Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
JOSEPH STALİN JOSEPH STALİN terimi ZNTA
tarafından 15.7.2003 tarihinde eklendi
JOSEPH STALİN sizce ne demek,
JOSEPH STALİN size neyi çağrıştırıyor?
"JOSEPH STALİN" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 7
sonraki sayfa >>
BayAlperen Bozk.. Offline
Alperen Bozkurt 1
x
0 person liked.
0 person did not like.
adolf hitlerin en büyük düsmani. (4.11.2010 09:04)
(bakınız: büyü, hitler, mani, büyük)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayolcaymehmet Offline
olcaymehmet
x
fakat dört bucuk milyon german askerinide berline gömmüş bi vatandaştır Stalin. yaptıgı cok cok cok hata olabilir sonucta birinci özelliği askerdir. fakat onun adolf hitlere karsı kazandıgı zaferi küçümsemek kimsenin haddine düşmez o olmasa şimdi hepiniz alman uyruklu olcaktınız bunu aklınızdan cıkarmayın. (5.9.2008 21:09)
(bakınız: şimdi, vatan, emek, hata, hitler, zafer, seni, kars, asker, inci)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bay_BozKurT_ Offline
_BozKurT_
x
ona verilecek en güzel ceza elleri bağlı biçimde yüzlerce Kırım ve Ahıska Türklerinin eline vermektir... (2.9.2008 02:41)
(bakınız: türk, güzel, ceza, ahıska türkleri, eller, türkler, vermek, ahıska, kırım)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayindiana jones Offline
indiana jones
Bay, 21
zafer uğruna onca insanı gebertmiş kendi halkını sibiryadaki maden ocaklarında acımasızca çalıştırtmış komüninizm saçmalığını benimsemiş gürcü asıllı sscb mareşellerinden biri olan insan müsfettesi... (1.9.2008 16:41)
(bakınız: insan, zafer, beni, halk, eller, saçma, acımasız, rind, adak, sscb)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bay_BozKurT_ Offline
_BozKurT_
x
1917 devrimini yapan 4.kişi...
lenin e kendini sevdirdi ve 2.liğe yükseldi...
Lenin felç olduğu zaman yönetimi bi oldu bitti ile ele geçirdi...Lenin felç olduğu zaman anladı onun gerçek yüzünü..Ve bakın şu sosyalisti önce Lenin i devirdi ardından diğer dava arkadaşları Sultan Galiyev ve Leon Trocki yi öldürttü...
ve sonrası malum Polonya ve Finlandiya işgalleri...
kafkasya ve orta asyada özgürlük namına bişey yok...
ve ikinci dünya savaşında Hitler le anlaştı...Hitler yamuk yapmasaydı o da Avrupanın yarısını işgal edecekti...
ölümüne sebep olduğu insan sayısı 100 milyonun üstünde...
onun döneminde orta asyada ben Türküm demek idam sebebiydi...orta asya ve kafkasya yı komple ruslaştırdı...herkesin isminin sonuna -ov -ev yav- gibi rus isimleri koymaya mecbur etti..muhalefeti bastırdı ve yıllarca rusya yı demir yumruklar yönetti...bizim komunistlerin taptığı adi bir faşist o...
(1.9.2008 05:07)
(bakınız: ölüm, insan, zaman, aliye, türk, dünya, özgürlük, faşist, gerçek, devrim)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayburak 1496 Offline
burak 1496
Bay, 21
cani bir kominist (30.6.2008 13:22)
(bakınız: kominist, cani)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayThaelmann Offline
Thaelmann
x, 34
İnsanların insanlığa layık bir yaşama kavuşması için kim mücadele etmektedir? Komünistler. İnsanların insanlığa layık bir yaşama ve böylece tam ve kesin bir insanlık anlayışına kavuşmasını nasıl elde edeceğiz? Komünizmi inşa ederek!

İyi ama, bu sonucu elde etmek için sınıflar arası mücadelede tutarlı bir bilinç ve kararlı bir siyasi yapıya sahip olmak zorundayız. İnsanlar arasında birbirlerine karşı saygı, birbirlerini kollamak ve korumak, insan canına kıymamak bilinci gökten düşen şeyler değildir ki. Bu şartlar bugün yoksa, insanlar savaşlarla, bolluk içinde yoksulluk üzerinden açlık, susuzluk ve hastalıklarla kırılıyorsa, yaşam kavgasının rekabeti onları birbirlerine karşı insanca tavırdan gerisin geri geldiğimiz yere, hayvanlar alemine geri götürüyorsa, bu mevcut şartları ortadan kaldırmadan insanlığa nasıl ulaşacağız? İnsanların birbirleriyle rekabet, hem de öldüresiye bir rekabet içinde olmalarına nasıl son verecek, insanlar arasında işbirliği ahlakı ve anlayışını nasıl elde edeceğiz? Burjuvazinin iktidarı buna izin veriyor mu?

Vermiyor!

İnsanlık bilincine varmak demek, sınıfların ortadan kaldırılmasının gerekliliği bilincine varmak demektir. Bu bilince sahip olmayan, bu bilince uygun bir siyasi çaba ve yaşam tarzı içinde olmayan hiçbir kimse insanlık kavramını, insanlığın ne anlama geldiğini tam olarak idrak edememiştir. İnsanlığı savunmak adına yaptığı işlerde ve ettiği laflarda insanlığa zarar verici, hayvanlık alemini savunucu işler ve laflar yapacaktır.

Bu işin seçeneği ve dolayısıyla lami cimi yoktur. Ya burjuvaziyi ve onun insanların milyonlarla katline yol açan düzenini yok etmek için savaşacak, her şeye bu açıdan yanaşacaksın, ya da burjuvazinin yaşamını uzatmasına, burjuva düzenin yaşamını uzatmasına ve dolayısıyla da milyonlarca insanın burjuvazi ve burjuva düzen tarafından katline katkı koyacaksın. Siyasette işler böyle yürüyor. Siyasette yer alan her bir kişi ya karayüzlü bir gaddar katildir-burjuvadır veya burjuvaziye katkı koymaktadır, böylece her yıl 40 milyon insanın katline katkı koymaktadır (yoksa onlar insandan sayılmıyor mu?) , ya da burjuvazinin yenilgisi için canla başla çalışır, ve böylece milyonlarca insanın katlinin önlenmesi için çalışmış olur. Bu arada bu çalışma içinde olanlar burjuvazinin onlara karşı savaş yapmayacaklarının garantisini veremez. Tam tersine, burjuvazinin onlara karşı savaştığının ve de savaşacağının bilincindedirler. Stalin gibi!
(11.8.2007 11:37)
(bakınız: insan, komünizm, komünist, bugün, anlam, savaş, yaşam, araf, ahlak, saygı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayThaelmann Offline
Thaelmann
x, 34
STALİN KOMÜNİZMDİR!

Dünya burjuvazisi sadece komünizmin öldüğünü ilan etmekle kalmıyor, aynı zamanda eski SSCB’nde olanları ve olmakta olanları Stalin’e mal ediyor.

Açıktır ki, onlar ve onların eski SSCB’ndeki yoldaşları, tıpkı Troçki ve Buharin gibi, Stalin’den pek hoşlanmıyorlar.

Bu kolayca anlaşılır: Stalin demek komünizmin inşası demektir ve komünizmin inşası demek kapitalizmin yerle bir edilmesi demektir.

En iyi üretim tekniği bile kendi başına sosyalizmi inşa edemez. Onun, komünist amaçlar için kullanılması gereklidir. Bunu burjuvazi yapamaz. Mevcut teknolojiyi, ancak komünist hedefe sahip olan proletarya tam anlamıyla kullanabilir.

SSCB’nde, Stalin yönetiminde bu yapılmıştır.

SSCB’inde proletarya üretim tekniğinin relatif olarak geri olduğu bir ülkede iktidarı ele geçirdi. Fakat, proleter iktidar, komünist hedefi sayesinde, üretici güçlerin tüm potansiyelini kullanma imkanına sahiptir. Bu, SSCB proletaryasının sayılamaz özverileriyle birlikte “mucizeler” yarattı.

1938’e gelindiğinde SSCB sosyalizmi inşa etti ve komünizmin inşasına yöneldi. Stalin’in ölümünden hemen önce bizim anayurdumuz Dünya’daki ikinci büyük endüstriyel güçtü, en büyük çaplı tarımsal üretim ve en ileri üretim tekniğine sahipti. Dünyanın en ileri fabrika üretim tekniği SSCB’ndeydi. Dünya SSCB’nde, 1951’de tamamen otomatik olarak üretim yapan piston fabrikasını konuşmaktaydı ve dahası, Dünya’da ikinci, Avrupa’da birinci olarak mikro-çiplerin önceli bir kompüter fabrikası SSCB’nde,1952’de inşa edilmişti.
(11.8.2007 11:28)
(bakınız: ölüm, zaman, komünizm, komünist, sosyalizm, dünya, büyü, anlam, kapitalizm, yara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKod Adı Yeşi.. Offline
Kod Adı Yeşil.
Bay, 30
İzmir
Türk düşmanı! ...

Ve…

Bazı kimselerin Hitler’e saldırırken Stalin’e sığınması, beni pek fazla güldürür. :))
(31.5.2007 19:38)
(bakınız: türk, hitler, beni, düşman, fazla, sığınma, saldırı, stalin)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baymekaniktabur Offline
mekaniktabur
x
Adolf ile anlaşma imzalamışken,Komünist Rusya sınırına yığılan tam donanımlı 4,5 milyon german askerini görünce gözleri fal taşı gibi açılan vatandaş. (31.5.2007 19:34)
(bakınız: komünist, gözler, vatan, gibi, asker, imza, rusya, sınır, milyon, vatandaş)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 7
sonraki sayfa >>

"JOSEPH STALİN" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: JOSEPH STALİN KİMDİR? joseph stalin kimdir?

Antoloji.com
27.2.2017 11:58:30  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]