Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
OLİMPİYAT OLİMPİYAT terimi Bayraktaroğlu
tarafından 12.2.2005 tarihinde eklendi
OLİMPİYAT sizce ne demek,
OLİMPİYAT size neyi çağrıştırıyor?
"OLİMPİYAT" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Baybaltimora Offline
baltimora
Bay, 44
İstanbul
11 person liked.
11 person did not like.
Barış ve kardeşlik duygularını aşılamasından ötürü dünyanın en önemli spor olayıdır..'Olimpiyat oyunları'nın birbirine geçen beş halkası, beş kıtanın birbiri ile kenetlenmesini ifade ederken, sporcuların da sportmence kazanma uğrunda birleştiği muhteşem bir tablodur.. (12.5.2009 12:02)
(bakınız: dünya, kene, kardeş, duygu, esin, barış, oyun, halk, lama, kaza)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baycrazy_boy955 Offline
crazy_boy955
x
IOC veya CIO adı verilen International Olympic Committee yani Uluslararası Olimpiyat Komitesi (UOK) 23 Haziran 1894 tarihinde Paris’te kuruldu. Bu komitenin doğuşunun ve modern olimpiyatlarının başlangıcının öyküsü kısaca şöyle:
Antik Olimpiyatlardan sona ermesinin ardından 1500 yıl sonra 25 Kasım 1892 günü Fransa’da Sorbonne Üniversitesi kampüsünde bir anfide kısa adı USFSA olan Fransız Atletizm Sporları Kulüpleri Birliği’nin beşinci yıldönümünü kutlamak amacıyla Spor Konseyi toplanmıştı. Bu konseyin toplantısında USFSA’nın Genel Sekreteri Baron Pierre de Coubertin açış konuşmasını yapıyor ve konuşmasının sonunda şöyle bağırıyordu:
“Antik Olimpiyatların modern tarzda yeniden yapılmasının karar altına alınmasını istiyorum.Bu nedenle de sporcularımızı başka memleketlere gönderelim ve onlardan da sporcularının yurdumuza gelmelerini isteyelim.Geleceğin,hakiki hür spor alışverişini kabul ettiğimiz ve Yunanlılar’ın inhisarından (tekelinden) çıkarıp, bütün dünyanın belli başlı şehirlerine mal edebildiğimiz gün Olimpiyat Oyunları ile barış davası yeni ve kuvvetli bir dost kazanacaktır.”
Coubertin’in bu teklifi büyük alkış aldı.
Ayrıca, “Olimpiyat oyunlarının tüm dünyaya ait olduğuna” dair geniş bir inanç yerleşti.Ardından gerek modern olimpiyat oyunlarının kurulması ve ayrıca bir de Uluslararası Olimpiyat Komitesi kurulması için bir komisyon kuruldu. Bu komisyon Fransız Baron Pierre de Coubertin’in başkanlığında ve Amerikalı profesör Sloan ile İngiliz Herbert’den oluşuyordu.İlki New York’ta ve ikincisi Londra’da olmak üzere bu komisyonun yaptığı çalışmalar sonucu ortaya çıkan Olimpik Prensipler 16 Haziran 1894’de Paris’te dünyanın dört bir yanından gelecek delegelerle ve de çoğunluğu Fransız olan 2000 ‘i aşkın spor eksperi ile oylamaya konulması kararlaştırıldı. Toplantının 23 Haziran 1894 günü Amerika ve 12 Avrupa ülkesinden gelen 79 yabancı, 2000 delege, Baron Pierre de Coubertin’in Modern Olimpiyatları’n yapılması tezini oybirliği ile
onayladılar.
(18.1.2007 11:03)
(bakınız: dost, dünya, büyü, neden, tarih, arda, üniversite, amerika, esin, barış)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayeminesena Offline
eminesena
x
olimpiyatların tarihçesi (16.1.2007 13:41)
(bakınız: tarih)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayMai Eflatun Offline
Mai Eflatun
x
2012 olimpiyatları için İstanbul 9 aday şehirden bir tanesi..aşağıdaki linke tıklayarak istanbul kutucuğunu seçerseniz birinci sıradaki yerimizi koruyacağız..

http://www.cnn.com/2004/SPORT/01/16/olympic.bids/
(13.3.2006 13:54)
(bakınız: istanbul, yara, şehir, seni, inci, adak, 2004, için, ayar, birinci)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: OLİMPİYAT NEDİR? olimpiyat ne zaman?

Antoloji.com
19.2.2017 21:37:40  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]