Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
DECCAL DECCAL terimi sahipkıran
tarafından 18.9.2003 tarihinde eklendi
DECCAL sizce ne demek,
DECCAL size neyi çağrıştırıyor?
"DECCAL" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 10
sonraki sayfa >>
BayAli Erden Offline
Ali Erden
x
1 person liked.
2 person did not like.
sayın hakan erdem baya araştırdığınızı citten farkettim cern'den bahsetmeniz çok şaşırttı beni yazınızı bende zor anlıyorum buradakiler gibi ama citten beni facebook'ta eklerseniz sevinirim http://www.facebook.com/susqunqan bu facebook adresim tıklarsanız çıkarım hemen veya kopyala yapıştır yaparsınız size özel mesajda göndermeye çalışacam umarım beni eklersiniz. (22.7.2013 14:14)
(bakınız: facebook, yorum, resim, mesaj, gibi, erdem, yazı, beni, seni, hakan)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayHakan Erdem .. Offline
Hakan Erdem Keyzaman
Bay, 47
Kırklareli
deccal nedir aslında kimdir? bu yazıyı iyi okumanızı tavsiye ediyorum iyi araştırmak gerekir çünkü Deccaliyetin tam ortasındayız, DECCAL kavramı bana göre madde kaydında olmayan şahıs ve varlıktır gibi geliyor Şeytanı görebiliyormuyuz? hayır gözümüzde perde var Deccalde böyledir, çünkü bizler insan olarak madde ötesine geçemiyoruz madde kaydındayız, deccalde bizim göremediğimiz veya ulaşamadığımız bir güce sahiptir kısacası şeytanın üstün askerlerinden biridir, bunun için etrafınıza iyi bakın deccalin hükmü ideolojilerindedir. ne onlar İZM VE İSTLER,bunlara bağlı olarak deccalinde kendine has insani askerleri vardır bunların bağzılarına calut denir, yani dünya üzerinde ideolojilerine vakıf olan liderleri seçer yani deccal sıfatlarına ve beyinlerini ele geçirerek nüfus eder,Faş(İZM) ideolojisine bağlı faş(İST) liderler,Kapital(İZM) ideolojisine bağlı Kapital(İST) liderler gibi birçok örneğini veriririz Marksizm,Darvinizm, emperayalizm,satanizm gibi uzayıp gider işte bu kavram ideolojilerinin baş mimarı DECCAL dır! düşünün bir kere bu ideolojilerin bir müslümana faydası varmı? yok zararı varmı daha çok? bütün insanlığa zararı var, FAŞİZMLE yönetilen ülkelerin halini görüyoruz KAN SAVAŞ KIYIM hat safhada diğerleride ayni Deccal kendini öyle bir gizliyor kamufile ediyorki düşünen bulabilir, deccal tek gözlüdür denildi, piramitlerin tepesine konuldu, ya parada oldu yada cepte duvarda,amblemde sübliminal mesajlar verilerek illuminatiye kadar işlendi, deccalin alnında kefere yazısı merak edildi acaba kim diye? karış karış dünyanın göze çarpan insanlarını liderlerinin resimlerin alınları % 100 zumlandı bir şey çıkmadı :) OYSA DECCAL OKADAR UYANIKKİ dünya para ekonomisinin para piyasasının içine dahi el attı askeri sistemlere, ülke yönetimine kadar kiminin uzantısı CFR, kiminin CİFR, ]]]](C) İA, (F) BI, (R) OOSWELL[[[[ gibi CERN i merak edeniniz oldumu? hani şu 1(969) yılında ilk WWW yani şeytani sayı 666 internet web ağını buldular araştır bul çünkü okadar gizlenmişki DABBENİN içine dahi sızdı bunlar ASCII kodlarını arasına dahi iliştiler, devamı var bukadar yazabildim beynimdeki dürtüleri -hakan erdem keyzaman (3.3.2013 01:05)
(bakınız: insan, zaman, aliye, nedir, faşizm, para, dünya, şeytan, savaş, arda)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayilhan aziz Offline
ilhan aziz
x
..kıyamete yakın çıkacağı söylenen varlık.. (21.12.2012 16:38)
(bakınız: kıyamet, söyle, varlık, yakın, kıyam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKadir Yüksel.. Offline
Kadir Yüksel 1
x
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem herkesin yanında deccâlden söz ederek şöyle buyurdu:
“Allah Teâlâ tek gözlü değildir. Şunu unutmayın ki, deccâlin sağ gözü kördür. Onun bu gözü üzüm salkımından dışarı fırlamış üzüm tanesi gibidir.”
(18.10.2011 13:50)
(bakınız: esin, gibi, üzüm, resul, herkes, unutma, mayın, erek, buyur, dere)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKadir Yüksel.. Offline
Kadir Yüksel 1
x
Resûllullah birgün Deccaldan söz açarak, “Şüphesiz, ben sizi, ona karşı uyarıyorum. Hiçbir peygamber yoktur ki, gönderildiği toplumu ona karşı uyarmamış olsun. Nitekim Hz. Nuh da (a.s.) kavmini ona karşı uyarmıştı. Ama ben size Deccal hakkında hiçbir peygamberin kavmine söylemediği bir söz söyleyeceğim. Haberiniz olsun ki, o kördür, Halbuki Allah asla kör değildir.'(14) buyurmuşlardı. (12.10.2011 00:07)
(bakınız: yorum, peygamber, şüphe, söyle, birgün, resul, asla, amber, olsun, haber)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayBÜTÜN İŞARET.. Offline
BÜTÜN İŞARETLERİ GÖRDÜM
Bay, 46
Samsun
GERÇEK MEHDİ ORTAYA ÇIKMADAN EVVEL KENDİNİ MEHDİ ZANNETTİRECEK OLAN KAFİRDİR (26.6.2011 20:48)
(bakınız: anne, gerçek, mehdi, kafir, tire, kâfi, orta)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayYeliz Taşdem.. Offline
Yeliz Taşdemir
x
SLM bence deccal bir gözü kör olduğu için masonlardır.bunu ndüşünmemin sebebi işaretlerindeki tek göz oması ve sol gözü göstermesi.deccalinde sağ gözü kör olduğundan ve halkı delalete götürüceğinden dolayı bunu düşünüyorum.isteyenler mavi teknoloji projesini araştırsın dedğimi anlayacaksınız (14.6.2011 00:22)
(bakınız: mavi, mason, esin, yorum, teknoloji, lale, bence, halk, onlar, rind)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysportif misk.. Offline
sportif miskin  FLeMeNTiNe_
Bay, 30
Bursa
deccal (melun) ahir zamanda kıyamete yakın bir zamanda ortaya çıkıp haşaa ilahlık iddiasında bulunacak olan mahluktur. bu mahluk a ALLAH cc tarafından bir takım kerametler verilecektir uzak mesafeleri bir anda kat edebilecek ölüyü diriltebilecek ve daha birçok keramet gösterecektir. gerçi kerametleri ALLAH dostları gösterir ama ALLAH cc sırf insanları sınava tabi tutmak için böyle bie istisn meydana getirecek ve deccal bir çok keramet gösterecektir. kalbinde zerre kadar imanı olan mümin kişiler deccal in alnında yazılı olan KAFİR lafzını (arapça) görecektir yalnız deccal çok kısa zamanda tüm dünyada kuvvetli bir ordu kuracağı ve gücü her yeri kapsayacağı için bu yazıyı gören birçok imanlı kişi de korkularından deccalın ordusuna katılacaklar ve imanlarını kaybedeceklerdir. yani kendi kendilerini inandıracaklar canları gitmesin diye. ALLAH bizi öyle olmaktan korusun.deccalın kudreti kısa zamanda öyle büyüyecek ki tüm dünyayı etkisi altına alacak ee kolay değil keramet sahibi karşısında duran mutlaka ölümü tadıyor ama bu da bir imtihandır karşısında duran elbette şehidd oluyor.deccal in karşısına hızır peygamber (yeşil) çıkacak önce. hızır as ın gücü deccal e karşı koymaya yetmeyecek.herkesin gözleri önünde deccal hızır as ı ortadan ikiye bölecek ve soracak 'şimdi iman ettin mi bana? ' diye. bu soru üzerine hızır peygamber' iman ettim ama elbette alemlerin rabbi olan ALLAH a iman ettim. senin de deccal olduğunu daha iyi kavradım. alemlerin efendisi hz muhammed sav. senin bana böyle bir hal edeceğini bildirdi ' buyuracak.bu arada deccal tüm yeryüzünde hükümdarlığını ilan edecek yalnız iki şehre mekke ve kudüs e giremeyecek.sonra mehdi as adında ALLAH ın sevgili bir kulu ortaya çıkacak ve her şeye ragmen deccal e karşı koyacak. kendine bir ordu kuracak bu arduda kendisinin bile bilmediği deccal i öldürecek kişi olan isa peygamberimiz olacak.ve isa peygamberimiz deccali öldürecek 7 sene mesih isa hazretleri ve mehdi hazretleri arkadaşlık sürecek sonrasını ben de unuttum. böylece mehdi as ın ordusu kazanmış olacak. biz şu anda bu kadarını biliyoruz onlar nasıl bilmeycek diye soran elbette olacaktır oonun da cevabı kıyamete yakın bir tarihte ilim dünyadan çekilecek insanlar ilmi terkedecek küfür çoğalacak iman unutulacak bunlar da unutulacak o yüzden efendimiz hz muhammed sav ilim bu dünyadan göçüp gitmeden ona sarılınız onu alınız buyuruyor. bile bile lades yapmayalım imanlı gidelim hiç olmazsa.. saygılar (14.4.2011 20:28)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayİbrahim Kara.. Offline
İbrahim Karanfil
Bay, 26
Balıkesir
Deccal; Kıyametin kopmasına yakın bir zamanda yer yüzüne gelerek insanları islamiyetten, müslümanlıktan çıkarmak için bir çok hileye başvurarak, onların kötü yola çevirecek olan biridir. İnsanların kendisine inanması için mucizelerim var diyerek, herkesin gözü önünde bir kişiyi öldürüp, tekrar geri diriltecek. Ve bunu görenler de ona itaat edecek. Deccal'ın arkasından iki nehir akacak; biri su, diğeri ise ateş. Ama aslında tam tersi olacak. Yani su olarak görünen nehir ateşten, ateş olarak görünen nehir ise sudandır. Deccal; Su olarak görünen nehirde kurtuluş olduğunu söyleyecek ve insanların o nehire atlamasını sağlayacak. Atlayan insanlar da, Deccal'a inanıp, dinden çıkmış olacakları için cehenneme girecekler. Deccal'ın sağ gözü kördür. Mesela Deccal'ın geldiğini duyup da, pencereden başını çıkarıp da ona bakan bir insanın başında boynuzlar çıkacak ve başını içeriye sokamayacak. Deccal böyle bir çok kişiyi kandırıp, onları dinden çıkaracak. Yer yüzündeki işi bittikten sonra da, Hz. İsa tarafından öldürülecek... (17.3.2011 01:33)
(bakınız: insan, zaman, cehennem, araf, islam, müslüman, esin, insanlar, aslı, kıyamet)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayMuhammet Far.. Offline
Muhammet Faruk Emre Çakır
Bay, 23
Bursa
Deccal ahirzamanda gelecek olan islamiyete çok fazla zarar veren ve hezeyana uğratan bir canlıdır. Tek gözlüdür. (12.3.2011 23:41)
(bakınız: zaman, islam, gelecek, islamiyet, zara, hezeyan, aman, zarar, eren, manda)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 10
sonraki sayfa >>

"DECCAL" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: DECCAL NEDİR? deccal ne zaman?

Antoloji.com
24.2.2017 13:26:05  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]