Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 Cinsel
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
GAY GAY terimi *zaman*
tarafından 12.08.2002 tarihinde eklendi
GAY sizce ne demek,
GAY size neyi çağrıştırıyor?
"GAY" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 10 11
sonraki sayfa >>
Bayanİdil Ki Offline
İdil Ki
Bayan
1 person liked.
1 person did not like.
Bu hal ile zaten birbirlerine kalırlar. (30.06.2015 00:51)
(bakınız: zaten, erin, kalı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayCan Sever 3 Offline
Can Sever 3
x
Beyler Bayanlar! Yorumlariniza dikkat edin bence. Madem bu kadar dini butun Muslumanlarsiniz gunahi sevabi ayirt edebiliyorsunuz, o halde ne diye cinsel tercihi kimseyi ilgilendirmeyen insanlara 'hasta,deli,igreenc,yaratik' gibi kulplar takiyorsunuz? Kimse ama HİC KİMSE tercihinden dolayi yargilanamaz dovulemez oldurulemez. Ne Kuran da ne de anayasada kimseye boyle bir hak verilmiyor. Escinselligi dogru bulmuyor olabilirsiniz,ki ben de dogru bulmuyorum fakat bana gore yanlis diye onlari yargilayacak kotu gozle bakacak degilim.
Ayrica da Homofobik adi uzsunde 'fobi'. Fobiler korkunun ileri boyutudur ve kesinlikle bir doktor destegine ihtiyac vardir kisi kendisi bu sorunu asamaz. ayrica homofobi duzeltilemeyen fobilerden degildir,psikolojik destege ihtiyac vardir.
Saygilarimla
(27.07.2012 00:42)
(bakınız: insan, namaz, korku, deli, soru, yara, esin, insanlar, yorum, adem)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayErcan Öztürk.. Offline
Ercan Öztürk 4
x
Ya Utanmadan bile Gay olduğunu söyliyen rezil insanlar siz ruh hastasısınız.Bu doğuştan gelen bişey değil kadın veya erkeğin ne haltsa sapması kötü yola düşmesi Gaylık hastalıktır artık bunu kabullenin ve Gay olduğunuz sürecede toplumda yeriniz olmaz ve sevilmezsiniz böyle iğrençlenşmeyin lütfen Allah erkeği kadın kadını erkek için yarattı böyle sapmayın saptırılmayın ve iğrençleşmeyin.... (03.06.2012 01:37)
(bakınız: insan, kadın, erkek, yara, insanlar, lenin, artık, kötü, lütfen, hasta)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayBurcu Gül 2 Offline
Burcu Gül 2
x
gaylik yada lezbiyenlik bi hastalık değildir sadece cinsel tercih meselesidir bu konu hakkında pek bi bilgim yok arkadaşım için öğrenmeye çalışıyorum zaten bu yüzden üye oldum bu siteyede ama şunu biliyorum ki insanların tercihleri bizi ilgilendirmez bu bi hastalık değildir. ve asıl böyle insanları dışlayanlar 3.sınıf insandırlar. bana bu konuda yardımcı olucak arkadaşlar varsa msj atsınlar lütfen arkadaşıma bunun utanılcak bişe olmadığını kanıtlamak istiyorum lütfen yardımcı olun arkadaşlar (23.07.2011 03:07)
(bakınız: insan, arkadaş, bilgi, lezbiyen, insanlar, yorum, sade, lütfen, hasta, hastalık)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysevimli_dost Offline
sevimli_dost
Bay, 32
İstanbul
gaylik gay olanlar icin güzel bir his duygüdür oyüznden onlari kotü gormek yanlişdir herkesin bir zevki vardir (30.05.2011 13:15)
(bakınız: güzel, esin, zevk, herkes, onlar, anlar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySüleyman Dem.. Offline
Süleyman Demirel 1
x
gaylara ayrım yapmayalım onlar da insan (31.03.2011 18:05)
(bakınız: insan, lara, maya, onlar, yapma, ayrım, yalım, ayal)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySerkan Kayal.. Offline
Serkan Kayalar
x
qay oLmaq isTeqe baqLı oLan bişiy deqiL dışLayan insanLARın başınada qeLiRim aLLahTan bunu isTiyoRum (26.03.2011 23:49)
(bakınız: insan, insanlar, yorum, anlar, allah)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayDeniz Sökmen Offline
Deniz Sökmen
x
slm bende bir gayım ve bu durumdan da çok memnunum bakın bizde biliyoruz günah olduğunu ancak ne yapalım bırakamıyoruz artık tanrı affetsin ne diyelim ve ben aynı anda hem bir erkeğe hemde bir kadına aşığım bu olay herkezin başına gelmez onun için kendimi çok ama çok şanslı hissediyorum... (26.01.2011 20:25)
(bakınız: kadın, tanrı, yorum, günah, artık, şans, ırak, adın, kadı, ancak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAli Gürarslan Offline
Ali Gürarslan
x
Merhabalar,
İyi geceler bile dilemek gelmiyor homofobik toplumumuza... O kadar garip yorumlar var ki...

***Önce küçük bir hatırlatma;
*Heteroseksüelite: Erkeğin kadına ilgi duyması, kadının erkeğe ilgi duyması.
*Eşcinsellik/Homoseksüellik: Erkeğin erkeğe ilgi duyması -gaylik-, kadının kadına ilgi duyması -lezbiyenlik-.
*Biseksüelite: Erkeğin hem kadına hem erkeğe, kadının hem erkeğe hem kadına ilgi duyması durumu.
*Homofobi: Eşcinsellik, biseksüellik gibi kavramlardan nefret etme, hoşnut olmama.

Diyenlere;

Eşcinsellik hastalıktır diyenlere;
Günümüzde Dünya Sağlık Örgütü (!) eşcinselliği heteroseksüelite gibi 'cinsel tercih' sınıfına koymakta. Yani tüm dünyada hiçbir sözü geçen örgüt eşcinselliği hastalık olarak görmüyor. Beyninde yobaz düşünceler bulunan kişiler tarafından kuran araya konulup saçma sapan sözler söylenmekte. Eşcinsellik bastırabilir ama asla yok edilemez. İmkansızdır. Hiçbir psikolog eşcinselliği yok edemez. Kimse sonradan heteroseksüel olamaz.
Hastalığın tanımı “yaygın fiziksel ve zihinsel sağlıklı vücut işlevlerinin dışına çıkan her koşul sağlıksızdır” olduğuna ve eşcinsellikle bağdaşlaşmadığına göre, eşcinsellik ruhsal veya zihinsel bir hastalık değildir. Eğer öyleyse tarihte yaşamış tüm eşcinseller hasta (bkz. http://tr.wikipedia.org/wiki/Gay,_lezbiyen_ya_da_biseks%C3%BCeller_listesi)

Eşcinsellik normal değil diyenlere;
Normali insan belirlemektedir. Normal olan şey, tabii ki kişiden kişiye göre değişir, düşünceden düşünceye, tabudan tabuya ama yüzyıllar öncesinden gelen 'Kadın erkeği sever, erkek kadını.' tabusu toplumlar tarafından oluşmuştur. Mesela bir toplumun %60i heteroseksüel %40ı eşcinsel ise, toplumun belirlediği normal 'heteroseksüelite'dir. 21. yüzyıldayız, bazı şeyleri aşmanın zamanı geldi.

Eşcinsellik sapkınlık diyenlere;
Öncelikle sapkınlık 'belirli bir toplumun kanunlarından, benimsenmemiş davranış biçimlerinden ve normlarından sapma şeklinde ortaya çıkan bir tür davranış biçimi' olarak tanımlanır. Yine normalliğe geldik görüyor musunuz? Benimsenmiş davranışları ortaya koyan insanlar, böyle bir şey yok. Herkesin doğrusu kendine. Kimsenin kimseye karışma hakkı yok. Size sapkınlık gelir, başkasına da düzgün bir olay olarak gelir.

Eşcinseller kız gibi oluyor diyenlere;
Sizlere hiçbir şey demek gelmiyor içimmden ama iki kelime konuşacağım. Kendinize bir bakın, eğer böyle bir yakıştırma yaptıysanız, bir gay ile konuştunuz, gayin konuşması, hal ve hareketleri size daha normal dışı geldi. Ve öyle görünüyor ki, siz bu sebeple -hangi akla hizmeten- tüm gayleri kız gibi sanıyorsunuz. Ki değiller. Bakın, çeşit çeşit gay vardır. Hepsi kız gibi konuşacak, kız gibi davranacak değil ya. Gayet sert ve delikanlı eşcinseller de vardır. Kimse o söyleyene kadar anlamaz eşcinsel olduğunu.

Lütfen ama lütfen, homofobiden kurtulun.
Allah kişileri eşcinsel yarattı. Eğer bu kişiler eşcinsellikle bir nevi sınava tabi tutuluyorsa, neden? Kur-an'da bile affedilmeyen günah olarak nitelendirilen bir tercihi neden Allah kullarına test niyetine versin... Heteroseksüel kişiler ile eşcinsel kişiler arasında bir fark yoktur. Unutmayın, kardeşiniz, ablanız, hatta anne veya babanız bile eşcinsel olabilir. Bir konuşma yapmadan önce bazı şeyleri kafanızda tartın, bir yakıştırma yapmadan önce açın okuyun... Eşcinsellik hakkında yazılmış binlerce makale, tonlarca yazı ve kitap var.
(15.01.2011 03:45)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayErkan Cremat.. Offline
Erkan Crematory
Bay, 33
Türkiye
tanıdıgım bir gay abi vardı ilk tanıdıgımda gay oldugunu bilmiyordum hiçte benzemiyordu iri yarı gibi herif pasif gaymiş allahtan dicek bişey yok (09.09.2010 03:47)
(bakınız: gibi, ordu, pasif, heri, herif, allah, dugun)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 10 11
sonraki sayfa >>

"GAY" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: GAY NEDİR? gay ne zaman?

Antoloji.com
29.07.2016 01:17:06  #.234#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]