Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
CAFERİLİK CAFERİLİK terimi Esedi
tarafından 12.12.2004 tarihinde eklendi
CAFERİLİK sizce ne demek,
CAFERİLİK size neyi çağrıştırıyor?
"CAFERİLİK" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>
BayŞafak Ada Offline
Şafak Ada
x
8 person liked.
17 person did not like.
caferiliği neden bu kadar kötü göstermeye çalışıyolar neden bu kadar lanet okuyolar anlayamıyorum müslüman müslümana bunu yapmaz.
hz muhammed kur-an ve ehlibeyti bize emanet bıraktı. caferiler emanete sahip çıktığı için mi bu kadar kötü gösteriyolar anlayamıyorum..
(27.8.2012 18:20)
(bakınız: muhammed, neden, müslüman, yorum, ehlibeyt, kötü, ırak, emanet, için, mânâ)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayCe Bi Offline
Ce Bi
x
aslında alevilik bir bütün ismidir alevilerin birmeshebi vardır imamcaferisadık meshebi bu tartışmalar şiilik alevilik caferilik aynı kapı yalnız her ülkenin bir kültürüvardır kendine göre yaşam ve düşünce fargı unutmayılımki herzaman yaşamımızıdinle meshepne ayırarak deyil insan insandır diyerk devam etmelibzi yaradan sen sünli sen alevi sen müslüman sen hırıstiyan diyerk cennetine almaz kişiliğimiznen dürüslügümüznen kensibilirherşeyi biz kendimize düşeni yapalalım taktiri yaradanındır (8.8.2012 13:18)
(bakınız: insan, zaman, aleviler, alevi, yaşam, cennet, alevilik, müslüman, yara, yalnız)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayCe Bi Offline
Ce Bi
x
caferilik inancı hz muhammet efendimizin soyu kızı fatımadan amcasının oğlu aliden yürümekte olan aniki imamın hz ali soyunda geldiği alevilik şialık caferilik hepsi birkapı hepsi aynı inanç bu bütünlerin tamamı hakkapısı hz muhammet efendimizdir unutmayalımki bizi yaradan biz kullarını mefheplernen dinlernen deyil insanlığın saygı ve saygısıile karar verir insan özünden dürüsse özünden inançlıysa hangi dinde olsada hangi meshepden olsa insanın insan olması önemlidir ben binsefer aleviyim desemde özüm boş olduktansonra boştur binsefer müslamanım desemde özüm boşsa kendimizi kandırırız (8.8.2012 13:06)
(bakınız: insan, alevi, alevilik, saygı, yara, oyun, inanç, hepsi, tamam, kapı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKaan Yılmaz .. Offline
Kaan Yılmaz 10
x
kardeşlerim ben hanefi mezhebindenim yorumları okudum bahsetmşsinz hadislerden 72 si cehenneme 1 i cennete gidecek diye arkadaşım yazmışki inşaallah sunniliktir diye sevgili kardeşim müslüman müslümanın koruyucusudur. imanın 6 şartı vardır Allah(cc) e inanmak başta gelir şiiler aleviler sunniler caferiler kardeşim hepimiz buna inanıyorsak sorun kalmamıştır hadisin doğruluğuna kimin cehenneme gideceğine biz karar veremeyiz müslüman olarak benim duam sunniler veya şialar cennete gitsin olmaz olamaz inşaallah hepimiz cennete gideriz peygamber efendimiz (sav) in dininde olan herkes inşaallah cennete gider ben senin gibi kendi mezhebimi ön planda tutamıyorum ALLAH(cc) diyen bütün kalpler cennete gider inşaallah şunu da unutma sen sunnisin diğeri şia diye ayırmaya gerek yok orda mezhebe mi yoksa kalben imana göre mi cennet cehennem yaşanacak hep birlikte nasıl olsa göreceğiz cennette herkese yer vardır korkmayın bencillik etmeden bütün kardeşlerim bütün inananlar girer diye dua edin selametle.. (29.6.2012 23:31)
(bakınız: sevgi, sevgili, aleviler, alevi, cehennem, cennet, soru, arkadaş, kalp, kardeş)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayİrade Askero.. Offline
İrade Askerova
x
selamu aleykum.ben bir caferiyim AZERBAYCANLIYIM aleviik bizim gibi diyil arkadaşlar,biz camiye gidib namaz kılarız,muherem ayında yas tutarız,ramazanda oruc tutarız,kurbanlıkda kurban keseriz,tüm terkambereri imamları kabul ediyoruz ve seviyoruz ALLAH başta omakla amma ÖMERİ OSMANI EBU BEKİRİ AİŞENİ kabul etmiyiz,bunu bize bizim alimler izin vermez biz böyle ders aldık tartışmaya gerek yok,nasıl olsa hepimiz müsümanık kardeşiz,nedenin soruyorsunusa neden kabul etmeyiz? eski düşmandan dost olmaz,nasıl kabu edelim? araştırın bakın bizim imamarımıza ve eşlerine neler yapmışlar. (27.11.2011 12:05)
(bakınız: dost, namaz, deli, alevi, ramazan, soru, arkadaş, neden, kardeş, cami)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayCüneyt Özbek.. Offline
Cüneyt Özbek 1
x
Caferilik konusunu Ehli-Sünnet'in 5. bir kolu olarak düşünmek yanlıştır. Bunu beyan edenlerin sadece bir kişisel görüşüdür. Lütfen Sia ve Sünni itikadlarını birbirine karıştırmayalım, Zira her 2 ayrı kolda Kitap bir olmakla birlikte gerek fıkıh gerek itikadi görüşler arasında farklılıklar vardır. Sünni ler Hz. Muhammed (S.A.V) ın yolunu takib edip onun sünnetlerini uygularlar ve bu sünnetler de Kuran'dan, Ashab-ı Kiram, Hadisler den feyz alır. Hz. Ali yi en çok zikredenler Şia koludur. Biz Hz. Ali (R.A) ve ehli-beyti severiz ama Peygamberimiz (S.A.V) yı daha çok severiz. Caferilik konusuna değinen değerli yorumcular hep Hz. Ali yi zikrederler işte konunun esası da budur. Sünni Mezhepleri 4 değil 8 dir. Ama Diğer 4 ü güç kaybettiği için 4 tanesi yaklaşık İslam toplumunun 70% ni oluşturur. Kerbela olayı Sünni ler içinde çok acı bir olaydır. Ve bunun için Aşure günü sünni lerde de vardır. Alevi lerin Caferi mi yoksa Caferilerin mi Alevi mi olduğu konusu tartışmaya açıktır. 12 İmam konusu Sünni Mezheplerde kabul görmez hatta bu konu en büyük tartışma çıkartan meseledir. 12. İmam'ın Mehdi olduğunu Sia savunur. Sünni lere göre bu kabul edilmez. İmamlık meselesi de Sünni ve Şia'da farklıdır. Sünni İmamlığa duaya başkanlık eden kişi ve mezheb kurmuş imam gözüyle bakar. Şia'ya göre İmam Dinin Merkezidir. İbadetler farklıdır, sadece Kitap'ta ve Peygamber'de ittifak vardır bunun dışındaki birçok dini mesele de farklılıklar göze çarpar. Sonuç olarak Hz. Peygamber (S.A.V) adı yerine başka isimleri daha çok telafuz edenlerin düşünmesi gerektiği konu 'acaba ben doğru yoldamıyım' şeklinde olmalıdır. Herkes kendi mensub olduğu mezheb yada her ne ad ile telafüz ediyorlarsa neye göre ibadet ettiklerini kavramalı ve ondan sonra şeri hükümleri ortaya sunmalıdır. Benimkisi iyi seninkisi böyle demekte sorunu çözmez çünkü benim ibadetim bana seninkisi de sanadır, Hangimizin daha doğru yaptığı kıyamet koptuktan sonra anlaşılacaktır, Çünkü orada ümmetler olacaktır ve Şefaat için gideceğimiz kişinin de kim olacağı hem Şia da hem de Sünni de açıktır... (25.9.2010 05:11)
(bakınız: büyü, alevi, kitap, muhammed, soru, aşure günü, islam, mehdi, aşık, yorum)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayElif Merak Offline
Elif Merak
x
arkadaşlar tüm mezhepteki arkdaşlara sesleniyorum hak birdir hz.muhammed onun resulu ve elçisidir bundan başka herşey boş ve yalandır bırakın bu kollara ayrılan zor anlaşılmaz şeyleri allaha inanıyorsa insan hz.muhammedede inanır ondan ötesi acı ve sonu cehennemdir hee herşeyin gerçeyi ve doğrusu kuranı kerimdedir doğruyu görmek isteyen açsın okusun hak yolunu bulsun allah
bir arkadaşımız yazmışki biz aleviyiz ama namaz kılıyoruz ama camiye gitmiyoruz çünkü hz.ali camide öldürüldü onu yazan onu öyle nasib eden kimallah c.c camiyi terk allahı terktir çünkü camiler allah c.c nin evidir.kimin nerde nasıl öleceği allahın bileceği şeydir bana göre allhın emrettiği yada uygun görüp yapın dediği şeyleri kendi kafamıza göre şekillendirmek ŞİRKTİR. allah şirkten hepimizi korusun hepimize doğru yol ihsan eylesin...
(9.7.2010 01:05)
(bakınız: insan, hz.muhammed, yalan, namaz, alevi, cehennem, muhammed, arkadaş, rakı, cami)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySahin Durmaz Offline
Sahin Durmaz
x
Ben Hiçbir mezhepin yanlış olduğunu düşünmüorum Zaten önce kurana bakıorlar sonra hadislere yoksa kendi yorumlarını katıorlar Tartışmaya hiç gerek yok herkes Kendi mezhepini uygularsa da yanlış yapmış olmaz (30.5.2010 20:21)
(bakınız: yorum, hadis, sonra, yanlış, maya, herkes, zaten, mezhep, olmaz, yoksa)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayCafer Ali Offline
Cafer Ali
x
hak meshepten bahseden arkadaslar var.. tamam biz kabullendik diyelim caferilik diye meshep yok.. sizin mesheplerden nerden geldi veya peygamber efendimin hangi mesheptendi kanıtlıyan varsa bilelim.. caferilik alevilik değil dogru yanlız bizi yadırgamamız hz Ali yi cok sevmemız mı Ali taraftarı olmamız mı neden mı Hz Ali yi cok seviyoruz diyelim sabah aksam peygamber efendimizn yanında büyüyen peygamber efendimize kardeş olan Hz Ali değil mi.... bi hadis var bilmem duydunuz mu.. ben kimin mevlasıysam Hz Ali de onun mevlasınır... (11.4.2010 01:53)
(bakınız: büyü, alevi, araf, alevilik, neden, kardeş, hadis, peygamber, tamam, efendim)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayÖzge Öztürk 2 Offline
Özge Öztürk 2
x
bir konu hakkında ilim sahibi olmadan kimseyi yargılama, sen ne Tanrısın ne de peygamber, hatta bu konuştuklarınla özünde müslüman bile olmazsın. Alevilik nedir, kaça ayrılır, ibadetleri nedir bilirmisin sen? Alevilerin neden camiiye gitmediğini bilirmisin sen? ben Aleviyim namazda kılarız, ibadetimizi eksiksiz yerine getiririz, Allah rızası için yaşar ve bize gösterilen din yolunda ilerleriz. biz başkaları gibi cennete gitmek için iyilik yapmayız,Allah rızası için yaparız. bizimle aynı düşünmeyeni yargılayıp zulm etmeyiz, ve en önemlisi biz tüm dinlere ve kitaplara saygılıyızz çünkü biz MÜSLÜMANIZ. bize dinimizin hoşgörü dini olduğu öğretildi, ama seni ve senin gibi düşünenleri bilemem... biz sizi yargılamak yerine Allah a havale ederiz... (17.1.2010 12:49)
(bakınız: nedir, namaz, aleviler, gitmek, alevi, tanrı, hoşgörü, kitap, cennet, alevilik)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>

"CAFERİLİK" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: CAFERİLİK NEDİR? caferilik ne zaman?

Antoloji.com
27.2.2017 14:15:10  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]