Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
DİPLOMASİ DİPLOMASİ terimi sahipkıran
tarafından 30.10.2003 tarihinde eklendi
DİPLOMASİ sizce ne demek,
DİPLOMASİ size neyi çağrıştırıyor?
"DİPLOMASİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayKenan Erkan Offline
Kenan Erkan
Bay, 37
Bursa
0 person liked.
0 person did not like.
emperyalist güçlerle kurtlar gibi saldırıp mazlumun yanında kuzu gibi meeelemektir (18.9.2012 18:57)
(bakınız: emek, kurt, gibi, elem, kuzu, mazlum, emperyalist, saldırı, yanında, eleme)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysonrasonra Offline
sonrasonra
Bay, 34
Malatya
resmi tanımlamaya göre soğukkanlılıkla yalan söyleme sanatına diplomasi deniyormuş. Bu işin sanatkarlarına da diplomat... (8.11.2007 01:29)
(bakınız: yalan, sanat, söyle, lama, maya, sana, soğuk, tanım, diploma, ılık)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayan9 canlı kedi Offline
9 canlı kedi
Bayan
Ankara
Adamın biri Afrika'da safariye çıkarken yanına minik köpeğini de almış. Minik köpek bir gün ormanda dolaşıp, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark etmiş. Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki karşıdan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyeceğini arıyor. 'Şimdi başım dertte' diye düşünmüş minik köpek. Etrafına bakmış yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen arkasını leoparın geldiği yöne çevirerek kemikleri kemirmeye başlamış, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalışıyormuş. Leopar tam saldıracakken minik köpek kendi kendine konuşmuş; 'Ne kadar lezzetli bir leoparmış. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mi? ' Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en yakındaki ağaca tırmanarak dalların arasına saklanmış. 'Tam zamanında kurtardım yoksa bu köpeğe yem olacaktım' diye düşünmüş leopar.
Bütün bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş. Leoparın yanına giderek neler olduğunu anlatmış. Leopar köpeğin yaptıklarına çok sinirlenmiş ve maymuna: 'Atla sırtıma, gidip sunu yakalayalım' demiş. Ancak minik köpek neler olduğunu ve leoparın sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını fark etmiş. 'Şimdi ne yapacağım' diye düşünürken kaçmaya teşebbüs etmemiş. Bunun yerine arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmiş. Tam leopar saldıracakken yine kendi kendine konuşmuş; 'Bu aptal maymun da nerede kaldı? Yarim saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok! '
Diploması böyle bir şey iste:
*Hızlı düşün,
*Sakin ol,
*Güçlü görün
(17.3.2007 22:23)
(bakınız: zaman, şimdi, arda, adam, çiçek, kelebek, saat, köpek, dert, kurt)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayatgatg Offline
atgatg
Bay, 36
Eşsiz bir sanat, mahir ellerde hayat bulduğunda seyrine doyum olmayan bir tiyatrodur. EVET ve HAYIR ları en uygun biçimde,yerde,kişiye,zamanda söyleyebilme becerisidir. Diplomasi satranç tahtasına oturmadan oyunu kazanabilmektir. Duyguya asla ve asla yer olmayan tek rehberin mutlak akıl olduğu, DENEY'e asla tahammülü olmayan bir bilimdir. Diplomasi sıfırı tüketmiş bir devleti yıllarca en ufak bir aciziyet göstermeden ayakta tutabilmek, tamamen yıkılmış, ezilmiş, zayıf ve biçare düşmüş bir milleti ayağa kaldırıp tüm ihtişamıyla ayakta tutmak ve her türlü olumsuzluğa karşı düşmanıyla aynı masaya eşit şartlarda oturtabilmektir. (23.4.2006 22:33)
(bakınız: hayat, zaman, akıl, arda, duygu, sanat, devlet, tiyatro, bilim, bilmek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baybarışçıllık Offline
barışçıllık
x
diplomasi günümüz güçlü devletlerin ilk başvurdukları soğuk savaş diyede adlandırabileceğimiz akıllılıktır.diplomasinin etkili olabilmesi içinde herhangi bir diplopatın veya devlet adamının elini masaya vurması gerekir,karşısında hangi devlet olursa olsun artık sgünümüzde sıcak savaş terkediliyor herşey soğuk savaşla halledilmeye bakılıyor arık biz türkler duygusallığı bırakıp gerçekleri görme zamanı geldide geçiyor.yani atı alan üsküdarı geçmiş. (11.2.2006 01:14)
(bakınız: zaman, türk, gerçek, akıl, kedi, savaş, duygu, devlet, rakı, adam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEnkido Offline
Enkido
Bay, 37
İstanbul
Amr ibn-ül As'tan buyana cephede kazananlar masada kaybediyor. (6.11.2003 02:44)
(bakınız: ada, ana, kaza, masa, kaz)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: DİPLOMASİ NEDİR? diplomasi ne zaman?

Antoloji.com
24.2.2017 13:24:15  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]