Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım c Çiçek Siparişi
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 Cinsel
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
HİKAYE HİKAYE terimi aalanya
tarafından 05.02.2005 tarihinde eklendi
HİKAYE sizce ne demek,
HİKAYE size neyi çağrıştırıyor?
"HİKAYE" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 10 12
sonraki sayfa >>
BayEspoir–     .. Offline
Espoir–           
Bay
İstanbul
2 person liked.
0 person did not like.
… günlerden bir gün aslan, küsmelerden küsme beğenir vee in’inde kendi kabuğuna çekilmişti.
sessizdir artık.. o meşhur naraları ormanda duyulmaz olmuştu.
kısa bir süre sonra o’nu küsmeler kesmemiş olacak kiii alın ormanınızı başınıza çalın, niye bana başka orman mı yok diyip büsbütün çekip gitmişti.
tavus kuşu hüzünlüydü, orman sahipsiz kaldı diyip aslanın bu gidişinden tarzanı sorumlu tutmaktaydı.
oysa tarzanın hiçbir suçu, günahı yoktu.. kendi kovuğunda, kendi halinde yuvarlanıp durmaktayadı.. :)))))

ihtiyar baykuş, fıldır fıldır gözleriyle belki bir serçe avlarım ümidiyle 7/24 ortalığı kolaçan ediyordu amaa neerdee.. zamane serçeleri ihtiyar baykuşa av olmayacak kadar kurnazdı :)))

karga, o berbat sesiyle tuhaf tuhaf ötüyordu.. durmadan ötüyordu..
çelişkili, tutarsız, dengesiz ötüyordu.. öyle ki ötüşlerinden ‘ tarzan bile ‘ anlamıyordu..e bu durumda tarzanın, vaah zavallı karga, kafayı iyice sıyırmış diye düşünmesi gayet doğaldı. :)))))

sincap, sürekli hastaydı.. bu kış ‘sincap gribinden’ bir türlü kurtulamıyordu.. :))))
o eski neşeli/ coşkulu halinden eser yoktu.. temzilik hak getire olmuş, tüyleri kir pas içinde kalmıştı:P

birde ‘’sarı bülbül’’ gelmişti ormana.. tarzanın kovuğunun bulunduğu ağaca bir yuva yapmış tarzanla komşu olmuştu :)))
önceleri güzel ötüyordu. amaa gel zaman git zaman, o da anlamsız ötüşlerde kargaya ayak uydurmaya başlamıştı..
ee bir ‘tarzan sözü ‘ şöyleydi: bülbül karga gibi öterse, bül-arga olur :)))))

velhasıl ormanda düzen, intizam kalmamıştı.. aslan gitmiş, böyle olmuştu.
geri dönermiydi kiii.. bunu ancak tavus kuşu bilirdi.. :))))
tavus kuşunun bir bildiği daha vardı.. aahh şu tarzan sarmaşıktan sarmaşığa atlarken bir düşse bayılsa, etlerini şöölee gagalayıp lime lime etsem diyordu :)))))))
bu ormanda hikaye bitmeezz :))))
(05.02.2016 21:12)
(bakınız: zaman, güzel, gözler, hüzün, anlam, soru, aşık, günah, belki, kurt)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKarşı Kıyı 2 Offline
Karşı Kıyı 2
x
-3-
Hayatta bazen filmleri aratmayacak olaylar yaşanıyor. Filmde izleyip 'bu kadarı da olmaz' dediklerimize benzer olaylara gerçek hayatta tanık olduğumuzda filmlerin de genellikle gerçek hayattan uyarlandığını hatırlıyoruz.

Babamın dikkati, mesleki tecrübesi, İrem'in yüksek ateşin etkisiyle 'anne, annemi istiyorum ' diye sayıklaması, kadının hasta çocuğa yeterince ilgi göstermemesi, kucağına aldığında bile 'annemi istiyorum' diye sayıklaması babamın kuşkulanmasına yol açmış, banyoya giderek cep telefonundan İhsan Amca'ya mesaj göndermiş ve gelmesini istemiş.Olay öylece açığa çıktı.

Yüzeysel düşünüyor, yüzeysel yaşıyoruz, belki biraz daha dikkatli olsak, farkındalık çıtamızı biraz yüksek tutsak belki pek çok (önemsiz sandığımız) detayları yakalayacağız ve bazı aksiliklere engel olabileceğiz...
(26.01.2016 19:53)
(bakınız: hayat, anne, kadın, baba, gerçek, bazen, irem, bira, esin, yorum)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKarşı Kıyı 2 Offline
Karşı Kıyı 2
x
-2-
Babam sessizce “sakin olun, belki yolunu kaybetmiş biridir” dedi, o anda bir çocuğun ağlama sesi işitildi. Hepimiz daha çok panikledik. Ağlayan çocuğun sesi iyice yükseldiğinde babam ani bir hamleyle,tüfeği sıkıca kavrayarak usulca kapıyı açtı ve “eve doğru gelin” diye seslendi. O anda kafamda bin bir çeşit hikaye yazmaya başladım;
-ya çocuğu yem olarak kullanıyorlarsa?
-ya babamın eski bir düşmanıysa?
-ya Polisten, Jandarmadan kaçan eşkiyalarsa?
İçimden, bildiğim bütün duaları okumaya başladım. Dışarısı karla kaplı olduğu ve rüzgar da estiği için ayak sesi de duyulmuyordu,ama yaklaşan çocuk ağlama sesi bizi biraz olsun rahatlatmıştı. Mutlaka yolunu kaybeden bir aileydi, çaresiz kalmışlardı, ışığı görünce bize sığınmışlardı. Babam “içeri gelin,içeri gelin” diye seslendi. Bir kadın, tahminen 35-40 yaş arasında görünüyordu, bir adam, aynı yaşlarda gibiydi ve adamın kucağında 4-5 yaşlarında olduğunu sandığım bir çocuk vardı. İçeri girip anoraklarını çıkardılar, çocuğu soydular, ateş içinde yanan çocuğu hemen kanepeye yatırdılar. Kadın ve adamın üstlerinde dar pantolonlar ve üzerlerine yapışmış balıkçı yaka kazaklar vardı.Gözümün ucuyla babamı takip ettim, elinde tuttuğu anorakların ceplerini üstten ve fark ettirmeden kontrol ediyordu. Silah olup olmadığına baktığını anlamıştım, yüzündeki rahatlamayı görünce ben de rahatladım. Sonra hepimiz dikkatimizi ateşlenmiş çocuğa çevirdik. Annem Tıp Fakültesini yarıda bıraktığından bu konularda bilgisi vardı, hemen çocuğun ateşini ölçüp, banyoya götürdü,ılık suyla yıkadıktan sonra yatırdı, babam DR. Çağırmayı ya da hastaneye gitmeyi teklif ettiğinde adam ve kadın ikisi birden itiraz ettiler, “Çocuk işte, ateşlendi, Doktorluk bir şeyi yok” dediklerinde ben de biraz ikna olmuştum. Ama çocuk adeta alev alev yanıyor bir yandan da sayıklıyor, bir şeyler söylüyordu, babam çocuğun üzerine eğilip dinledi, sonra salondan çıktı.
Annemin müdahalesi ile çocuk biraz rahatlayınca, Tanrı misafirleri masaya davet edildi. Hep birlikte akşam yemeğimizi yedik, düzgün insanlara benziyorlardı. Çocuk uyuyakalmış, annemin hazırladığı çayları şöminenin önünde içiyor ve sohbet ediyorduk. Babam adamla kadına bazı sorular sordu, dikkatle yüzlerini incelediğini fark ettim. Kuşkular bir kayboluyor,bir geriye dönüyor gibiydi.
Aradan ne kadar zaman geçti tam hatırlamıyorum, babamın telefonu çaldı. Arayan bir arkadaşıymış, müsaade istedi, şöminenin başından kalkıp uzaklaştı ve konuşmaya başladı. Sadece son birkaç kelimeyi anlayabilmiştim. “Tabii, tabii İhsan’cım,çayımız var,buyurun,bekleriz” diyordu. Misafir geleceğini anlayan annem mutfağa geçip diğer çaydanlıkta çay hazırlığına girişti.
İhsan amca babamın meslektaşıydı ve bu havada böyle apansız çıkıp gelmezdi. Bundan babamın ters giden bir şeylerden kuşkulandığını anlamıştım. Sanırım yarım saat falan geçmişti, zil çaldı, babam kapıyı açtı, İhsan amca ve bir arkadaşı içeri girdiler, tanışma- tanıştırma faslından sonra tekrar sohbet e dönüldü. İhsan amcanın üstü kapalı olarak bu insanları sorguya çektiği belli oluyordu. Nerede ikamet ettiklerini, ne iş yaptıklarını, çocuğun yaşını, okula gidip gitmediğini sordu. Adam ve kadının rahatsız olmaya ve kendilerinden kuşkulanıldığını anladıklarını fark ettim ve heyecanlanmaya başladım. Çok geçmedi İhsan amca kimlik istedi, adam anorağının cebinden kendinin ve kadının kimliğini çıkartıp verdi, çocuğunkini evde unuttuklarını söyledi. Bunun üzerine İhsan amca dışarıda beklediklerinden haberimiz olmayan 2 Polis Memurunu içeri çağırıp kimlik araştırması yaptırdı, çiftin çocuğu yokmuş. Bu bilgiden sonra son zamanlardaki kayıp çocuk başvurularının incelenmesini istedi. Kanepede yatan hasta çocuğun eşkaline tıpatıp uyan bir kayıp çocuk ilanı olduğu bildirildiğinde annem ağlamaya başladı.
Bu, kaderin nasıl bir tecellisiydi ki? Adının İrem olduğunu öğrendiğimiz sarı kıvırcık saçlı, yeşil gözlü dünya tatlısı kız çocuğu, çocuk özlemiyle yanan bir karı-koca tarafından kaçırılmış, şehirden uzaklaştırılmak istenirken Emniyet görevlisi olan babamın ocağına düşmüştü.
O akşamı hiç unutamam, bir sürü ifadeler, parmak izleri alındı. En hüzünlü an ise İrem’in anne-babasıyla kavuştuğu andı. İrem’in “anneciiiim” diye atılması, annesinin hıçkırıklara boğulurken kızını bağrına bastırması içimizi burkmuştu, hepimizin gözlerinden yaşlar akıyordu, ama mutluyduk.
O kadın ve adam hapse girdiler. İrem’in ailesiyle biz dost olduk. İrem anneme cicianne, bana ciciabla, babama dedoş diyor. Annem İrem’in Doktor olmasını ve asla tahsilini yarıda bırakmasını istemiyor. O anlarda annemin gözlerindeki hüzün dalgasını görebiliyor ve üzülüyorum.
Ben Doktor olmadım,ama inanıyorum ki İrem annemi kırmayacak,Tıp Fakültesine gidecek ve iyi bir Doktor olacak. Annemin yarım kalmış rüyasını belki de İrem tamamlayacak.
Kader belki bunu istiyordu ki, İrem büyük bir çıkmazın içine girecekken gelip dağın başında bizi bulmuştu. Bu kaderin çok güzel bir cilvesiydi.
(26.01.2016 14:21)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKarşı Kıyı 2 Offline
Karşı Kıyı 2
x
Deniz kıyısından uzaklarda, bir dağın eteğinde, etrafı düzgün kesilmiş çamlarla çevrili bahçenin giriş kapısına 15-20 metre mesafedeydi dağ kulübemiz. Çamların ardında dikenli teller dolanıyordu.
İri iri kar yağıyordu o akşam, salonun sonundaki şöminenin sakin ateşine eşlik edercesine, masanın orta yerinde, şamdandaki mumlar da titreşerek yanıyordu. Ortalık loştu, o yüzden annem yemeği hazırlarken ben de çatı katındaki odama çıkıp kitabımı okumaya başladım. Annem yemeği hazırlamış, seslendiğinde aşağıya indim, tam masaya oturuyorduk ki, kapının alarmı çalmaya başladı. Çalan zil değil alarmdı, ama annem misafire o kadar aşinaydı ki “aa misafir geldi” dedi. Babam temkinli şekilde yerinden doğrularak “ne misafiri hanım, bu havada, habersiz misafir mi gelir, hem kapının zili değil ki çalan alarmı dedi ve kapının arkasındaki tüfeği eline aldı,kapıya doğru yürüdü. Ben heyecan ve korkudan kaskatı kesilmiştim. Annem gelip bana sarıldı ve “korkma kızım, sakin ol “ dedi. Babam emekli Emniyet Müdürü olmanın verdiği rahatlıkla pencerenin yanında pusuya durmuş şekilde durarak camı araladı ve “KİM VAR ORADA? Diye seslendi. Cevap gelmeyince bize doğru dönerek “ SOĞUKTA ÇARESİZ KALAN BİR HAYVAN GALİBA” dedi ve bir kez daha seslenmeye hazırlanmıştı ki, bu kez zil ısrarla çalmaya başladı… Babam tekrar seslendi; KİM O? . Elimde silah var,cevap vermezseniz ateş etmek zorunda kalabilirim. Ses gelmedi. Annem telaşla ellerini oğuşturarak “AMAN ALLAH’IM KİM OLABİLİR? ” diye korku dolu bir sesle sordu.
(25.01.2016 00:17)
(bakınız: anne, baba, deniz, korku, ceren, arda, esin, doğru, emek, uzak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAhiret Yolcu.. Offline
Ahiret Yolcusu
x
İstanbul
Zara ne güzel söylüyor
İşte bu bizim hikayemiz
(23.01.2016 18:42)
(bakınız: güzel, zara, işte, bizim, ne güzel)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayYitikler Sok.. Offline
Yitikler Sokağı
Bay, 17
Gözündeki aylaynırdan sonra, tüm empati mi kaybetmiş tim zaten... (22.01.2016 17:35)
(bakınız: empati, sonra, zaten, aynı, özünde, pati)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKarşı Kıyı 2 Offline
Karşı Kıyı 2
x
Beğenmemiş olabilir de; normalde insanlara bulaşmayaı pek sevmeyen, kendi hali-vaziyetinde olan ben, gözüm çokça tırmalanaıp, ruhum hırpalandığında kalemime hakim olamıyorum,ne edeyim? :))

Özgürlük,hoşgörü,sempati,empati,sağlıklı iletişim,toplumsal uzlaşım vs.vs. iyi de, her şeyin ölçüsü,yeri,zamanı,uyanı,uymayanı,yakışırı var değil mi? Her şeyin aşırı dozu dengeyi bozuyor, LİKE'ları bilem etkiliyor,ama gerçekler acıdır :))
(22.01.2016 15:41)
(bakınız: insan, zaman, özgürlük, gerçek, hoşgörü, insanlar, yorum, sağlık, kalem, empati)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayYitikler Sok.. Offline
Yitikler Sokağı
Bay, 17
.. person lie 1 person did not like. mini etekli balina gelmiş, beğenmemiş... (22.01.2016 08:34)
(bakınız: mini etek, balina, bâli, like, mini, tekli)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayYitikler Sok.. Offline
Yitikler Sokağı
Bay, 17
Gülmekten boğazıma battı kılçıklar iyi mi? Çok yaşa emi... (21.01.2016 09:14)
(bakınız: gülmek, çok yaşa, çıkla, boğaz, emi., kıl çık)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKarşı Kıyı 2 Offline
Karşı Kıyı 2
x
Peki yitik seni kırmak olmaz. Yaşanmış deniz kıyısı hikayelerimizi aktaralım,umarım beğenirsin :)

Malum şimdi kış mevsimiı,deniz kıyısına inip çıtır simit yiyip,çıtır kızları setretmek,kıyafetlerine puan vermek felan marifet ister,daha doğrusu BEN’im diyen mert’i bile sıkar :))) Biz de düşünüp taşındık, Nakkaştepe’ de güzel bir mekan var oraya gidelim dedik, boğaz ayaklarınızın altına serilir, kıyıya şaaap şap diye vuran denizin sesini cafenin verandasından ninni gibi dinlersiniz,ama asla uykunuz gelmez,bilakis uykunuz varsa kaçar,açılırsınız. Uykunuz kıyıdaki kayıklara biner gider, Ayrıca öyle bir gürültü vardır ki; sağ kulağınız denizin nağmeleriyle şenlerinken, sol kulağınız bir yandan müzik sesi, bir yandan sohbet, muhabbet gürültüsü derken tırmalanır durur. Ama, korkmayın ortam öyle sıcaktır ki, mutlu mesut oturursunuz,çayınızı keyifle yudumlar, karşıda Levent’ in dev kulelerine bile göz kırpsanız karşıdaki kuleler de size göz kırpabilir ve selamlaşırsınız)) Hava sisli değilse tabii.

Derken içeriye bir balina girer,mini etek giymiş bir balina, ahu gözlerine aylaynır çekmiş, Sezen modeli silikonlu dudaklarını siyah rucla boyamış, tırnaklarını 1.80 uzatmış ve kara ocelere bulamış moderen bir balina))

Eee kardeşim iri yarı olabilirsin, fazla kilolu hatta obez de olabilirsin, bunlar senin sorunun, Allah yardımcın olsun daa, yahu o belim kadar kalın bacaklarla minicik etek giymesen, hadi giydin çekiştirip kıvranıp durmasan, komik kaçmasan, gözümüzü de tırım tırım tırmalamasan olmaz mı? Hıı güzelim olmaz mı?

Sonra soruyorlar; mevsimi geldi, hamsiler nerdeeee? Balina yuttu kardeşiiiim, balina yuttu.
Güya cafede balık ekmek yiyecektik, çok bulursun sen)))
(20.01.2016 22:46)
(bakınız: güzel, gözler, uyku, deniz, deli, şimdi, kızlar, müzik, soru, kardeş)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 10 12
sonraki sayfa >>

"HİKAYE" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: HİKAYE NEDİR? hikaye ne zaman?

Antoloji.com
13.02.2016 23:13:14  #.234#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]