BUGÜNKÜ GAZETELER
Gazeteler  Sabah Gazeteler  Milliyet Gazeteler  Zaman Gazeteler  Sözcü Gazeteler  Habertürk Gazeteler  Taraf Gazeteler  Cumhuriyet Gazeteler  Fotomaç Gazeteler  Türkiye Gazeteler  Tüm Gazeteler

Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 Cinsel
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
FRANZ KAFKA FRANZ KAFKA terimi ehakalmaz
tarafından 05.02.2003 tarihinde eklendi
FRANZ KAFKA sizce ne demek,
FRANZ KAFKA size neyi çağrıştırıyor?
"FRANZ KAFKA" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 7
sonraki sayfa >>
BayanDuadar Tolic.. Offline
Duadar Tolichona
Bayan, 39
İstanbul
1 person liked.
4 person did not like.
Hikayeye göre günün birinde FranzKafka rutin yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza rastlamış. Kız ağlıyormuş. Oyuncak bebeğini kaybetmiş ve bu onu oldukça üzmüş.
Kafka bebeği onun yerine aramayı önermiş ve ertesi gün aynı noktada buluşmak üzere sözleşmişler. Bebeği bulamaması üzerine Kafka küçük kıza bebeğin ağzından bir mektup yazmış ve buluştuklarında kendisine okumuş:
“Lütfen benim için kederlenme, dünyayı görmek için uzun bir yolculuğa çıktım. Sana başımdan geçenleri anlatacağım.” Bu birçok mektubun ilkiymiş. Kafka küçük kızla her buluştuğunda sevgili oyuncak bebeğin hayali maceralarını özenle yazdığı mektuplardan ona okurmuş. Küçük kız da bu şekilde avunurmuş.
Derken gün gelmiş, görüşmelerin artık sonu gelmiş. Kafka son görüşmede küçük kıza bir oyuncak bebek getirmiş. Küçük kız, aslından oldukça farklı olan oyuncak bebeğe şaşkınlıkla bakakalmış. Bebeğe iliştirilmiş bir not küçük kızın şaşkınlığını gidermiş: “yolculuğum beni çok değiştirdi.”
Uzun yıllar sonra, artık bir yetişkin olmuş olan küçük kızımız, gözü gibi baktığı bebeğinin, gözünden kaçırdığı bir çatlağının içine sıkıştırılmış bir mektup bulur. Kısaca şöyle yazmaktadır: “Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin, ama sonunda sevgi başka bir surette geri dönecek.
(18.05.2016 13:34)
(bakınız: sevgi, dünya, sevgili, hayal, arda, mektup, bebek, hikaye, oyun, nokta)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
Bu arada sana biraz bakma fırsatı buldum, aslında dış görünüşünün benim için en ufak bir önemi yoktu, beni tek ilgilendiren sözlerindi. Pek kendine benzemiyordun, çok daha esmerdin, yüzün zayıftı, zaten dolgun yanaklarla insan bu denli gaddar olmaz (Ama bu gaddarlık mıydı ki?) . Kıyafetinin kumaşı tuhaf bir biçimde benimkiyle aynıydı, aynı zaman da çok erkeksiydi ve açıkçası hiç hoşuma gitmedi. Fakat sonra, mektuplarından birinden bir bölüm hatırladım (şu dize: iki elbisem var ama yine de güzel görünüyorum) ve sözlerinin üzerimdeki etkisi öylesine büyüktü ki, o andan itibaren elbise çok hoşuma gitti. (27.03.2016 00:35)
(bakınız: ölüm, insan, zaman, büyü, güzel, erkek, mektup, bira, esin, yorum)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
Üstelik mektuplaranızın daha doğru dürüst okumadım, sadece etrafından şöyle bir dolandım; tıpkı ışınğın etrafında dönen pervane gibi, ben de birkaç kez zavallı kafamı yaktım. Bu arada, anladığım kadarıyla bunlar iki farklı mektup, biri kana kana içmek, diğeriyse dehşete kapılmak için; herhalde ikincisi daha sonra yazılmış.

İnsan bir tanıdığıyla karşılaşıp ona dikkatli bir ses tonuyla 2 kere 2' nin kaç ettiğini sorsa, bu, tımarhaneye yaraşır bir sorudur, ama aynı soru, ilkokul birinci sınıf için son derece yerindedir.
(04.03.2016 23:28)
(bakınız: insan, soru, mektup, yara, okul, doğru, koku, lara, gibi, yazı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
Bir de, benden içtenlik beklemeyin Milena. Kimse bunu benden, benim kendimden beklediğimden fazla bekleyemez, ama bir sürü şey ellerimin arasından kayıp gidiyor,evet öyle, belki de her şey ellerimin arasından kayıp gidiyor. Fakat bu avda cesaretlendirilmek bana cesaret vermiyor, aksine, adım atamaz hale geliyorum,birdenbire her şey yalana dönüşüyor ve avlar, avcıyı boğuyor. İşte böylesine tehlikeli bir yoldayım Milena. Sizse bir ağacın dibinde sabit duruyorsunuz, genç ve güzelsiniz; gözlerinizin ışığı dünya acısını yansıtıyor. Köşe kapmacaya benzeyen eski bir çocuk oynuyoruz; ben gölgede sürünerek bir ağaçtan diğerine gidiyorum, yolun ortasındayım, siz bana sesleniyorsunuz, beni tehlikeler konusunda uyarıyorsunuz, beni cesaretlendirmek istiyorsunuz, ürkek adımlarım yüzünden telaşlanıyorsunuz, bana (Bana!) oyunun ciddiyetini hatırlatıyorsunuz, yapamıyorum, düşüyorum, yerdeyim işte. Aynı anda hem içimden gelen korkunç sesleri hem de sizi dinleyemem, ama ilkini dinleyip duyduklarımı size açabilirim; size, hem de dünyada başka hiç kimseye açamayacağım şekilde... (01.03.2016 16:19)
(bakınız: yalan, dünya, güzel, gözler, korku, çocuk, cesaret, esin, yorum, oyun)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
İki mektup birden geldi öğleyin; okunmak için değil, insanın önüne serilmek için, insan yüzünü onlara gömsün ve aklını kaçırsın diye... Fakat bu şunu gösteriyor ki, neredeyse tamamen aklını kaçırmak iyidir, çünkü böylelikle geri kalanını olabildiğince uzun süre bir arada tutarsın.. (29.02.2016 13:57)
(bakınız: insan, mektup, lara, tamam, çünkü, böyle, onlar, ince, kalan, için)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
Sevgili Milene, gün o kadar kısa ki, sizinle ve birkaç ufak tefek işle geçip sona eriveriyor.
Gerçek Milena' ya yazacak birazcık bile zaman yok, çünkü daha da gerçek olan bütün gün buradaydı; odada, balkonda, bulutlarda...

Son mektubunuzdaki tazelik, neşe, umursamazlık nereden geliyor? Bir şey mi oldu? Yoksa yazdıklarınızın da etkisiyle yanılıyor muyum? Ya da acaba artık kendinize ve dolayısıyla etrafınızdaki meselelere daha mı hakimsiniz? Söyleyin, ne var?

Mektubunuza bir yargıç edasıyla başlamışsınız; ciddiyim. Üstelik ya da pek doğru değil diye sitem etmekte de haklısınız; tıpkı aslında daha önce iyi niyet konusunda da haklı olduğunuz gibi... Elbette, yazdığım kadar büyük ve sürekli bir endişe duyuyor olsaydım, bütün engellere rağmen şezlongumda daha fazla oturamaz, ertesi gün soluğu odanızda alırdım. Doğru söylediğinizi kanatlamanın tek yolu bu, gerisi boş laf; buna bu yazdıklarım da dahil. Yok eğer içimdeki asıl duyguyu kastediyorsanız, o suskun ve eli kolu bağlı.
(28.02.2016 09:31)
(bakınız: sevgi, zaman, büyü, sevgili, gerçek, arda, duygu, bira, doğru, aslı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
bütün bu olanlar perişan ediyor beni. çevremdeki herşey darmadağın oluyor sonra yeniden bir araya geliyor. sonra başımın çaresine bakmak zorunda kalıyorum. aslında yakınmamın sebebi güneşi görmek istemeyişim, hayata geri dönmekten korkmam.

sen benim için saf, el değmemiş bir genç kızsın milena. senin gibi tertemiz, eldeğmemiş bir beyazlığı olan biriyle hiç karşılaşmadım ben. böyle birine dokunabilmek büyük bir cesaret işi. bu kirli, korkak, kararsız, soğuk eli nasıl uzatırım sana..
(26.02.2016 09:36)
(bakınız: hayat, büyü, cesaret, güneş, esin, bilmek, yorum, aslı, beyaz, gibi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
bu akşam tek başıma uzun bir yol yürüdüm. çoğunlukla başkaları ile yürürüm veya yatarım. bu akşam tek oldu. tanrım, keşke burada olsaydınız. burada olmadığınızı söylersem aslında kendime deli demeliyim. o kadar kuvvetli bir şekilde hissediyorum ki burada olduğunu. hayır hayali değil, istediğim anda size dokunabileceğim şekilde buradasınız, yanımdasınız.. (25.02.2016 15:35)
(bakınız: deli, tanrı, keşke, hayal, yorum, aslı, aydın, emel, söyle, akşam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
gönül ilişkilerimde edindiğim tecrübe erkeklerin daha çok acı çektiği. aslında bu acı karşılıklıdır. kadının çektiği acı gerçektir ama erkeğin acısı fazladır.. (25.02.2016 15:29)
(bakınız: kadın, gerçek, erkek, gönül, aslı, tecrübe, adın, daha, kadı, ilişkiler)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanDemir Menteşe Offline
Demir Menteşe
Bayan
yarım saate yakındır gönderdiğin iki mektupla kartını gülerek okuyorum. hangi kral mutlu olmuş benim kadar acaba..

her zaman haklısın zaten sen. ne olur benim haksızlığımı paylaş biraz benimle..
(25.02.2016 10:04)
(bakınız: zaman, mektup, bira, yorum, saat, beni, acaba, haklısın, aman, kral)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 7
sonraki sayfa >>

"FRANZ KAFKA" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: FRANZ KAFKA KİMDİR? franz kafka kimdir?

Antoloji.com
24.07.2016 09:48:39  #.234#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]