Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ terimi akdenizyildizi
tarafından 10.8.2003 tarihinde eklendi
FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ sizce ne demek,
FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ size neyi çağrıştırıyor?
"FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>
BayMehmet Urumur Offline
Mehmet Urumur
Bay, 40
İstanbul
3 person liked.
1 person did not like.
İki kişinin bendensel ve ruhsal etkileşimi sonunda en hassas nokta, yani dudakların buluşması (6.9.2012 03:55)
(bakınız: nokta, yani, buluş, etki, bend, buluşma, hassas, etkileşim, kişi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayWestSide Offline
WestSide
x
şimdiye kadar sadece,kelime olarak bildiğim...anlatımlarınızla anladığım kadarıyla
sevgilimle sürekli yaptığım şey...hmmm ilk günden yatağı boylamamızın sebebiymiş desenize...:D
nese fransız öpücüğü erkek çiftleşme çağrısı olarak öngörebilirmişiz yani
(28.1.2009 02:08)
(bakınız: sevgi, sevgili, şimdi, erkek, kelime, ilim, lara, ağrı, sade, seni)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baygumus_ejder Offline
gumus_ejder
Bay, 34
Ankara
Normal öpüşmeden farklı dilin daha derinlere doğru indiği, bademcik turu yaptığı :)) dudakların fazla çekiştirmeden morardığı öpücük türü oluyor. (7.11.2008 03:30)
(bakınız: doğru, adem, badem, bade, daha, derin, norm, normal, fazla, deri)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baytorres ve ben Offline
torres ve ben
x
fransız öpücüğü nasıl oluyo bilmem ama öyle bi film vardı çok duygusaldı ya arkadaşlar ben futbolcu fernando torrese aşık oldum onunla öpüşmek istiyorum ve onunla denizin yanıbaşında geceleyin sadece o ve ben çok romantik dakikalar geçirmek istiyorum sonrada onun beni öpmesini yani onunla öpüşmek istiyorum (5.9.2008 15:36)
(bakınız: gece, deniz, arkadaş, duygu, futbol, esin, aşık, yorum, öpüşmek, sade)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayANARCHİEST Offline
ANARCHİEST
Bay, 39
İstanbul
yahu onlar sabahın köründe sarımsak yiyorlar. sarımsak kokulu bir öpücük... ayık olmamalıyım sanırım. alt dudak falan anlamam. sızmaya yakın olmadan olmaz eğer öpecek olan fransızsa. yok değil de stil olarak soruyorsanız pek önemi olmamalı. öpüşmenin de ırkı, dini, dili olacaksa geriye ney kalıyorsa onu yapmalı artık. (3.8.2008 22:52)
(bakınız: anlam, soru, okul, koku, lara, artık, eğer, lama, sabah, maya)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykokoc Offline
kokoc
x
ben fransız ingiliz öpüşmesini bilmemde balık tutmak çok hoşuma gider sevdiğimle :) :) (3.8.2008 16:57)
(bakınız: esin, balık, sevdiğim, balık tutmak, alık, tutmak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayantanımadığım .. Offline
tanımadığım tensin
Bayan, 32
valla fransa mı mıransa mı bilemem,
görmek gerek :)))))))))
(3.8.2008 15:38)
(bakınız: görmek, erek, fransa, bile, gerek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayY0SUN Offline
Y0SUN
Bay, 44
Yunanistan
aslinda sevisirken hepiniz yapmissinizdir...Yani sevgilinizin alt dudagini emersinin vs..buna fransiz öpücügü derler... (12.6.2008 05:12)
(bakınız: sevgi, sevgili, mersin, ersin, sevi, yani, sirk)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayanayka!!! Offline
ayka!!!
Bayan, 34
İstanbul
bukadar mı özlediniz yahu dedirten..bide bazı kimseler için 'kadınım' olmalı ;) (29.2.2008 00:57)
(bakınız: kadın, kadınım, adın, kadı, için, kadar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayChuck Turner Offline
Chuck Turner
x
Öpüşenlerin tüm benlikleriyle katılmalarını gerektiren ve çok kolay berbat edilebilecek bir öpüşme şeklidir. Ağızlar açık olarak yapılan karşılıklı bir alış-veriştir ve genelde sessiz sakin bir yerlerde daha büyük zevkle yaşanır.

1.Adım: Bakışma
Her zaman için, öpüşmeden önce büyük önem taşıyan bir bakışma aşaması yer alır. Bu aşamada, karşı tarafla göz teması sağlanır ve olacaklar konusunda iki tarafında hiç şüphesi kalmaz. İlk buluşmalarda genelde, bakışmayla beraber kızarma ve hatta heyecandan kaynaklanan anlamsız gülüşler de hakimdir. Tüm duraklamalara ve çekingenliklere rağmen, anahtar Bakıştır. Hatta bakışma tüm öpüşme sürecinde en önemli, kilit adımdır da denebilir. Bakarken aynı zamanda karşı tarafı ne kadar çok öpmek istediğinizi düşünmeniz (karnınıza kramplar saplansa da) doğru bir adımdır. Bu düşünce sizin, midesi bulanmış gibi anlamsız bakışlarla, ortamın romantizmini mahvetmek ve karşı tarafı huzursuz etmek yerine, onu etkileyici bir şekilde kesmenizi ve karşı koyamayacağı kadar romantik bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. Bir anda, ortamda hiç konuşmadan öylece durmaya başladığınızda, sakın konuşarak anı bozmayın. Bakmaya devam edin ve ona doğru Yaslanmaya hazırlanın.
2.Adım: Yaslanma
Yaslanma, teknik olarak Bakışma kadar mükemmel olmak zorunda değildir. Daha çok, serbest-oluşumlu bir eylem olarak da nitelendirilebilir. Hatırlanması gereken tek şey, ne çok hızlı ne çok yavaş davranmamak gerektiğidir. Yani karşı tarafa yaklaşımınızda, bir nebze de olsa, şiirsellik olmalıdır. Bu aşamada, karşı taraf belki de bu yazıyı okumuş olacak ve Yaslanma hareketini, size doğru meyil alarak tamamlayacaktır. Ama tabii bu şekilde karşılık vermeme ihtimali de var. Karşılık vermemesinin nedeni heyecandan donup kalmış olmasından kaynaklanıyor olabilir. Tabii, bunların yanında bir de sizi gerçekten öpmek istememesi olasılığı da var. Bu durumda karşı taraf, tepkisiz kalarak sizin geri çekilmenizi umuyor olabilir. Sonuçta bir karara varmanız gerekecektir. Bu kararda biraz zorlanabilirsiniz; ama bakışlar size karşı tarafın düşüncesini anlatacak ve doğru yolu gösterecektir ve büyük ihtimalle her şey yolunda gidecektir. Geri çekilmeyip devam etmeye karar verdiğinizi ya da karşı tarafın bir anda size doğru yöneldiğini varsayalım, o zaman, kafanızı toplayın ve hedefe iyice odaklanın çünkü çarpışan burunlar zaten garip hislerle dolu olan o ana, biraz daha romantizm ekler. Hedefe ulaştıktan sonra, artık en karmaşık adımı atmanın vakti gelmiştir: Öpüşme.
3.Adım: Öpüşme
a) Dudakların Kenetlenmesi
Bu adım, aslında birkaç aşamadan oluşur, dolayısıyla çok dikkat gerektirir. Dudaklar kenetlendi mi, sadece öpüşmeye konsantre olun. Dudakların çok ıslak olmasını istemezsiniz ama çok kuru olmaları da rahatsızlık hissi verir. (Dudaklarınızı Yaslanma aşamasının bitiminde yalayarak ıslatabilirsiniz, ama bu başlangıç için işleri karıştırabilir. Eğer yine de denemek isterseniz, bu işlemi yaparken olayın akışını bozmamaya özen gösterin.) Öpüşürken, bunun ne çeşit bir öpüşme olduğundan emin olun. 'Seni gerçekten çok seviyorum' öpücüğü mü, yoksa 'Benimle hemen şimdi içeri gelmeni istiyorum seni seksi şempanze! ' öpücüğü mü? ! Bu daha çok kiminle olduğunuza bağlı bir şeydir, ama karşı tarafa duyduğunuz tutkunun derecesine göre dudaklarınızın baskısını ayarlamayı unutmayın. İçinizde ne kadar tutku birikmiş olursa olsun, sakın bir anda çok sert ve hızlı olmayın. Bir spor araba değil de, bir Vosvos kullandığınızı hayal edin, daha ağır ve sabırlı davranın.
b) Sarılma
Öpüşme birkaç saniye sonra hala devam ediyorsa, bu aşamada devreye eller ve kolların girmesi doğru olur. En sağlam adım, sarılırmış gibi kollarınızı ona dolamaktır. Daha sonra öpüşmenin gücüne göre birbirinizi daha sıkı veya daha gevşek sararsınız; ama bu işlemi yaparken unutmayın, karşınızdakiyle güreşmiyorsunuz, öpüşüyorsunuz! Amaç, karşıdakinin nefes alımını kesmemektir, bu nedenle yumuşak olun. Sarılmayı kollarla yapılan bir hareket olarak düşünün. Deneyim kazandıkça, duruma göre daha farklı şekillerde de karşı tarafa yaklaşabilirsiniz.
c) Şevhetli Öpüşme
Ulu orta yerlerde başkalarını bu şekilde öpüşürken görmek size nasıl rahatsızlık verirse, başkaları da aynı şekilde sizi o konumda görmekten rahatsızlık duyacaktır. Dolayısıyla başkalarının sizi görmesine fırsat vermeyin. Öpüşürken, unutmamanız gereken en önemli nokta, her ne kadar televizyonlar sizi aksine inandırmaya çalışsa da, amaç, sevgilinizin midesini yalamak değildir. Diliniz, onun ağzında olmalıdır, evet, ama abartmadan araştırmacı bir tavırla. Fransız, çok tutkulu olmasına rağmen, bu kontrollü bir tutku olmalı. Kontrollü bir biçimde yapıldığı takdirde, Fransız Öpücüğü, başka bir tür olan Beden Öpücüğüne öncülük yapabilir.
(4.8.2007 16:06)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4
sonraki sayfa >>

"FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ NEDİR? fransız öpücüğü ne zaman?

Antoloji.com
26.2.2017 01:42:51  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]