Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
BERİTAN AŞİRETİ BERİTAN AŞİRETİ terimi zamandabiran HayyamiKürdistanFederasyonu
tarafından 8.8.2005 tarihinde eklendi
BERİTAN AŞİRETİ sizce ne demek,
BERİTAN AŞİRETİ size neyi çağrıştırıyor?
"BERİTAN AŞİRETİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>
BayŞeyhmus Tunça Offline
Şeyhmus Tunça
x
2 person liked.
4 person did not like.
tüm beritanlılara selam olsun adım şeyhmus tunça babamın anlttıgına göre biz beritan aşiretinin koçerlerindeniz bizimkiler 1975 senelerinde tam emin deyilim manisaya göç etmişler dedem zülfo tunça beliki dedelerinize sorar sanız tanırlar babamın anllatıgına göre biz ordayken bingölden erzuruma kadar koyun otlatırdık diyor ben cok merak ediyom oraları hiç gelmek nasip olmadı acaba bizi tanıyan varmı oralarda cevabınızı bekliyorum :)))) (16.2.2013 17:03)
(bakınız: baba, deniz, arda, yorum, oyun, erzurum, merak, selam, ilim, babam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySüleyman Bin.. Offline
Süleyman Bingöl
x, 34
Elazığ
doğu ve güney doğuda yaşıyan en büyük aşiretlerden biridir beritan aşiraetidir.
ayrıca beritanlar aslen konyadan gelmişlerdir hala konyadan iki köy beritanlı vardır. şuan doğu ve güney doğuda bizler yani bizler yaşıyoruz. beritanlıların çoğu küçük baş hayvancılıkla uğraşıyor son yıllarda yerleşik hayata geçmeye başlamışlar. beritan aşiretinin başkanı dediğiniz musa yeşiltaş aşiretin başkanı da deçğil aradaşlar. yanlış biliyorsunuz. sadce musa yeşiltaş beritanlıları yerleşik hayata geçirmeye çalışan ve biz beritanlıların kurduğu koparatifin başına işleri yürütmesi için getirdiğimiz bir beritanli arkadfaşımızdır. koparatife başkanlık yapıyor beritan aşiretinin başkanı değil.son yıllarda yerleşik hayata geçtik ve kendi akrabalırım için söylüyorum hepside okuyor ve okumuşlar. yanblız biz beritanlardan hala binlerce aile küçük baş hayvancılıkla uğraşıyor ve okuma oranı sıfır
diyebilirim. okumaya yönlendiren kimse de yok küçük çoçukları çoban olarak yetiştiriyorlar yazık bilinçsizlik te var.
(14.4.2011 13:41)
(bakınız: hayat, para, büyü, arda, yeşil, yorum, konya, aile, lara, hepsi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEdip Demirka.. Offline
Edip Demirkapu
x
Beritan aşireti çok büyüktür yüz binden fazladır şuan çok kollara ayrılmıştır yaptıgım son araştırmaya göre ağrının tutağ ilçesinde bir köy beritanlıların yerleştiği ve o bölgede yaşadıkları sayıları 200 den fazla bir nufusa sahip bu berti gurubu 2 yüz yıl önce bertilerden kopup tutağa yerleşmişlerdir dilleri ve kültürleri bizden farklı olup oraya ayak uydurmuşlardır bu gurup karakulaklılardan oluşmaktatır ama berti oldukları ve karakullaklı oldukları biliyorlar başka bişeydende haberleri yoktur. onlara sahip çıkalım (2.4.2011 15:20)
(bakınız: büyü, arda, esin, lara, ağrı, kara, şuan, sayı, maya, kültür)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bay5017972 Offline
5017972
x
merhaba beritan aşireti:benim anlamadığım bişey varr oda şu; neden biz bukadar çok rahatlığa alışkınız hep daima hazır lokmaya alıştırmışız midemizi veya bedenimizi? diğer aşiretlere bakıyorsun nerdeyse aşiret veya aşiretler kendince bir devletle kıyaslayacak kadar güçlülük hale geltirmişler,yani aşirete ait herşeyleri var diye bilirim.neden bu bizde yok? veya bizim onlardan neyimiz eksi
k? aslında bizim onlardan eksiğimiz yok biz hazır lokmaya alışkın olduğumuz için böyle geldik böyle gidecez.bu kabul edilebilecek bişey değil.bize ait bir sitemiz var.kendimi bildim bileli aynı şeyler var sitede hiç bir gelişme yok:SÖZÜM ONA sayın beritan başkanı musa efendi,kusura bakmaa soyismini bilmediğim için efendi demek zorunda kaldım.Kİ BİR AŞİRETİN BAŞKANI VAR VE BERİTAN AŞİRET HALKI KENDİ BAŞKANININ SOY ADINI BİLMİYOR ARTIK BU NASIL BİE BAŞKANSA______'! ! ! ! ! KOLTUĞUNA oturmuşsun altın yumuşak ohhh ama kusura bakma hiçtee başkanlık senin yaptığın gibi değil.aşireti uyandır sayın mustafa efendi aşireti adınlat.nerdesinnn sen millet,toplum,aşiretler aya çıktılarr sen halen (HEŞİYA KONE REŞ DAYY) sen halen kara çadırın yanıdasın uyannnnnnnn artıkkk.
(10.4.2010 00:59)
(bakınız: anlam, neden, arda, devlet, esin, aslı, emek, artık, gibi, merhaba)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayBerna Yıldız.. Offline
Berna Yıldız 1
x
ben aslında bu aşirete mensup degilm üniversite öğrencısıyım ve asıretlerin olusumu yasamları ılgılerı ıle ılgılı bır sunum hazırlamam lazım bende berıtan asıretını sectım ama pek bırsey bulamadım acıkçası yardımlarınızı beklıyorum bu odev benım ıcın çok onemlı (24.12.2009 22:48)
(bakınız: üniversite, yorum, aslı, lama, ben aslında, adım, aslında, aşiret, sunu, bend)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykundır Offline
kundır
x
slm ben cınar m.polatan şerefdin berti arkadaşlar yazmış bende kendimi yazmaya mejbur hısetım beritan aşireti cok guzelbir aşiret olmakla beraber bence gelmiş gecmiş en iyi şekil vermiş bir aşiret tekin (27.7.2009 10:15)
(bakınız: arkadaş, bence, şeref, maya, en iyi, beritan, arkadaşlar, aşiret, ermiş, bend)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykundır Offline
kundır
x
beritan aşireti zamanında gocebe yapmaktan bir iş bilmeyen ama zamanda buişi yapmaya meşbur bir aşiretir (27.7.2009 10:11)
(bakınız: zaman, maya, aman, beritan, manda, yapmak, aşiret, yapma, makta)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bay5017972 Offline
5017972
x
Sayın beritanlı gençler:yazdıklarınız çok güzel çok hoş şeyler; aşiretin içinde birlik ve berberlik olması ve hepimizin el ele verip özgürlük günleri yakalaya bilmemiz için yürümemiz gerek.gençliğe bir diyeceğim yok,yalanız bizim aşiret başkanı hiçte kendi başkan olduğu aşiretin sitesinde hiç bir yorumu ve projesi yok bunun nedenini de anlamış değilim? bizim gençlere örnek olması gerekir benim düşüncem bunu söylettiriyor bana,bence bişeyler başkanımıza öğretmemiz gerek bilediği çok şey var daha doğrusu hiçte bu tür konuda bilgisi yok.dar ayakkakıbıyı zorla giymek,ayağı ne hale getireceğini umarım benden daha iyi biliyorsunuz! ! ! ha bunuda yazayım lütfen üyeliğinize fotonuzu ekleyin birbirimizi en iyi şekilde tanıyalım.ben amed çınar mollapolat köyünden:me qemerli SAYGILARIMLA (17.7.2009 10:33)
(bakınız: yalan, güzel, özgürlük, anlam, saygı, neden, bilgi, düşünce, esin, yorum)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayberti2334 Offline
berti2334
x
beritan aşiretine layık olan tüm beritanlıları istdan selamlıyorum.ben kosan kolunun şevder ailesindenim.tüm okuyan beritanlı akrabalarıma sesleniyorum.aşiretimiz için bişeyler yapabiliriz.herkes kendi dalında bişeyler katarsa; çok ii yerlere geleceğimizi ve adımızı türkiyede herkese ezberleteceğimize kimsenin şüphesi olmasın.bütün beritanlıları buraya çağırıyoruz... (8.7.2009 15:10)
(bakınız: türk, türkiye, esin, yorum, selam, aile, şüphe, seni, sela, herkes)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykarakulak Offline
karakulak
x
arkadaşlar ben Erganiye göç etmiş karakulak lardan beritanlıyım.Büyük dedem HACI KUBAT denen zattır. Allah C:C rahmet etsin.Aşiretten bazı arkadaşlar sanırım uzun süre yaşadıkları yere uyum sağlamak zorunluluğunu sindirmişler ama ne yazıkki bazıları milliyetlerini karıştırıyor ve ters milliyetçilik yapıyor.... onlara tavsiyem beritan aşiretinin nereden geldiğini hiçdeğilse büyüklerine sorupta öğrenmesi. ayrıca hertürlü milliyetçilik düşüncesinin aşırısının her milleti felakete götürdüğüde bir gerçektir.buradan aşiretin yaşlılarının ellerinden öperim. (15.5.2009 01:24)
(bakınız: büyü, ağlamak, gerçek, milliyetçilik, soru, arkadaş, arda, düşünce, esin, ahmet)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>

"BERİTAN AŞİRETİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: BERİTAN AŞİRETİ NEDİR? beritan aşireti ne zaman?

Antoloji.com
22.2.2017 07:13:10  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]
An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

If you are the system administrator please click here to find out more about this error.