BUGÜNKÜ GAZETELER
Gazeteler  Sabah Gazeteler  Milliyet Gazeteler  Zaman Gazeteler  Sözcü Gazeteler  Habertürk Gazeteler  Taraf Gazeteler  Cumhuriyet Gazeteler  Fotomaç Gazeteler  Türkiye Gazeteler  Tüm Gazeteler

Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
GAZ ALTI KAYNAK TELİ GAZ ALTI KAYNAK TELİ terimi isabanafazladan1dolarınızolduğunusöyledi
tarafından 25.8.2005 tarihinde eklendi
GAZ ALTI KAYNAK TELİ sizce ne demek,
GAZ ALTI KAYNAK TELİ size neyi çağrıştırıyor?
"GAZ ALTI KAYNAK TELİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BaySGOYEN Offline
SGOYEN
x
0 person liked.
0 person did not like.
Gaz altı kaynak teli (31.10.2006 13:40)
(bakınız: ayna)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baycan_27 Offline
can_27
x
gaz altı kaynak teli bence normal bir teli çağrış tırıyor ozaman neden daha pratik bir kaynakla yaplmasın ki gaz kaynağı ben ken di yaptığım kaynak lara 10 bara kadar su basıyorum sağlamlık açısın dan neden oksi kaynağına da belge verilmi yo iyi yapanlar yapsın oksi kaynağını (18.5.2006 08:36)
(bakınız: zaman, ayna, neden, yorum, bence, lara, ağrı, aman, daha, çağrı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayiskender doğ.. Offline
iskender doğan
x
İki metalin birbiriyle kaynak yöntemiyle ergitilerek birleştirilmesi için kullanılan tele kaynak teli denir. Havayla teması kesmesi ve arkı sağlaması için ilave olarak Co2 veya karışım gaz kullanılır. Buna gazaltı kaynak yöntemi ile kaynak denir. Kaynak elektrodu 1907 - 1914 döneminde İsveç'li Oscar Kjellberg tarafından bulunmuştur. Bir tel çubuk etrafına karbonat ve silikatlardan oluşmuş bir tabaka kaplamış ve bunu kurutmuştur. Daha sonra elektrik akım üretecinden elde ettiği elektrik arkı ile kaynak yapmıştır. Bu pratik buluş, bugünde kullanılmakta olan kaynak elektrod çubuğunun en temel şeklidir. Literatürde Örtülü Kaynak Elektrodu olarak belirtilir. Metallerin çeşidine göre kullanılacak elektrodlar da farklılık gösterir. Hayatımızda kaynak o kadar çok alanda vardır ki çoğunu kullanamakla birlikte bu eşyanın kaynakla birleştrilmiş bir metalden oluştuğunu düşünmeyiz. Kolumuzdaki saat, gözlük, otomobil, köprü, yatak, gemi, tank, füze, uzay aracı v.d. hep çeşitli kaynak yöntemleriyle imal edilmiş parçalardan oluşur.

Gazaltı kaynak yönteminde, genellikle 1 - 5 - 15 - 50 - 60 - 250 kg lık makaralara veya bidonlara sarılan ve SG1, SG2, SG3 diye anılan kaynak teli kullanılır. Alümiyum ve paslanmaz kaynak teli de bir çok çeşidiyle vardır. Kaynak teli ile imalat süreklilik içerdiği için daha verimlidir. Kaynak elektrodunda ise her 35 ve 45 cm de bir elektrod değiştirmek gerekir. Ayrıca her elektrodda pense ucunda kalan 5 cm kadar kaynak elektrodu kullanılmadan atılmak zorunda kalınır. Kaynak telinde ise genellikle 15 kg lık makaralar kullanıldığı için bu olumsuzluk yoktur.

Ayrıca kaynak teli kullanmak için gazaltı kaynak makinası kullanmak gerekir. Bu makinalarda akım üreteci ile birlikte tel sürme motoru ve telin kılavuzlandığı bir torçda bulunur.

www.arctech.com.tr
(25.4.2006 15:13)
(bakınız: hayat, bugün, ayna, araf, arda, saat, alara, uzay, emel, lara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baymuhalif rüzg.. Offline
muhalif rüzgar
x
İstanbul
gaz altı kaynağı için kullanılan tele gaz altı kaynak teli denir.artık dünyada elektrik ark kaynağının yerini alan gaz altı kaynak makinasının telidir... (31.3.2006 18:22)
(bakınız: dünya, ayna, artık, elektrik, için, ağın)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: GAZ ALTI KAYNAK TELİ NEDİR? gaz altı kaynak teli ne zaman?

Antoloji.com
24.2.2017 11:24:50  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]