Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler

Atilla İlhan 2 - (Standart Üye)   Offline Offline

"İNSANLAR GÖRDÜM SABAH GÜNDOĞUMUNDA DOĞUP, AKŞAM GÜNBATIMINDA ÖLEN."

Bu üyenin profilini görmek için buraya tıklayın

Bay Bay, 42, Muğla
Kıdem :
Aktivite :
Popülarite :
Sayfa: 1 2 3 4 5 10 18
sonraki sayfa >>
SERBEST KÜRSÜ

'Demirin tuncuna insanın puştuna kaldık' Yaşar Kemal (Akcasazın ağaları) (1.3.2017 15:20)
(bakınız: insan, yaşar kemal, yaşar, emir, demir, irin, aldı, ağal, aşar, cuna)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

'O iyi insanlar, o güzel atlara binip gittiler' Yaşar Kemal (akcasazın ağaları) (1.3.2017 12:26)
(bakınız: insan, güzel, insanlar, lara, yaşar kemal, yaşar, iyi insan, anlar, ağal, aşar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Al sepetten bir hıyar, gel bana bazı bazı... Kafiyeli mi kafiyeli... Hakikati anlatmayınca kim bilir hakkı... Hak kelimelere sığdırılabilir bir şey olsaydı herkezin kendi hakikati olmazdı... (28.2.2017 02:01)
(bakınız: kelime, hakikat, kelimeler, ığdır, hıyar, kafiye, mayın, olmaz, kim bilir, akika)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Allah bu dünyanın işini öbür tarafa bırakmaz... Gel gör ki insan acayip bir mahlukat... Utanma arlanma bakımından henüz hayvanlar kadar bile evrilmemiş... Ama kandırılma kelimesini ve her zaman sorumluluktan kaçmayı namusu ve şerefi üzerine yemin etse de başarabiliyor... Yapılması muhtemel açıklaması olası bir açıklamaya göre 80 milyona sormuşlar darbeden ülkeyi kim kurtardı diye yüzde ellisinden fazlası başkan demiş... Yüzde ellisinden fazlasına devam sorusu olarak yine sormuşlar peki ülkeyi kim yönetiyordu... 'Muhalefet'... Bence de halk yalan söylemez... Ne ekersen onu biçersin... Kimse halkı suçlayamaz... Namusu ve şerefi üzerine yemin edenler sözlerini tutmamışken, ömrü hayatında çamaşır makinesi ve buzdolabını göremeyecek insanların oylarını oylaması çok mu... Elektrik yok su yok ne yapacaklar elektrikli aleti demeyin, namussuz ve şerefsizliğe teşne o kadar çok insan var ki bırakın elektriği parçacık hızlandırıcı bile vaat ederler... Cennette tapulu araziler zaten üyelikle birlikte garanti... Bazen Tevfik Fikretin neden dinden çıktığını anlamıyor değilim... (26.2.2017 23:32)
(bakınız: insan, hayat, zaman, yalan, dünya, anlam, cennet, araf, bazen, soru)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Ben ne dedim, 2019 yapılacak bir seçim için ülkeyi satılığa çıkarmanın anlamı ne? Toplumsal mutabakatı olmayan bir anayasaylamı devlet yönetilecek. Cumhuriyet, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü bütün partiler kabul ettiğine göre neyin kavgası olduğunu hadi millete söyleyin bakalım anlatabilecekmisiniz... Liberalistlerin şayet Allah a inansalardı Allah kadar korktukları sosyal devlet... Gelin şunun adını koyun devletin madenleri Liberallere satılacak ve millet it gibi köle olarak kullanılacak... Dolayısıyla sosyal devlet tasfiye edilmeli ki eniştenin en iyi ihtimalle 15 yıl sonra oturması gereken koltuğa şimdiden kurulup milleti bayram değil seyran değil öpmesi için... Daha durun bakalım belli mi olur bulu çağına ermiş herkes müslüman kabul ediliyor da neden millet vekili seçilemesin? (26.2.2017 00:51)
(bakınız: çile, anlam, cumhuriyet, şimdi, demokrasi, neden, müslüman, devlet, esin, oyun)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Korkusuzca söylenen bir 'hayır' sırf başkalarını memnun etmek ya da zorluklardan kaçabilmek için söylenen bir 'evet'ten çok daha iyi ve daha etkilidir. Gandhi (25.2.2017 00:30)
(bakınız: korku, arda, bilmek, söyle, evet, hayır, gandhi, daha, başka, için)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Öyle ya ülkenin kaderi dediğiniz şey milyonlarca insanın yaşamı evet, hayır kalabilir... Daha demokratik bir talepte bulunamayız... Mesela hukukla ilgili mevzuatı beğeniyorum ama cumhurbaşkanının cumhurbaşkanlığı sistemi dediği ama danışmanının ısrarla başkanlık dediği sistemini beğenmeyebilirmiyim? Hayır... Kesinlikle hayır.... Çünkü terörist ilan edilebilirim... Ediliyoruz da zaten..... Keşke mesele bu kadar basit olsa.... Sanki 2019 seçimleri cepte... Mesela terörist biri başkan olsa hitler gibi yapsa önündeki engel ne? Alman halkı ikinci dünya savaşını kaybedene kadar hitlerden hiç rahatsızlık duymadı... Fırınlarda yakılan insanlardan kişi başına düşen milli gelirin artacağını düşünmekten olsa gerek haberdar bile olmadılar... Öyle ki bu gün bile Türklerin evlerini ateşe vermekten çekinmiyorlar... Peki her şeyin değerini parayla ölçüldüğü devletin şirket gibi yönetildiği bir sistemde hele de sendika ya hiç yok yada pembe ise ne olacak... Hiç terörist ten başkan olur mu diye sormayın... Kaldırılmak suç değil... Olursa ne olacak... Çünkü öncekilerin terörist olduklarına kimseyi inandıramamıştık. Kimsede namussuz ve şerefsiz olmadığına göre.... (24.2.2017 23:08)
(bakınız: insan, türk, para, dünya, akıl, savaş, kader, yaşam, keşke, arda)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Sanatçı bozuntularından tutunda, tükürdüğünü yalayan aydınlar güruhuna kadar aleyhlerine ne kadar aşağılacı şey varsa hepsinin altına imza atarım... Sebebine gelince bu abdesti alırken tutamayan mahlukatın ne olduğunu biz hep söyledik... Benim anlamadığım sorumluluk makamındaki eş başkanların medeniyet projesinden tutunda analar ağlamasına, ne istedilerse yapanların ya yine yanılıyor olmaları durumudur...
Mal Allah'ın kul Allahın... Deyip geçilebilir tabii... BOP da yanıldılar ölen öldüğüyle kaldı... Arabın kanı BOP a feda... Analar ağlamasın diye de bütün Doğu ve Güney Doğu da sokak sokak herkesin anası bir yana anasından emdiği süt burnundan geldi... Derken hizmet hareketi yedi düvel beş iklimin yapamadığını yaptı ve meclisi bombaladı... Devleti şirket gibi yönetirsen namusun ve şerefin üzerine o meclisi koruyacaklarına yemin edenlerin namus ve şerefleri o meclisin halinden okunur... Kandırılmak neye mazeret olabilir ki...? O melun yapının uzantıları genel kurmay karargahından hükümet marifetiyle ele geçirdikleri psikolojik savaş doktrini ile millete her gün kan ağlatıyorlar... Hadi çöz çöze bilirsen... Sağlık Bakanı hastanelerin ücretsiz olduğunu söylüyor acil hastaya uzman doktor göstermeyen hastane tahsilatcısı hastaya küfrediyor, üstelik parasını aldığı halde peki doktor? Yok? Eğitim bedava ama öğretmenin kaynak kitab ihtiyacı bitmiyor... Ülke kırtasiye dükkanı açmada rekor kıracak... Peki neden oluyor bunlar... Ülkeyi yönetenlerle uygulamayı gerçekleştirenler arasındaki bu ucurumun kaynağı ne? Basiretsizlik... Her fırsatta vatandaşına çemkiren bürokratik elit... Ve bundan nemalanan siyaset... Peki getirilen düzenleme bunu engelliyor mu... Evet... Bir gün herkes iktidardan yana olacak... Ha A ha C partisi farketmez... İktidardan yanaysanız her derde deva çözümler sizi bekliyor... Ama Hakikat ve Adaletten vazgeçeceksiniz... Hakikat ve Adalet ne dir? Namusu ve şerefi üzerine yemin edenler bırakın Amerika'yı İstanbul kadar nüfusu olmayan bir ülkeden kendilerini bu hale düşürenleri alamadılar hatta bu İstanbul nüfuslu ülke hem akdeniz de Kıbrıs istiyor ve alıyor, Ege Denizi'ni istiyor ve alıyor her derde deva referandumun gündeminde misakı milli yok... Hakikat bu... Adlet, güçlü ne isterse o.... Allah Hak tır... Bunu en iyi bilmesi gerekenler ülkeyi yönetenlerdir... Bu ülke O hakikat üzerine kurulmuştur...
(24.2.2017 00:12)
(bakınız: istanbul, çile, para, anlam, deniz, gerçek, adalet, savaş, ayna, soru)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Yalan olmayan bir şeyin kurgusudur... Tercih yalan veya hakikatler arasında seçim yapmaktır. Neyi tercih ederseniz onu yaşarsınız... İnsan yenilgiden ibaretse hiç hakikatin yanında saf tutmamış demektir. Oysa insanı insan kılan şey hakikate yaklaştığı ölçüde insandır... Yetim bir çocuğun başındaki bit, onu o halde bırakandan daha çok insandır çocuğun yalnızlığını paylaşması açısından... Bilmukabele... (21.2.2017 23:38)
(bakınız: insan, yalan, yalnız, emek, hakikat, kabe, demek, seni, ırak, seçim)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
SERBEST KÜRSÜ

Dedim ya insanlar tercihlerinden ibarettir diye... (21.2.2017 22:29)
(bakınız: insan, insanlar, tercih, rind, anlar, diye, erin, ibâre, bare, baret)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 10 18
sonraki sayfa >>
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız:

Antoloji.com
1.3.2017 21:17:26  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]