Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
CEM MUMCU CEM MUMCU terimi samarra
tarafından 24.10.2005 tarihinde eklendi
CEM MUMCU sizce ne demek,
CEM MUMCU size neyi çağrıştırıyor?
"CEM MUMCU" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Bayanyıldız* Offline
yıldız*
Bayan, 57
Ankara
0 person liked.
0 person did not like.
Bir tek şimdiyi istediğinde senin olacağım. Bir tek şimdiyi istediğinde hep senin olacağım. Şimdi aldığım nefesin son nefesim olabileceğini gördüğünde, son nefesime kadar senin olacağım. Giderayak olduğumu, giderayak olduğunu, giderayak olduğumuzu görünce gitmez olacağım. Ne yılan ne tavus ne de elmaydı günah olan. Hesaptı.Yarındı günah olan. Şeytanın zamanıydı: Gelecekti günah olan. hesap günü, bir tek hesaplarımız hesaba çekilecek. Biliyor musun şeytan yarında yaşar? Tıpkı senin gibi. Senin elmanı ısırsam şeytanı gebe bırakacağım. Kabil'i doğuracaksın. Hırsı ve hasedi doğuracaksın. Ki onlar da geleceğin çocukları...
Sen 'şimdi'ye ağlamadıkça gözyaşlarını hep geleceği sulayacak. 'Sonra'nın tohumları var senin yumurtanın içinde.Ve onlar Habil'i öldüren ve kırk gün ölüsünü ne yapacağını bilemeyen Kabil'in tohumları.Onu gömmesi gerektiğini bile bir kargadan öğrenecek. Sen ölümsüz bir aşkı ararken asla ölümsüz olamayacak aşkımız.
Bense daha şimdiden senin olmayışının haberini getiren kanatları kana boyanmış o karganın yanmış yıkılmış ötüşüne ağlıyorum. daha şimdiden elimde olan tek şeye, sensizliğe ağlıyorum. Akşam gelecek. İstemesen de gelecek. Ağlayacaksan karardığına gününün, hiç bekleme şimdi ağla. Belki gözyaşlarının ışıltısı birazcık aydınlatır geceyi. Ama durduramıyacaksın güneşin batışını.
Herşeye bir ömür biçiyorlar. ''Aşkın ömrü'' diyorlar. Aşkın ömrü bir an sevgilim. Aşkın ömrü yok. Senin de, benim de yok. Ömür biçtikçe kısaltıyorlar. Şimdi'yi bırakıp geleceğe uzattılça ellerini şimdi'nin upuzun, geniş ve derin sonsuzluğunu kesip biçiyorlar. Hiç ölmemek istiyorlar. Senin yüzün yaşlanmasın istiyorlar. Daha şimdiden ne kadar güzelsin oysa. Gözlerin açıkken bile güzelsin. Sen korkuyorsun. Korkunun kaynağı korkuyor olman oysa.
Bensizliğin hesabı seni bensiz bırakıyor. Oysa ben hep sensizdim. Sensizlikten başka hiçbirşey beni sana kavuşturamazdı çünkü. Şimdi gerçekten yoksun. Sen sonra var olmayı seçerken nasıl burada, yanımda olursun ki? Sen benim olmadığım bir zamandasın. Elmanla, yılanınla ve tavusunla belki yine olacağımız bir zamanın kâbusunu düşlüyorsun.
Elimdeki son kitabı olan HASSAS RUHLAR TERAZİSİ'inin ilk bölümünü üşenmeden yukarıya aktardığım Psikiatrist Yazar
(24.10.2005 17:50)
(bakınız: ölüm, sevgi, zaman, gece, güzel, gözler, korku, sevgili, gerçek, şeytan)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: CEM MUMCU KİMDİR? cem mumcu kimdir?

Antoloji.com
23.2.2017 17:02:02  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]