Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
İLİŞKİ İLİŞKİ terimi 9 canlı kedi
tarafından 23.01.2007 tarihinde eklendi
İLİŞKİ sizce ne demek,
İLİŞKİ size neyi çağrıştırıyor?
"İLİŞKİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayanFeraye Soylu Offline
Feraye Soylu
Bayan, 37
0 person liked.
3 person did not like.
ardıma dönüp bakmadım bana sırtını dönüp giderken,
gelen olmaz zaten gidenin ardından, o'nu gerçekten sevdiysem eğer...
ki hayatta en çok o'nu sevdim ben.
(12.06.2011 01:26)
(bakınız: hayat, gerçek, eğer, gidenin ardından, adım, zaten, olmaz, erken, haya, tını)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanFeraye Soylu Offline
Feraye Soylu
Bayan, 37
İnsan yaşamı boyunca bir kişiyi sever.
Önceki ve sonrakiler; Birer arayış, kaçış yada aldanıştır.


Gothe böyle diyor..ben de...
(06.06.2011 00:31)
(bakınız: insan, yaşam, oyun, sonra, böyle, arayış, kaçış, akil, önce, kişi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
İlişkilerde tasarrufa gidiyorsun her şeyde olduğu gibi ve gereksiz insanları hayatından atmak istiyorsun.Yapmacık, inanmadan konuşmak istemiyorum artık. Beni anlamayanlarla konuşmak cümle kirliliği yaratıyor ve hak edenlere saklıyorum enerjimi. İstediğime istediğimi deme özgürlüğüne sahibim, eleştirme hakkını oluşturan...... yaşamışlık ve yeterli yaş faktörü artık bende de var.

Ben demiştim sendromunda olanlarla arkadaşlıkları bir kez daha sorguluyorsun. İlişkilerini sadeleştirmeye başlayınca sıra iyi ve kötü gün dostlarını ayıklamaya geliyor. Kötü gün dostlarını belirliyor ve onlara daha çok önem veriyorsun. İyi gün dostu bulmak ne kadar kolaysa kötü gün dostu bulmak bir o kadar zor, biliyorum. Dostlar ihtiyaç olduğunda göçmen kuşlar gibi sıcağa uçuyor ve sadece seninle birlikte sürüden ayrı düşenler kalıyor..

Can Yücel..
(25.01.2011 21:32)
(bakınız: insan, dost, hayat, anlam, yaşam, can yücel, arkadaş, yara, insanlar, yorum)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
İlişkiniz Gerçek mi?
Yaşadığınız ilişkinin gerçek olup olmadığına karar veremediğiniz zamanlar oldu mu hiç? Her şeyin biraz masal olduğu hissine kapıldınız mı?
İlişkiniz Gerçek mi?
Bir ilişki, içinize kuşku düşürmeye başladıysa, ortada kabullenmeseniz de, yolunda gitmeyen şeyler var demektir. Birliktelikte yaşanan olayları, sanki bir rüyaymış gibi algılayıp, üstünde durmamak gibi bir tavrımız var.

Bazen gereğinden fazla emek ve ödün verilmiş ilişkilere sahip çıkarız. Onun hayal ürünü olduğunu, bizim kurgumuzdan ibaret olduğunu anlamayı reddederiz.

Uğruna belki de bir ömür harcanmış, hatta tüm hayat planları üstüne kurulmuş bir beraberliğin, tüm yaşam maceramızın üstüne atari oynadığını bilmeyi kaldırabilir miyiz? Bütün hepsinin bir kurgudan ibaret olduğunu anladığımızda, ne kadar büyük hayal kırıklığı oluşacağını, tahmin edebilir misiniz?

Bazen, aşk sandığımız pek çok duygunun sanal olduğunu düşünüyorum. Önceki ilişkilerinize dönüp bir bakın, birlikte öleceğinize söz verdiğiniz, yeminler ettiğiniz ve delicesine sevdiğiniz insanlara ne oldu? Tarihin tozlu sayfaları arasındaki yerlerini çoktan aldılar, değil mi?

Onsuz yaşayamayacağımızı sandığımız, bir gün yüzünü görmeden, sesini duymadan duramadığımız o büyük aşklar, şimdi kim bilir hangi kalpteler? Biraz gözyaşı ve yürek sızı yaşadıktan sonra, neredeyse adını bile unutacağımız sevgilileri, vaktinde seven de biz değil miydik?

Birisi karşımıza çıktığında, onunla ilgili yargımız oluşuyor. İlk anlarda oluşan bu önyargı, o şahısla ilgili gelişecek olayların sinyalini veriyor. Aşık olmak, bazen uzun yollardan geçerek, bazen de birkaç dakika içinde oluşuyor.

Kafamızda yarattığımız adamlara aşık oluyoruz. Çoğu zaman objektif bakamadan, olmasını istediğimiz kimliklere büründürüyoruz karşımızdakini, işin kötüsü, onun bundan haberi olmuyor. Aklı kandırmak kolay! Yürek de onun yardakçısı zaten, sonra gelsin aşk sarhoşluğu…

Kendi yarattığımız adamı, yine yarattığımız ilişkinin içine koyuyoruz. İlişki dediğin, peşinde beklentiler getiriyor. Bu beklentiler, havada asılı kaldığında düş kırıklıklarını oluşturuyor. Bunları kavgalar, küslükler takip ediyor ve beklenen son geliyor; ayrılık!

Aşkın o büyük, mavi ve mutlu sularında yüzmeyi kim istemez? Kim mutluluğu aramaktan vazgeçer? Hepimiz aynı şeyin derdindeyiz, sevginin! Bulmak için çıktığımız yollardan, elimiz boş dönmemek için, farkında olmadan kendimize tuzaklar kuruyoruz. Yarattığımız imajlara aşık olup, kurguladığımız ilişkilerin içine batıyoruz. Kendimizle yüzleşmek zorunluluğu, işte tam bu noktada başlıyor. Gerekirse uzun bir süre, yalnız kalmayı göze alarak, yaşadıklarını gözden geçirmeli insan. Şöyle enine boyuna düşünmeli ve doğru sonuçları elde etmeli. Zaten bir müddet kimseyle ilişki yaşamamak da iyidir. Toprağı bile nadasa bırakırlar, değil mi?
(14.01.2010 09:01)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
Önce ilişki içine girme sevdasında olan, sonrasında herhangi bir nedenle bunu ‘geri alan’ kişilerden pek hoşlanılmaz.

Bu arada aşırılığa kaçan ya da insanı çıldırtabilecek türden, yani sınır tanımayan ilişkileri de unutmamak gerekiyor.

Bazen de, başlangıçta hoşnutsuzluk yaratacak bir konumun zamanla çok derin ilişkileri oluşturduğuna tanık olmaktayız. Buradan da, tarafların bu süreler içinde birbirlerini bilinç altından denedikleri ve sağlam bir ilişki için sıkı bir pazarlık yaptıkları sonucu çıkmaktadır.
(31.01.2009 06:53)
(bakınız: insan, zaman, araf, bazen, sevda, neden, yara, sonra, unutma, bilinç)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
İlişkilerin hiç bilemediğimiz yönleri de vardır.
Zahirde ilişkisi kesilmiş olan insanların, dostluklarının batınen eski halleri ile yine devam ettiğini söylemek bir bakıma doğrudur. Alenen söylenen birtakım sözlerin geçerliliği asla yoktur. Ancak, sadece göz boyutu ile olayları değerlendirenlerin bu noktaanlamaları biraz zordur.
(31.01.2009 06:52)
(bakınız: insan, dost, anlam, dostluk, bira, insanlar, doğru, nokta, emek, değer)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baythe scope Offline
the scope
Bay, 59
Kahramanmaraş
İlişkide bulunduğunuz insanın mekânsal yakınlığı elbette ki önemlidir. Ancak dünyanın diğer bir ucunda bile olsanız, şayet gerçek değerlere varıyorsa asla bozulmayacak türdendir. (31.01.2009 06:51)
(bakınız: insan, dünya, gerçek, değer, eğer, maya, asla, ancak, elbette, bile)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayMai Eflatun Offline
Mai Eflatun
x
bağlantı...rabıta...

bir yorum sadece ki işteş bir fiil...şöyle ki tek kişinin kendi kendine bir başına yapamıyacağı bir eylemdir ilişki.. bu durumda işteş olmalıdır..konuşmak,gülüşmek gibi...çeşitleri var tabii...

insan ilişkileri en bilineni...birbirinden etkileşim ve akabinde gelişen diyaloglar bütünü diyebilirim...bunun alt başlığı olarak kadın-erkek ilişkilerini ifade edebiliriz...

sosyal ilişkilerimiz var bir de.. bulunduğumuz toplumda ortak paydalarımızın varlığını kabul ettiğimiz insanlarla aynı çatı altındaki fikir alışverişimizin doğurduğu ilişki çeşididir..
(25.01.2007 16:18)
(bakınız: insan, kadın, erkek, insanlar, yorum, rabıta, lara, gibi, sade, konuşmak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayan9 canlı kedi Offline
9 canlı kedi
Bayan
Ankara
Zor gibi gözükse de, kolaydır aslında...Birbirine yük olmadan yaşanmalı ilişki...Özgürlük olmalı, ama hesaplar da verilebilmeli...Nerdesin, kimle görüşüyorsun, o niye aradı, onunla niye yazışıyorsun...Yok arkadaş...Bu zor iş...Çünkü güven yok bunda...Güven olan ilişki, kendi yolunu bulur...İlişkilerde, küs kalmamakta çok önemli...Kimin haklı olduğu önemli değildir...O anda, kim daha cesur davranırsa, ilk adımı o atmalı ve konuşabilmelidir kişiler...İlişkiler saygısızlığı asla kaldıramazlar...
Saygısızlık, güvensizlik, kıskançlık ve üstün olma hissi, ilişkileri öldürür...
(24.01.2007 00:40)
(bakınız: özgürlük, saygı, arkadaş, güven, kıskançlık, esin, aslı, gibi, yazı, çünkü)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: İLİŞKİ NEDİR? ilişki ne zaman?

Antoloji.com
25.09.2016 06:41:27  #.234#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]