BUGÜNKÜ GAZETELER
Gazeteler  Sabah Gazeteler  Milliyet Gazeteler  Zaman Gazeteler  Sözcü Gazeteler  Habertürk Gazeteler  Taraf Gazeteler  Cumhuriyet Gazeteler  Fotomaç Gazeteler  Türkiye Gazeteler  Tüm Gazeteler

Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
ESRA ESRA terimi Sezgin_
tarafından 25.7.2005 tarihinde eklendi
ESRA sizce ne demek,
ESRA size neyi çağrıştırıyor?
"ESRA" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 10 18
sonraki sayfa >>
BaySena Esra İs.. Offline
Sena Esra İshakbeyoglucengizer
x
7 person liked.
7 person did not like.
çok begendigimiz üniversiteli ablamizi cagristiriyor ESRA CENGIZER!
ankaraya dönmesi dilegiyle yaziyoruz:(
(28.6.2012 14:56)
(bakınız: ankara, abla, üniversite, kara, ankaray, site)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayTayfun Aga Offline
Tayfun Aga
x
ömrümün en güzel 3 yılı.....an itibariyle kaybettiğim kendisi gitmekle kalmayıp yaşama sevincimi umutlarımı yarınlarımı da alıp giden tek sevdiğim...küçük seylerden mutlu olan gülünce o güzel gözlerinin ta içi gülen benim can tanem..nasıl unutulur bilinmez lakin unutulmayacağı iyi bilinir..bizim esramızdır esrarımızdır..en çok kızdığı içki içmemdir onun için içilmesi artık elzemdir....o güzel çocuk artık annesiz kalmıştır.... (18.2.2012 21:47)
(bakınız: anne, güzel, umut, gözler, gitmek, çocuk, yaşam, gitme, içki, yarın)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEsra Altındağ Offline
Esra Altındağ
x
bende bir esra esra ismi serilik çabukluk ve geceliğin yol gösteren demektir ayrıca övünmek gibi olmasın ama kaç tane esra ile tanıştıysam hepsi zeki oluruz ayrıca çok çılgın hayat dolu deliyizdir çok asil ama naturelizdir doğallıktan yana ama şık oluruz ve istikrarlıyızdır aynı zamanda canımızn istediğini yaparız ve istediğimizi napıp edip alırız (19.7.2011 15:23)
(bakınız: hayat, zaman, gece, deli, emek, canım, gibi, hepsi, demek, ecel)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEsra Günay 1 Offline
Esra Günay 1
x
esra isminin anlamına baktım ve sevgili antoloji.com üyeleri esra hakkında neler yazmış :) komik ve bana yakın bulduklarımı etrafımda benzerlerini duyduklarımı seçtim bi liste yaptım.

*gece yürüşü demek.duygusal.kıskanç.asabi.iyi yönüm karşimdakine yardım etmeyi severim iyi huylarım kötü huylarımdan fazladır:D aşka da inanmam çünkü hepsi yalandır.

*çevreci olmayı, doğaya saygı göstermeyi, içine kapanık olmayı, sinirlendiğinde bağırmayı, güzel olmayı çağrıştırıyor

*ben de esrayım demek istemiyorum; çünkü herkesin söylediği şeyi söylemeyi sevmem.. esraların bi de bu özelliği var bence…güzellik kadar özellik isterler… çünkü gece yürüyüşünü seven esralar kendilerinin gecesinde, yürümeyi göze alabilecek birini beklerler…bunun yanında sevgili esraların yorumlarını okuduğumda birileri benim yerime beni anlatan yorumlar yazdı sandım….kendimi klonlanmış gibi hissediyorum!

*cok zeki ve güzeller..biraz da deli dolular.akıllarına geldiği şeyi o an yaparlar.. dostlarına cok bağlıdır ama ihaneti asla kabullenemezler…hayatı na soktukları kişiye cok değer verir..ne kadar ask yasarsa yasasın hepsine ciddi olarak bakar..hiç kimseyle dalgasına cıkmazlar..cok yufka yüreklidirler.isminde anlamı gibi karanlıkta yol gösterendir. kötü gün dostudur.. ama biraz kendini beğenmiştir..buda güzelliği ve zekasından kaynaklanır

*sewdımı tam sewerler sonuna kadar askı yasamk ısterler we gercekten esrarengız bı kişilige sahıptırler. ayrıca çok çatlağım yaa genelde öleyiz satenn

*eğlence demek huzur demek çewremdeki insanlar esra ların tatlı ve sewecen olduğunu söylüyolar, ve esralar zekidirler daha çok pratik zekaları üstündür…sıcak kanlıdırlar,sinirlenince dünya durur yanii herşeyleriyle farklıdırlar…..

*sıradan yaşayan sıradışı kadın

*Daha hızlı, daha çabuk, en çabuk. Karanlıkta yol gösteren, anlamlarını taşır

*esra’nın manası (sır) dır.

*açık sözlü, tehlikeli dost canlısı, inatçı, herşeyi merak eden, mücadeleci, pes etmeyen, maceracı

*esir kadın anlamına geliyor esra bazan mutluluk bazan hüzün,esrarengiz ve de inatçı esralar acı çekmeye mahkümdür

*Esra’nın diğer anlamları: Çok çabuk, asma filizi, başı kırmızı gövdesi beyaz olup kum içinde bulunan bir böcek(Osmanlıca) . Çöl çicegi (Farsça) .Tanrı’nın yardımı(Yunanca) . Bir peygamber ismi (Ibranice)

*bence esra hem kişilik hemde yüz güzelliği olarak dünyanın en güzel insanlarına verilebilecek isimdir.

*esra; harika müthiş, süper, mutlu, sevinç, güzellik, harikalık, kişilik anlamına gelir ama, bu benim fikrim Çok sınırLı ama oLdukÇa sempatik, artist aynı zamanda havaLı ve en sevdıgım karakterterLerden birisi,çok duygusaL ve gec unutan birisi..

*beni saatlerce bekleten, 15 dakikalık yolu bir bucuk saatte gelen aciz, uyuşuk, beceriksiz kız modeli (bunu gökhan yazmış olmalı dedim J)

*aşkdan yana dertli olurlar, aldatan da oynayan da çok olur ama yinede küsmezler aşka.kolay unuturlar sevilmediğini anlarlarsa

*kafa yapmayı tek harfle kaçırmış insan adı…şaka şaka…

*Esra yol gösteren anlamına geliyormuş

*esra, sanırım benim için herşey demek…hayatın bu kadar güzel oldunu, kalbimin başka birisi için inanılmaz bi şekilde çarpabileceğini bana öğreten şahıs.aynı zamanda ilk aşkım ve gene aynı zamanda bütün kainattaki en güzel varlık………(biraz kısa boylu ama olsun:D:D:D)

*ESRA mutsuzluğa mahkumdur sürekli acı çeker ama kimseye belli etmez sewdi mi tam sewer ama kıymetini bilen olmaz

*kocaman kalpleri olur.
*esra; bana yeniden şarkılar söyleten kadındır

*Esra iyidir hoştur da çok detaycıdır birazda paronayaktır ama kalbi güzeldir.

*sert görünüşlü ama iyi kalpli biri.eğer bir sorunu varsa baskasıyla paylaşmaz

*esra DEMEK bir AYRICALIK demektir.

*esralar takintisiz umursamaz birass kendini begenmiss (begenilmicek gbide deilizdir hanii..) dalgaci inatciidirlar…kendi adima konusayim birassda buyuk konusmayi severler…tabi uyuz esralarda yok deildir

*karşılaştırmalı edebiyat bölümünün tozunu attıran kişi,dağcılık faaliyetlerimizde yasak olmasına rağmen çaktırmadan mp3 dinleyen kişi ve bi gün feminist bi yazar olacağına inanan kişi, elf tipli hoş kişi :))

*bu isme sahip olmak şanstır.Tek dezavantajı sevdiği uğruna delidivane olan manası

*ya çok tatlıyız yaaa :) :) ve mütevazi :)

*esra’lar kolay kolay unutulmaz. gözleri ve sözleriyle çok can yakarlar. sevdi mi tam sever sildi mi tam silerler kendimden biliyorum.

*esra tutku, esra sonsuz acı, esra uzanınca tutabilecegini zannetmek ama asla tutamamak, esra içine hapsetmeyi istemek yapamıyacagını bildigin halde esra, esra; tüm yapmak istediklerim ama yapamadıklarım……

*ESRA bence beyaz şarap kavun, kordonda sallanışlar, gece gelen öpücük, deli pis :)

*bütün esralar biraz çatlaktır,delidir,hareketlidir,manyaklığı ve manyaklık yapmayı sewen sewilesi yaratıklardır.Bende Bİ ESRAYIM WE İKİ Bİ ESRAYIMMM ayrıcada atiğimdir de hımm bide esraların çoğunluğu raki sewer bnm gibiii

*bana saflığı iyiligi güzelliği cağrıştırıyor

*Ülkemizde çok yaygın olan bir kız ismi. Kaynağı isra kelimesidir ve kökeni Arapçadır. Esra çeşitli anlamları olan bir isim.

Anlamları: Kur’an dan bir sure adi.Sevdiği uğruna deli divane olan. Cennete yükselen merdiven.Çok çabuk, pek çabuk.Ard arda sıralanan.Karanlıkta yol gösteren.Çöl çiçeği. Gece yolculuğu.Kararlı, ısrarlı.Sırlar kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Esra

*ya abi esra demeyin. arkadaş esra ya aşık olmuş gece gündüz Etkin dinledik… esraaaaaa esraaaaa esrar perdeeeesiiii: :)

*Esralar genelde esmer/kumral olurlar. Sisman Esralara cok nadir raslanir, cunku Esralar genelde zayif veya hafif baliketli olurlar. En cok goze carpan fiziksel özellikleri, gözleridir. Esra ismine sahip olan kizlar toplumda cok beğenilen, hoş, ilgi ceken tiplerdir. Ayni zamanda zekidirler. Disaridan Esralar ideal bayan olarak gorunur, ama bu kizlari biraz iyi taniyan bilirlerki tum Esralar (biraz) havali ve inatcidir

*aşka özlem grubunun esrakeş şarkısı bile var

:))) buldum o şarkının videosunu da ekliyorum
(6.3.2011 02:12)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykmyakcay Offline
kmyakcay
x
esra esatağaoğlu, yalan, çıkarcı, inkarcı, bide semra kızı bu yetmezmi... (4.1.2011 00:49)
(bakınız: yalan, inkar, çıkarcı, inka, tağa, semra)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEsra Aydın 6 Offline
Esra Aydın 6
x
esra gece yürüşü demek.sinirliyimdir çok kötü patlarımm birilerine koç burcuyum duygusal kıskançlık asabi ne deseniz var yani.iyi yönüm karşimdakıne yardım etmeyi severim iyi huylarım kötü huylarımdan fazladır.:D
aşkada inanmam çünkü hepsi yalandırrr
(18.11.2010 16:28)
(bakınız: gece, yalan, duygu, kıskançlık, emek, hepsi, demek, kötü, çünkü, sinir)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEsra Nergiz Offline
Esra Nergiz
x
benim adımda esra, esra demek hz.muhammedin gece yürüyüşü demek ve esra ismi bir surede geçer. esra ismi sevecenliği arkadaşlığı duygusallığı çevreci olmayı,doğaya saygı göstermeyi içine kapanık olmayı sinirlendiğinde bağırmayı güzel olmayı çağrıştırıyor ama bunlar benim özelliklerim başka esralarda böyle olmayabilir (es_ra) (2.7.2010 16:49)
(bakınız: hz.muhammed, gece, güzel, muhammed, saygı, arkadaş, arda, duygu, emek, ağrı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayankatre-i sükut Offline
katre-i sükut
Bayan, 28
Sakarya
ben de esrayım demek istemiyorum; çünkü herkesin söylediği şeyi söylemeyi sevmem..esraların bi de bu özelliği var bence...güzellik kadar özellik isterler...çünkü gece yürüyüşünü seven esralar kendilerinin gecesinde yürümeyi göze alabilecek birini beklerler...bunun yanında sevgili esra-lar-ın yorumlarını okuduğumda birileri benim yerime beni anlatan yorumlar yazdı sandım....kendimi klonlanmış gibi hissediyorum! (29.8.2009 23:25)
(bakınız: sevgi, gece, güzel, sevgili, esin, yorum, emek, bence, gibi, güzellik)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayesraaa38 Offline
esraaa38
x
benm ismim de esra.bence esralar cok zeki ve güzeller..birazda deli dolular.akıllarına geldiği şeyi o an yaparlar..dostlarına cok bağlıdır ama ihaneti asla kabullenemezler...hayatı na soktukları kişiye cok değer verir..ne kadar ask yasarsa yasasın hepsine ciddi olarak bakar..hiç kimseyle dalgasına cıkmaz..cok yufkayüreklidirler.isminde anlamı gibi karanlıkta yol gösterendir.kötü gün dostudur..ama biraz kendini beğenmiştir..buda güzelliği ve zekasından kaynaklanır (29.8.2009 13:05)
(bakınız: dost, hayat, güzel, anlam, deli, akıl, ayna, ihanet, karanlık, bira)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayan.nokta. Offline
.nokta.
Bayan
İstanbul
biraz kül
biraz duman
o benim işte :)
(23.7.2009 14:07)
(bakınız: bira, duman, beni, işte, benim)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 10 18
sonraki sayfa >>

"ESRA" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ESRA NEDİR? esra ne zaman?

Antoloji.com
22.2.2017 09:13:41  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]