Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
İSRAİL İSRAİL terimi Puya
tarafından 25.6.2003 tarihinde eklendi
İSRAİL sizce ne demek,
İSRAİL size neyi çağrıştırıyor?
"İSRAİL" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

<< önceki sayfa
Sayfa: 1 7 8 9 10 11 12 13 14
sonraki sayfa >>
BayEINSHOWER Offline
EINSHOWER
x
0 person liked.
0 person did not like.
ne olursa olsun musevi insanlarında kudüs'te yaşama ve ibadet etme hakkı vardır..çünkü firavun dönemlerinden beri museviler hep kudüs'te yaşamışlar ve var olmuşlardır..ancak kendisinden başkası ile aynı topraklarda yaşamak istemeyen faşist siyonist politikalara sonuna kadar karşıyım..eğer barış içinde müslüman ve musevi insanlar Kudüs'te ibadet yapacaklarsa bunda bir sakınca yoktur..ancak İsrail'in başka milletleri kudüs'te istememesi kabul edilemez bir gasptır..bu durum kabul edilemez. (24.7.2005 19:36)
(bakınız: insan, faşist, yaşamak, yaşam, arda, müslüman, insanlar, barış, toprak, alara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysiyanur Offline
siyanur
x
Batman
Bu siyonistler kadar adi yoktur.Onlar KUTSAL topraklara devlet kurmayı amaçlamıştır tabı planın birinci aşaması.Daha sonra Nil'den Fırat'a kadar bu yahudilerin olacakmış.Onlar Allah'ın lanetlediği kavımdirler.Onların yaptığı soykırımlar,süikastlar ve uyguladığı emperyal faaliyetler bu ulkenın durumunu bellı etmesi, gerekirken hala bazı ülkelerce çağdaş bir ülke olduğu zannedilmektedir.ve Allah'ın bu kavmi helak edeceği günün bütün insaların bılmesini istiyorum..... (9.4.2005 15:49)
(bakınız: allah (c.c), anne, devlet, esin, yorum, toprak, ülke, hala, amaç, inci)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayeclemif Offline
eclemif
Bay, 41
İngiltere
Kitabi Mukaddes'e gore Israil'e adi Yakup peygamberi sinamak icin butun gece onunla gurese tutusan Tanri tarafindan verilmis.

(No Comment:|)
(1.4.2005 18:22)
(bakınız: gece, araf, peygamber, amber, yakup)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayan-simge-1984 Offline
-simge-1984
Bayan, 33
İstanbul
ABD olmadan iki saat ayakta kalamayacak olan ülkedir. Allah'ın müslümanları cezalandırmasıdır. (31.3.2005 19:25)
(bakınız: allah (c.c), kedi, ceza, müslüman, saat, ülke, ayak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayimpiger Offline
impiger
x
İnanılmaz çalışkan insanların yaşadığı, bölgenin yegane teknoljik üssü. (31.3.2005 02:15)
(bakınız: insan, insanlar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykırgızistanb.. Offline
kırgızistanbozkırındabirbozkurt
Bay, 31
İstanbul
Allah tarfından lanetlenmiş kavim israiloğulları kendilerini değiştirdikleri tevrata göre üstün ırk olarak tanıtırlar diğer insanları hayvan ve hizmetci olarak bellerler 2. dünya savaşında Hitler tarafından kıyıma uğradılar bunu sadece faşizme bağlayanlar şunu unuttu adolf da dahil olmak üzere almanların çogu fakirdir çocukluğundayemeye yemek bulamazken yahudilerin alman ve başka milletlerin kanlarını kuruttuğunu farketmiştir
ve bütün kötülüklerin sebebini yahudiler görmektedir.
günümüzde bir bakın bakalım altında israil olmayan bir pislik durum varmı
(31.3.2005 00:43)
(bakınız: allah (c.c), insan, faşizm, dünya, çocuk, savaş, araf, insanlar, emek, görmek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayGlclK Offline
GlclK
Bay, 17
Venezuella
Irklarına özel yurt ve saçma dini değerler uğruna (özellikle alt tabakanın yaşadığı yerlerde) kendi insanlarını öldüren misilleme olarak topraklarını genişletmeye çalışan insanların yaşadığı yer.

Firavunların torunları hakkından gelecek sanırım.

Hep beraber göreceğiz.
(9.3.2005 08:58)
(bakınız: insan, insanlar, toprak, gelecek, firavun, torun, sille)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayduygusalbiri Offline
duygusalbiri
Bay, 37
Ankara
Bu gün benim kardeşlerimin yopraklarında devler kurmuş gücü elinde bulunduran bu korsan millete Allah (c.c) nankör demiş ben daha ne diyebilirimki. (19.2.2005 20:02)
(bakınız: allah (c.c), kardeş, millet, illet)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKasem Offline
Kasem
x
Antalya
İsrail yahudi olmayan insanları kendi hizmetleri için yaratıldığını
düşünen,Arz-ı Mevud dedikleri vaadedilmiş toprakları
ele geçirmek için çoluk çocuk,bebek,kadın,yaşlı demeden katlederek amaçlarına ulaşmalarını emreden kutsal dedikleri tahrif edilmiş bir kitaba sahip olan ve kendilerine taş atan çocuklara tank mermileriyle karşılık veren,vücudunun üçte ikisi felç olan tekerlekli sandalyedeki bi insanı
helikopterle vuracak kadar aşşağalık bir milletin vatanıdır.ülkemizle olan ilişkilerinden dolayı yaptıkları katliamı hoşgörenlerin insanlığından şüphe ediyorum.ALLAH'ın vaadi yakındır.Diren FİLİSTİNKARDEŞİM..!
(11.1.2005 20:07)
(bakınız: allah (c.c), insan, kadın, filistin, çocuk, vatan, kardeş, yara, bebek, insanlar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baybambino Offline
bambino
Bay, 40
Nevşehir
BEN ISRAIL I SEVİYORUM..ÇÜNKÜ;
Bukadar Israil aleyhtari yazi içerisinde bazi doğrulari söylemek zorundayim sanirim.Birkere biz İsrail i niye sevmiyoruz bize ne yapmışlar? Araplari niye seviyoruz bize ne kazandirdilar....
Evet hepimiz biliriz ki; 1917 li yillarda Yahudi yazar ve israil devletinin fikir babasi DR.Herlz Abdulhamitten inanilmaz yüklü paralar karşiliği Filistinden toprak satinalamak istemiş ve Sultanın Cevabi Yahudileri biçare birakmiştir; ^^Yahudiler milyarlarını saklasınlar, İmparatorluğum parçalandıktan sonra Filistin’i bedava alabilirler^^Sultan burada siyonistler birşekilde Filistinde bir devlet kuracak olurlarsa buna müdahele edeceğini belirtmiştir..Ne yazikki bu siyonist güçler,Sultan nekadar uğraşırsa uğraşsın,İngilizler, Suudi Mekke Emiri Şerif Hüseyin le anlaşip Şerifin çikardiği karişiklik sayesinde İsrail i kurmuştur(şerifin bilgisi dahilinde) ...Daha da ileri giden Araplar yüklü miktarda altin karşiliği kalan topraklarini da satmişlar,tam anlamiyla siyonist bir devletin kurulmasina çanak tutmuşlardir...Şimdi ise bu Arap-Ingiliz eliyle kurulmuş topraklari kutsal olduğu için geri istemektedirler.Bütün mesele burada..Peki bu topraklar şimdi kutsalsa 1917 lerde kutsal değilmiydi? Ve bizlerde yillardir bu Arap masallariyla uyutulduk..Evet kahrolsun siyonizm! ! Ama aynı zamanda memleketini satan herkes kahrolsun..Ingilizlerle bir olup Osmanliyi satanlar da kahrolsun..
Dünyada ilk kez adam kaçırma,suikast ve gerilla tekniklerini Arafat ve O nun yandaşlari geliştirmiş,Bekaa kamplarinda Türkiyeden giden onlarca militan (Devsol -Tikko vs) El Fetih tarafindan FKÖ ye silah verilmesi karşılığı eğitilmiş ve Türkiye aleyhine kullanilmiştir..(Bu yüzdendir sanirim Apo yakalandiği gün, Türk Bayraği ilk olarak Filistinde yakilmiştir.) ..Birakin bayrak yakmayi bu Araplar bizim canimiza okuyan cani Apo yu başkentlerinde 1-2 bin adamiyla birlikte 15 yil beslemişlerdir..Bunlar mi din kardeşimiz.....Sen Ankara bakanliklarda 1-2 bin Suriye aleyhtari teröristi besle sal Suriyeye adami afaroz ederler.Direk kafir Türkler oluruz...Daha bitmedi İran hizini alamayip,zavalli PKK nin hava gücü yok diye Urumiye de bulunan havaalanini bu terör makinelerine açmiş(1990-1991) o yıllar PKK helikopterlerle dağlara yerleştirdiği ağır makinelilerle helikopterlerimizi düşürmeye başlamıştır.Ayrica cephe gerisinde tedavi edilmeleri için PKK militanlarina tedavi hizmetleri veren bir de hastane tahsis etmiştir.
Biz Araplara zeval gelmesin diye,ABD askerlerini geçirmedik,ama Araplar ve sağolsun Kürtler, K.Irakta bulunan Türk kardeşlerimizin izlerini silmek için tapu dairelerini,nüfus dairlerini yakip Türkmenlerin kimliklerini temizleme gayretlerini hala sürdürmektedir(hatta Türk isimleri silinsin diye binlerce Türk mezar taşı sökülmüştür) .Bugün Irak Kurtuluş savaşi vermektedir,ve necip Türk milleti bu direnişe manen destek vermektedir,onlardan tek farkimiz,onlari bu savaşta sirtindan vurmamamızdir.Çünkü biz Arap değiliz..Bugüne kadar İslam Birliği devletleri PKK yi birkere bile telin etmemiş,bilhassa heryerde PKK kabul görmüş,terör listesine bile alinmamiştir.
1990da(yanilmiyorsam) Başbakan Yildirim Akbulut Saddam in ele avuca siğmadiği zamanlarda Irak a ziyarette bulunmuş,o mağrur Saddam şunlari demiştir^^Rusya dağildi,Nato da dağilir artik,Türkiye, karşisindaki bu Arap gücüne karşi şimdi ne yapacak? ^^^(sözleri kelime kelime hatirlamiyorum ama bu mealdedir) .......
Şimdi şunu bilelim,Türk ulusunun çıkarlari hangi yöndeyse onu savunmaliyiz.Şimdiden belki bu yorumum yüzünden bazilarimiz bana siyonist,emperyalist,kapitalist gibi moda yaftalar yapıştıracak ama,İsrail olmasaydi Türkiye Araplarla belaya kalir,bundan yillar önce başlayan Ermeni furyasi ve Türk düşmanliği milletler cemiyetinde bizleri çoktan yutmuş olurdu......Bizler kişisel düşünüyoruz,çünkü çapimiz buna müsait değil,ama şunu bilelim ki,en büyük siyonist düşmanlari bile (A.T ve N.E) başbakan olunca Israil in kapilarini aşindirmişlardir.....Türkiye nin İsraille yakinlaşmasinin tek müsebbibi bize bundan başka çikar yol birakmayan Araplardir.....Ki bu müslüman kardeşlerimiz,Kıbrıs i hiç tanimamiş,tanimadiklari gibi de K.Kibrisla tüm ticari bağlari koparmışlardir...Bence biz bukadar şeyden sonra Araplari hala aşiri derecede seviyoruz.......
Yaşasin Mustafa Kemal'in Cumhuriyeti,yaşasin düşmanimin düşmani....
(29.12.2004 01:19)
(bakınız: kürt, zaman, türk, filistin, para, baba, dünya, büyü, savaş, ankara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
<< önceki sayfa
Sayfa: 1 7 8 9 10 11 12 13 14
sonraki sayfa >>

"İSRAİL" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: İSRAİL NEDİR? israil ne zaman?

Antoloji.com
21.2.2017 03:52:35  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]