Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
HİZBUT TAHRİR HİZBUT TAHRİR terimi barış=demokrasi
tarafından 4.9.2005 tarihinde eklendi
HİZBUT TAHRİR sizce ne demek,
HİZBUT TAHRİR size neyi çağrıştırıyor?
"HİZBUT TAHRİR" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>
BaySerhat Akınc.. Offline
Serhat Akıncı 2
Bay, 26
Şanlıurfa
13 person liked.
0 person did not like.
Hizb-ut Tahrir, İdeolojisi İslâm Olan Siyasi Bir Parti'dir. (Kitle)
Siyaset Onun Amelidir. Ümmet Arasında ve Ümmetle Birlikte Hilâfet Devleti'ni Yeniden Hayat Sahasına Taşıyabilmek İçin Topluma Liderlik Etmek Üzere Çalışır.

50'den Fazla Ülkede Siyasi Adamların Yaptığı Siyasi Manevraları İfşa Ederek Onların Oyunlarını Bozar. Bu Çalışmasıyla, İslâm Ülkeleri ve Müslümanlar Üzerine Oynanan Çirkin Oyunları Bozmayı ve Sistemleri Fikirleriyle Yıkıp, Hilâfet Devleti'ni Kurmayı Amaçlar...
(19.11.2013 00:16)
(bakınız: hayat, islam, müslüman, devlet, adam, bilmek, oyun, siyaset, çirkin, damla)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayHasan Basri 3 Offline
Hasan Basri 3
x
HİZB-UT TAHRİR(Kurtuluş partisi)
İdeolojisi İslâm olan siyasî bir partidir. Siyaset onun ameli ve İslâm onun ideolojisidir. Ümmet arasında ve ümmetle birlikte, ümmetin İslâm'ı kendisine dâvâ edinmesi için, Hilâfet'i ve Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyi/yönetmeyi tekrar varlık sahasına geri getirmesi maksadı ile ümmete önderlik etmek için çalışır.
Hizb-ut Tahrir; ne ruhaniyetçi, ne ilmî, ne akademik ne de hayır işleriyle uğraşan bir kitle olmayıp siyasî bir kitledir. İslâm düşüncesi, onun cisminin ruhu, nüvesi ve hayatının sırrıdır.
(13.3.2011 22:46)
(bakınız: hayat, islam, düşünce, adem, kurt, siyaset, ideoloji, amel, ayıp, niyet)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayHasan Basri 3 Offline
Hasan Basri 3
x
İdeolojisi İslâm olan siyasî bir partidir. Siyaset onun ameli ve İslâm onun ideolojisidir. Ümmet arasında ve ümmetle birlikte, ümmetin İslâm'ı kendisine dâvâ edinmesi için, Hilâfet'i ve Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyi/yönetmeyi tekrar varlık sahasına geri getirmesi maksadı ile ümmete önderlik etmek için çalışır.Hizb-ut Tahrir; ne ruhaniyetçi, ne ilmî, ne akademik ne de hayır işleriyle uğraşan bir kitle olmayıp siyasî bir kitledir. İslâm düşüncesi, onun cisminin ruhu, nüvesi ve hayatının sırrıdır.
(15.10.2010 17:14)
(bakınız: hayat, islam, düşünce, adem, siyaset, ideoloji, amel, ayıp, niyet, hayır)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAhmet Salih 2 Offline
Ahmet Salih 2
x
Sayın üyeler,Hizbut Tahrir dediğimiz şey islam devleti (hilafet) in gelmesi için çalışan insanların oluşturduğu genel addır.aklı başında büyümüş akli hastalığı olmayan insanlar bunun için çaba göstermez ise günaha girer ve bazı arkadaşlarımızın dediği gibi bu bir parti değildir.Zaten bir kaç kişi tanıyorum kendisi bu topluma inanır ama parti tutmaz bu sizin için de çok garip değilmi? (ama bu siyasi topluluğa parti diyenler için) .
Okuduğunuz için teşekkürler
(24.7.2010 19:33)
(bakınız: insan, büyü, arkadaş, islam, devlet, insanlar, yorum, günah, gibi, eşek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayBurak Hançer Offline
Burak Hançer
x
hizbut tahrir ideolojisi islam olan siyasi partidir.hiç bir şekilde hayır kuruluşu,tarikat,yardımda bulunan cemaat,öğrenci yurdu,burs alıp dağıtan bir kitle değildir.allah'ın vadi ile resulun müjdesini,2.raşidi hilafet devletini kurmayı amaçlayan siyasi bir partidir.metodu resuln medodudur.hiçbir şekilde maddi eylemde bulunmaz, vede kabul etmez.

yaklaşık 50 ye yakın ülkede aktif faliyetleri vardır.yayılış biçimi fikri ve siyasidir.
(7.6.2010 14:19)
(bakınız: aliye, islam, devlet, tarikat, esin, aşık, ideoloji, ülke, ağıt, cemaat)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayTamer Zülküf Offline
Tamer Zülküf
x
Ekonomiden, hukuka, sosyal hayattan, siyasal politikaya değin topyekün yepyeni bir toplum (islam toplumu) kurmayı amaçlayan, bunun için de Hilafet Devleti'nin kurulması gerektiğini sünnet metoduyla sabitleştirip bu temel üzere hareket eden 40 küsur ülkede faal, şiddeti kesinlikle reddetmekle beraber hiçbir devlet ve rejimle de uzlaşmayan siyasi bir partidir. (20.4.2010 01:22)
(bakınız: hayat, rejim, islam, devlet, esin, emel, ülke, sünnet, temel, hukuk)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayZeynep Babay.. Offline
Zeynep Babayiğit
x
s.a herkese hizb ut tahrir ideoloji islam olan ve rabbimin vaadi olan ikinci raşidi hilafet devletini kurmak için var gücüyle ve bütün samimiyetiyle çalışan siyasi bir partidir.yukarıda da belirtildiği gibi 50 ülkade faaliyet gösteren hizb metodunu kur an ı kerim den peygamber efendimiz (sav) in sünnetinden alır.yani şer i delillerden.biliyorsunuz dur ki bugün uşak medya da hizbin silahlı bir terör örgütü olduğuna dair mesnetsiz haberler bulunmaktadır.hizbi biraz araştıran akıl sahibi insanlar görürler ki hizb in hiçbir silahlı eylemi yoktur.çünkü bu peygamber efendimizin metodun da yoktur.inşaallah allah(svt) ın izniyle rabbim vaadini gerçekleştirecektir.GAYRET BİZDEN ZAFER ALLAH TAN DIR.herkese hayırlı günler (4.12.2009 14:22)
(bakınız: insan, aliye, bugün, deli, gerçek, akıl, islam, devlet, bira, insanlar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayançagtay_0606 Offline
çagtay_0606
Bayan, 37
Edirne
bence ismi çok şekil olan bir örgüt.(hizb ut tahrir) fatih camii ve hacıbayram veli camii ndeki gösterilerle ismini duymuştum. ufak çapta bir araştırma yaptım duvara tosladım. tam 50 ülkede faaliyet halindeler amaçları.doguda pasifik okyanusundan batıda atlantik okyanusuna kadar uzanan yani doguda endonezya batıda fas a kadar geniş cografyada. islami hükümlerin uygulandıgı 2. raşidi hilafet devletini kurmak için çalışan ideolojik bir parti mesela kapitalizm komünizm gibi. ama bu örgütün ideolojisi islam yani fikri bir mücadele içindeler. amaç olarak hiç bir şekilde silah la darbe söz konusu degil. çünkü peygamber metodunu uyguluyorlarmış. hoşuma gitti açıkçası. sahabenin ve resulün metodu güzel metod. uzun fadede başarılı olurlar. tahminime göre dünyayı bekleyen yeni bir oluşum. hilafet kurulur. kesin kurulur. bütün fikri oluşumlar belli bir güce sahip olduktan sonra darbe yaptılar. hizb ut tahrirde fikri bir mücadele içinde kesin devleti kurarlar. benden bu kadar. HİZBUT DEGİL HİZB UT (5.9.2008 20:15)
(bakınız: komünizm, aliye, dünya, güzel, kapitalizm, islam, devlet, cami, esin, peygamber)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayazadım Offline
azadım
x
Şanlıurfa
12 Ağustos 2007 günü Endonezya'da 100 bin kişilik uluslarası konferans düzenlemiş, İslami Cemaat. Kendilerini aşağıdaki sitelerde tanıtıyorlar.

http://www.islamdevleti.org/

http://www.hilafet.com/
(14.8.2007 10:05)
(bakınız: islam, devlet, lara, cemaat, kişilik, 2007, şili, ulus, ağustos, düzen)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayaneyyamse Offline
eyyamse
Bayan, 27
İstanbul
türkiye ayağının adı kurtuluş partisi bildiğim kadarıyla...türkiyede tek merkezi ankarada. türkiye sorumlusuda görünürde Ennan Muhd Ali Hamdan..üye kayıt defterleri yok..

hizbut tahrir mefhumları kitabı partinin başlangıç noktasında, arap ülkelerinin seçilmiş olduğunu partinin arap ülkelrinde büyük islam devleti için, bir islam devleti kurulmasını istediğini açıklamakta ve müteakiben diğer islam ülkelerininde bu devlete iltihakını öngörmektedir
(25.8.2006 19:34)
(bakınız: türk, büyü, ankara, türkiye, soru, islam, devlet, nokta, kurt, görmek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>

"HİZBUT TAHRİR" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: HİZBUT TAHRİR NEDİR? hizbut tahrir ne zaman?

Antoloji.com
20.2.2017 02:17:09  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]