Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 Cinsel
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU terimi Murat Çırak 1
tarafından 23.04.2008 tarihinde eklendi
H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU sizce ne demek,
H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU size neyi çağrıştırıyor?
"H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayMurat Çırak 1 Offline
Murat Çırak 1
Bay, 36
Antalya
9 person liked.
3 person did not like.
Es Seyid Es Şeyh Hz.Pir Galip Hasan Kuşçuoğlu

Kadiri, Rufai, Galibi Şeyhi.
1919 yılında, Çorum'da dindarlıktan temayuz etmiş anne-babadan dünyaya geldi. Seyyid ve Şerif olup, nesebi Fatih devrinin meşhur astronomi alimi Ali Kuşçu'ya dayanır. Fizik ve Metafizik hayranlığı fıtratından gelen bir özelliği oldu. Bu sebeble ilkokul yıllarında löklanşe pillerden gece lambası yapıp kullanıyordi ki, henüz Çorum'da elektrik yoktu.

Tasavvufi bir ortamda yetişti. Anne ve babası derviş olup, amcası Hacı Bekir Kuşçuoğlu Nakşi ve Mevlevi Şeyhi idi.
Maraş Fatihi olarak anılan, Kadiri ve Rufai Şeyhi Seyyid Ali Sezai Kurtaran'ın Halifesi Maraşlı Hacı Mustafa Yardımedici'den 1956 yılında Allah'ın tertip ve tanzimi Hilafet icazeti verilen, 51 senedir Manevi vazifesini İnsanlara İslamı Anlatmak ve Yaşatmak üzere Devam ettiren,

1993 senesinde Kadiri ve Rufai tariklerinin birleşiminden, Manevi Meclisin tebliği ile 800 senedir ilk defa Galibilik olarak kol verilen, o günden itibaren Pir olan Galip Efendi, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde bulunan Tevhid cami ve dergahlarında sohbetler yapmaktadır. Yazdığı ve ücretsiz dağıttığı kitapları ile, milyonlarca ücretsiz dağıtılan Cd ve sohbetleri ile, hiç aralık vermeden yarım yüzyıldır kurduğu Zikir halakaları ile, Dergahı ve vakfı aracılığı ile tesbit edilmiş binlerce gerçek fakir fukaraya yılın 365 günü on binlerce günlük ekmek dağıtması ile, yemek ve ihtiyaçlarını görebilecek, dergahlarda hizmete dönük sistemler kurması ile, Kendisinin ve Dervişlerinin Allah için yaptıkları yardımları kimselere reklam etmeden yarım asırdır aralıksız devam ettirmesi ile, 'Aynası iştir Kişinin, lafa bakılmaz' İnancı ile 21. yüzyılda Muhammedi Tasavvufun zamana uyumlu yaşanabilirliğini Aleme Göstermektedir. Dünyanın Bütün dini liderlerine ve Devlet başkanlarına İslam'ı Anlatan mektuplar göndermiş, Dünyanın dört bir yanından İslam'ın Hakikatına saygı duyan Devlet ve din adamlarından Teşekkür Mektupları almış, Bu mektupları, dergahın ne olduğunu, Tasavvufun 21.yüzyılda nasıl yaşanacağını Ankara, Antalya, Konya, GaziAntep, Urfa ve diğer şehirlerde açılan, 21.Yüzyılda Muhammedi Tasavvuf sergilerinde Sergilemektedir.
Dergahını Siyaset ve Maddi Alışverişten tamamen Uzak tutan, dünyanın çeşitli ülkelerinde de birçok evladı ve dergahının zikir halakaları kurulan, bugün ihvanının Milyonları Aştığı, Hz.Pir Galip Efendi Peygamber Efendimiz'in Gerçek varisidir.
Buna Şahid arayana Allah ve Resulu yeter.
Biz onun manevi tüm evlatları onun bu Vazifesinde Şahidleriyiz.
El emeği Mobilya ustası olarak kazandıkları ile Ömrünü hiç kimseden Maddi bir beklentisi olmadan Asalet içerisinde geçiren Hz.Pir Galip Efendi, Şahid olarak devletini ve Milletini Gösterir. Devlet Güvenlik Mahkemelerinde Şeyhliğini ifşa edebilecek, Hakikatte 51 sene Manevi vazifesi başında milyonu aşkın Dervişini İnsanlığa hizmet yolunda götürmesi, İslama hizmetle Geçirdiği 89 senelik Ömrü, Yaşadıkları ve yaptıkları onun her sahadaki Güvenilirliğinin Şahididir.
Allah herkese manevi vazifesinden istifade etmeyi nasip etsin. Amin.


Galibilerin Dünya ve Ahiret Künyesi.

'Ahad olan Allah'a, O'nun gönderdiği Peygamberi Hz.Muhammed Mustafa s.a.v.me, O'na Verdiği Hz.Kuran'a Acabasız İman ile bağlı, Edilleyi Şeriyeye uyumlu, Kitap, Sünnet, Zamana uyumlu İcma, Kıyası Fukuha Pirensibi ile, İtikatta Meshebimiz İmamı Maturidi, Amelde Mezhebimiz Hanefi, Meşrebimiz Alevi(Ben İlim Şehriyim Ali Kapısı Hitabı Resul'e uyarak) Yol Olarak Kadiri ve Rufai birleşiminden kol GALİBİ'yiz! ..'

Es Seyid Es Şeyh Hz.Pir Galip Hasan Kuşçuoğlu.

www.galibi.com
(14.12.2010 17:47)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
AŞK DOSTUN SESİNİ DUYMAKTIR (11.08.2010 20:48)
(bakınız: dost, esin, duymak, uymak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
Ey sevgili, bütün canlar, senin güzel yüzüne dalmışlar da kendilerinden geçmişler, gönüller de senin nefesinle nurlanmışlardır.Ben senin aşkınla mest olmuşum. Sanki başım senin güzelliğinin şarabıyla dolmuş. Sevgili, ben senin güzelliğinin yüzünden çok şadım, çok neşeliyim, çok mutluyum.Hz.Mevlana (11.08.2010 20:47)
(bakınız: sevgi, mevlana, güzel, sevgili, gönül, esin, nefes, geçmiş, neşe, seni)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayangayduru gubb.. Offline
gayduru gubbak
Bayan, 28
İstanbul
valla adam ıyıdır mıyıdır ama bana otopark bekçisini anımsattı.. (16.07.2009 11:27)
(bakınız: adam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: H.GALİP HASAN KUŞÇUOĞLU KİMDİR? h.galip hasan kuşçuoğlu kimdir?

Antoloji.com
25.05.2016 02:15:20  #.234#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]

Server object error 'ASP 0228 : 80004005'

Server.Execute Error

/global/aa_bottom.asp, line 152

The call to Server.Execute failed while loading the page.