Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
AVRUPA BİRLİĞİ AVRUPA BİRLİĞİ terimi Dedoshtinotrinoze
tarafından 6.7.2002 tarihinde eklendi
AVRUPA BİRLİĞİ sizce ne demek,
AVRUPA BİRLİĞİ size neyi çağrıştırıyor?
"AVRUPA BİRLİĞİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6
sonraki sayfa >>
BayŞinasi Akay Offline
Şinasi Akay
Bay
0 person liked.
0 person did not like.
'Bütün aksaklıklarına rağmen, AB, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra savaşları engellemek için bir işbirliği ve dayanışma fikrinin somutlaşmış hali. Birleşik Krallık’ın kararıyla AB ya da küresel kurumların da dahli olduğu neoliberal ekonomik politikalar yara almadı. Yara alan devletler ve halkların birliği, uluslararası dayanışma ve barış ideali.'
(Özgür Mumcu'nun İngiltere'nin AB den ayrılması üzerine yazdığı yazıdan)
(25.6.2016 11:26)
(bakınız: dünya, savaş, devlet, yara, barış, emek, lara, yazı, sonra, halk)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayErdem Ülkün 1 Offline
Erdem Ülkün 1
Bay, 73
Türkiye
Dün Avrupa’da tek tek ulusal devletler öngörülürken,bugün artık ayak bağı olarak görülüyor. Ve Avrupa bütününde uluslar üstü bir devlet yerine ulusal devleti aşmak istiyor.Avrupa’da hiçbir güç,1789 Fransız Burjuva devrimi’nin ruhunu ve ideallerini canlandıramaz. Maastricht anlaşması,1789 Burjuva İhtilalinin artık öldüğünü gösteren tarihi bir dönemeçtir. Ve dünya çapında sermayenin devrimidir. (16.11.2009 02:05)
(bakınız: dünya, bugün, devrim, tarih, devlet, evrim, lara, artık, burjuva, düğün)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayson umut zer.. Offline
son umut zerreleri
Bay, 34
Avrupalılar geldiklerinde onların elinde İncil, bizim elimizde ise topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda bizim elimizde İncil, onların ellerinde ise topraklarımız vardı.(Jomo Kenyatta-Kenya Devlet Başkanı)

Bu zihniyet ve emelleri varlıklarının en ufak zerrelerine kadar işlenmiş devletlerin kurduğu birlik..iyi bi amaç için kurulmuş olsaydı şimdiye kadar çoktan yıkılırdı.. varlığı, kötülüğünün göstergesidir :))))
(10.11.2008 10:53)
(bakınız: gözler, şimdi, devlet, toprak, incil, emel, kötü, eller, niyet, amaç)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAlevi strate.. Offline
Alevi stratejisi nedir...
Bay, 44
İstanbul
Türkiye AB konusunda ne yazık ki,şaşırmış durumda...Özellikler Abdullah GÜL ve Recep Tayyip ERDOĞAN'IN liderliğinde ki,AKP hükümeti ve tabanı AB konusunda AB-I SERAP GÖRÜYORLAR...AB-I SERAP...AB-I SERAP...AB-I SERAP...VE soruyorum MUASIR MEDENİYET dedikleri aslında İSLAM değilse nedir...MUASIR MEDENİYETTE OLANLAR ALEVİLERDİR...BİZ KIZ ÇOCUKLARIMIZI OKUTURUZ ÇÜNKİ...KADIN BİZİM MECLİSİMİZDE YÜZDE ELLİ TEMSİL EDİLİR...AB'DE YÜZDE YİRMİBEŞTİR...BİZ ALEVİLER MUASIR MEDENİYETİZ...İSLAMIN ÖZÜ KAİNATIN ÖZETİYİZ...CÜMLEDEN ULUDUR YOLUMUZ DEDİ HZ.ALİ... (20.8.2008 12:32)
(bakınız: kadın, recep tayyip erdoğan, türk, nedir, abdullah gül, aleviler, alevi, çocuk, türkiye, soru)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayBEDEVİ-X Offline
BEDEVİ-X
Bay, 37
Düzce
avrupa birliği denen hristiyan oluşum bir zamanlar Osmanlı İmparatorloğu parçalamış Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarını işgal etmiş silahlarını elinden almış Türk milletinide esir almıştı.Fakat 19 Mayıs 1919'da ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK Samsun'a çıkmış hristiyan batıya karşı İstiklal mücedelesi başlatmıştı ve şimdilerde bizler 19 mayıs 1919'u Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı olarak kutluyoruz.Bir yandanda atatürk'ün hristiyan batıya karşı istiklal mücelesi verdiği avrupa birliği hayaliyle yanıp tutuşuyoruz atatürk ve avrupa ikiside birbiriyle kavga halinde ve çelişmekte yukarıdada anlattığım gibi atatürk avrupayı reddeder inanmıyorsanız açın birazda atatürkün nutkunu kuyun bari ayrıca avrupa ise atatürkü reddeder bu atatürk-avrupa kavgası ve çelişkisi apaçık ortadayken şimdi biz nasıl oluyorda avrupa birliği atatürkün muasır medeniyet hedefi diyebiliyoruz anlamak imkansız doğrusu (2.10.2007 13:39)
(bakınız: mustafa kemal atatürk, zaman, türk, para, anlam, cumhuriyet, şimdi, osmanlı, türkiye, hayal)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayPara Kazanma.. Offline
Para Kazanma Hırsı
Bay, 39
İstanbul
Avrupa Birliği II. Dünya Savaşı’ndan sonra büyük bir yıkıma uğrayan Avrupa’da barışın ve bölgesel istikrarın yeniden sağlanması ve ekonomik yeniden yapılanma amacıyla oluşturulan bir ülkeler topluluğudur.

1958 yılında, 6 kurucu ülke,
Belçika,
Fransa,
Hollanda,
Almanya,
İtalya
ve Lüksemburg
tarafından kurulan Avrupa Birliği, önceleri sadece ekonomik bir birlik idi.

Ancak yıllar içerisinde sanayi, tarım, ticaret, maliye, vergiler gibi politikaları ortak kurumlar tarafından yönetilen, tek para birimi Euro’nun kullanıldığı ve üye ülkeler arasında iç sınırların kaldırıldığı

büyük bir süper güce

dönüştü.

6 üye ülke ile başlayan bu birlik, yıllar içerisinde yeni ülkelerin katılımıyla 15 üyeye ulaştı.

375 milyon nüfusu ve 8 Milyon Euro’luk GSMH ile en büyük bölgesel güçlerden biri olan AB 2003 yılında 10 yeni aday ülkenin katılım anlaşması imzalaması ile 25 üyeli ve 450 milyon nüfuslu bir birlik olma yolunda önemli bir adım attı.

Müzakere sürecini başarıyla tamamlayan ve yasalarını AB ile uyumlu hale getiren 10 yeni üye ülke, referandum sürecinde başarıyla tamamladıktan sonra Mayıs 2004’te AB’ye tam üye oldular. Bu 10 aday ülkeden sonra AB’nin genişleme süreci, 2007 yılında tam üye olması öngörülen Bulgaristan ve Romanya ve henüz müzakere sürecine girmemiş ancak yakın bir zamanda müzakere tarihi alacak olan Türkiye ile deva edecek. AB üyesi 15 ülke Yeni katılan ülkeler Aday Ülkeler Almanya Macaristan Bulgaristan Fransa Polonya Romanya İngiltere Litvanya Türkiye Belçika Letonya Hollanda Çek Cumhuriyeti Lüksemburg Slovakya İtalya Estonya İspanya Slovenya Portekiz Kıbrıs Yunanistan Malta İsveç Avusturya Danimarka Finlandiya İrlanda Avrupa Birliği’ne Üyelik Avrupa Birliği, ekonomik kaygılardan çok bir takım uluslar arası değerlerden yola çıkan bir birliktir. Dolayısıyla, birliğe katılmak isteyen ülkelerden de AB’ yi oluşturan temel değerler olan sürekli barışın sağlanması, eşitlik, özgürlük, insan hakları, azınlık hakları ve temel haklara saygı gibi ilkelere uymaları istenir. Ayrıca AB’nin kurallarına ve müktesebat dediğimiz mevzuatına uyum sağlaması ve yasal bir takım değişiklikler yapması da beklenir. AB’ye üye olmak isteyen bir ülkenin uyması gereken temel kriterler, 1993’ te belirlenmiş olan Kophenag kriterleri dediğimiz kriterlerdir.
(29.3.2007 21:52)
(bakınız: insan, zaman, aliye, türk, para, dünya, büyü, özgürlük, cumhuriyet, savaş)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayTevser Offline
Tevser
Bay, 49
Muğla
AVRUPA DUY SESİMİZİ
Kapısından içeriye bir türlü giremediğimiz,girmek için de olmadık krıterlerle,krıtik kararlar aldığımız.Ama hala bizi almamak için,inatla direnen Avrupalılara karşı,sevimli görünmeye çalıştığımız,birlik...O kapıdan içeri ah bi girsek,bakın o zaman neler neler olacak...! ama giremiyoruz ki kardeşim...hoş..! girsek de,pek bir değişiklik olmayacak aslında ya,biz inatçı toplumuz kardeşim illa ki girmemiz lazım....MI ACABA? ? ? ? ?
(3.11.2006 21:05)
(bakınız: zaman, kardeş, irem, aslı, lara, kapı, acaba, kara, sevi, hala)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykötü kedi şe.. Offline
kötü kedi şerro
Bay, 30
İstanbul
Bizi kapılarında bekleten hristyan birliği kendimize bir dönsek ah bekletiyorlar bizi orada kendimize dönmeyelim gelişmeyelim diye (27.10.2006 18:50)
(bakınız: kapı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayfaruk el fur.. Offline
faruk el furkan
Bay, 44
İstanbul
türkiye avrupa batı hıristiyan medeniyyetine girmeden avrupa batı hıristiyan medeniyyeti çok yakında iflas bayrağını çekip doğu islam medeniyyetine girecektir vesselam...göreceksiniz hep birlikte...

faruk el furkan...
(2.10.2006 11:49)
(bakınız: türk, türkiye, islam, selam, sela, doğu, vesselam, batı, birlik, ağın)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bay-Bi lodos la.. Offline
-Bi lodos lazım şimdi bana bi kürek ..
Bay
İstanbul
beyhude çabalıyoruz müslüman kimliğimizle bizi üye yapcaklarını düşünüyorsak boşa hayal kuruyoruz...
hükümetin amacı ise ab bahane demokratikleşme şahane..onlar bizden daha iyi biliyorlar üyeliğin hayal olduğunu...
not: demokratikleşme de hayal bu ülkede kendini milletin üstünde gören üç beç kıçı kırık paşa var olduğu müddet bu ülke insana insan olduğu için değer verilen bir noktaya gelmeyecek....
(29.9.2006 22:59)
(bakınız: insan, hayal, müslüman, nokta, değer, millet, bahane, ülke, eğer, bu ülke)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 6
sonraki sayfa >>

"AVRUPA BİRLİĞİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: AVRUPA BİRLİĞİ NEDİR? avrupa birliği ne zaman?

Antoloji.com
24.2.2017 13:19:03  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]