu yapar Astsubay inzibat subayının verdiği emirlerin kontrol,yapılması,yaptırılmasından sorumludur. Uzman erbaş İnzibat subayının verdiği emre istinaden, bu emir uygularken kullanılacak askeri teçhizatı operate eder(inzibat minibüsü şoförlüğü vs.) İnzibat çavuşu askeri asayiş görevine çıkan erlerin komutasından, emrin doğru şekilde yerine getirilip asayişin en doğru şekilde sağlanmasından, emrindeki eratın güvenliğinden sorumludur. İnzibat eri ise İnzibat subayından,astsubayından çavuşundan kısacası üstünden aldığı emirleri yerine getirmek ile mükelleftir. (27.5.2006 00:02)
(bakınız: ağlamak, soru, güven, doğru, emre, kara, lama, silah, asker, emir)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baycamur_ Offline
camur_
Bay, 36
İstanbul
AS-İZ trafik hizmetleri,çarşıda askeri düzeni sağlama,cenaze törenlerinde bulunma,bol bol nöbet tutma, yeni askerlerin kışlaya giriş çıkışını kontrol eden ve onu çarşı esnafının şerrinden koruyan askeri polis denilebilir.ben kendimden biliyorum. (23.5.2006 19:12)
(bakınız: yorum, polis, lama, asker, çarşı, yeni, rind, hizmet, askerler, düzen)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayblueeagle Offline
blueeagle
x
inzibat otogarda, çarşıda,havaalanında askerlere yol gösteren onlara yardımcı olan askeri birliklerdir.aaa bu arada bol bol şehit cenazesi kaldırmaklada görevlilerdir.mesela ben sadece yaz boyunca 10 şehit kaldırdım.karıştırmayın he diğerlerine gidemedim çünkü başka yerlerde görevlidim.ben iyi bir inzibattım.ama aramızda oo... çocuklarıda vardı tabikiiii (19.4.2006 10:44)
(bakınız: çocuk, şehit, arda, oyun, lara, sade, çünkü, sela, çocuklar, sadece)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayazra21 Offline
azra21
x
bence askerlerın ıcınde en tatlıları belkı de benım askerı ınzıbata olan askımdam kaynaklanıyo butun mettekıler duysun ben bır askerı ınzıbata asıgım onu cok sevıyorum,umarım askerlıgı hemen bıtmez (18.4.2006 20:30)
(bakınız: ayna, yorum, bence, tatlı, askerler, hemen)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayakdenizyildi.. Offline
akdenizyildizi
Bay, 36
İstanbul
Merkez Komutanlıklarına bağlı askeri disiplini kontrol etmek,askeri trafik hizmetlerini yönetmek önleyici zabıta görevlerini yürüten motorlu ve yaya olarak görev yapan subay astsubay erbaş ve erlere inzibat denir.KKT:16/1 Askeri İnzibat Talimnamesine göre görevlerini yaparlar.. (5.2.2005 17:07)
(bakınız: esin, alim)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayanisabanafazla.. Offline
isabanafazladan1dolarinizoldugunusöyledi
Bayan, 34
İstanbul
Kollarına kırmızı kolluk takıp; yolda sokakta,çarşıda pazarda gezen kısa saçlı ve yeni traş olmuş 20-25 yaş arası erkekleri önce kollarından tutmak suretiyle ''asker misin? '' diye konuya giren ER... (16.2.2004 20:35)
(bakınız: erkek, yol, kırmızı, çarşı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayfolter Offline
folter
Bay, 43
Almanya
Insanlarin toplu olarak kullandiklari yerlerde, kollarinda AS-IZ yazan kolluklari, omuzlarindan asagi sarkip orasini burasini dolandiktan sonra beli civarinda bir yere baglanan, ne ise yaradigi belli olmayan beyaz bir iplikle, dümdüz hancerleriyle, koyu yesil üniformalarinin altina, kurtlanmasin diye beyaz badana ile boyanmis elma agacini veya askeriye camlarini andiran asker cesidi..
Özellikler asker kacagi, bakaya, yoklama kacagi vs. askerlikle ilisigi olan bil umum delikanli ahalinin yüreginde hoplamalar meydana getirmek icin, askeriyenin bilumum otogarlara musallat ettigi delikanlilar...
(17.9.2003 01:39)
(bakınız: deli, ada, yara, askerlik, adana, cin, kurt, son, ali, cam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ASKERİ İNZİBAT NEDİR? askeri inzibat ne zaman?

Antoloji.com
22.2.2017 13:38:12  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]