Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
OSWALD OSWALD terimi TOPLU_KATLİAM
tarafından 18.7.2005 tarihinde eklendi
OSWALD sizce ne demek,
OSWALD size neyi çağrıştırıyor?
"OSWALD" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayJANNOVAN Offline
JANNOVAN
x
0 person liked.
0 person did not like.
Oswald tarihin gördüğü en büyük tiyatrocudur..gelmiş geçmiş en büyük dublördür...fakat o da sergilediği oyunun sonunda öldürüleceğini bilemezid..bu tiyatro oyununda öldürülme sahnesinin de olduğunu bilseydi bu rollere hiç soyunmazdı.. (25.5.2006 13:16)
(bakınız: büyü, tarih, tiyatro, esin, oyun, geçmiş, büyük, eğin, fakat, bile)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayPARAMATTİ Offline
PARAMATTİ
x
Amerikanın 35.başkanı John Fıtzgerald Kennedy'i dürbünlü bir Mannlicher Carcano marka tüfekle okul kitapları bürosundan başkanın arabasına ateş ederek öldürdüğü iddia edilen sözde suikastçi..Aslına bakarsanız suikastten yıllar önce bu iş için CIA tarafından ayarlanmış bir casus..Bazı tarihçilere göre Oswald gerçek bir komunisttir ve Kennedy'den nefret etmektedir..Bu yüzden Kennedy'nin öldürülmesi için suikastçilerle işbirliği yapmış ancak olay üzerine yıkılınca Amerikadan kaçmaya karar vermiş ve kendisine engel olmaya çalışan polis memuru J.D Tippit'i öldümüştür..Kimi tarihçilere göre Oswald'ın komunistliği falan hikayedir..Oswald sadece ünlü olmaya çalışan bir ruh hastasıdır.Suikasti gündeme gelmek için işlemiş ancak sonunda öldürüleceğini tahmin edememiştir..Kimi tarihçilere göre ise Oswald CIA tarafından aylar önce ayarlanmış bir casustur..Bu iş için önceden Rusya'ya gönderilmiş,Rus vatandaşı olmuş ve daha sonra ABD'ye dönüp komunist probagandaları yaparak kendisinin 'vatan haini bir komunist' olarak tanınmasına neden olmuştur..Bu sayede 'Başkanı öldüren vatan haini' imajını tamamlamıştır..Ancak bazı tarihçilere göre Oswald CIA'in ajanı değil CIA'in kurbanıdır..CIA suikasti Oswald'ın üstüne yıkılacak şekilde önceden ayarlamıştır..Aynı isme ve fiziksel görünüşe sahip dublör Oswald'lar kullanmıştır bu iş için..Bu dublörler Oswald'mış gibi yapıp suikastten kısa süre önce Dallas şehrinin her metrekaresinde hatta Meksika'da bile görünmüştür..Dallas'ta bazı dükkanlardan snıper tüfeği dürbünü alırken,bazı dükkanlardan tüfek ayaklığı alırken,bazı yerlerden lüks araba kiralarken ve atış poligonlarında snıper tüfeği ile ateş ederken görülmüştür..Gittiği siyasi toplantılarda ise Kennedy hakkında atıp tutarak potansiyel suikastçi profilini harfi harfine oluşturmuştur.. (24.5.2006 14:26)
(bakınız: çile, para, gerçek, kitap, araf, vatan, neden, nefret, tarih, arda)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEINSHOWER Offline
EINSHOWER
x
kennedy'i öldürdüğü iddia edilen sözde komunist...gerçekte kim olduğu bugün bile bilinmeyen tuhaf bir tarihi kişilik.. (29.7.2005 02:07)
(bakınız: bugün, gerçek, tarih, kişilik, iddia, ilik)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySEZGiN_ Offline
SEZGiN_
Bay, 17
Venezuella
Kennedy'i öldürdüğü iddia edilen ruh hastası..
usta yönetmen Oliver Stone’un tüm dünyada büyük yankı uyandıran filmi “JFK” ekrana gelecek.
Jim Marrs ve Jim Garrison'un kitaplarından Oliver Stone ve Zachary Sklar tarafından uyarlanan filmin oyuncuları, Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Kevin Bacon, Walter Matthau, Gary Oldman, Jack Lemmon, Joe Pesci ve Donald Sutherland gibi isimlerin yer aldığı muhteşem bir kadrodan oluşuyor.

Tarihin en büyük faili meçhul cinayetlerinden biri olan Kennedy suikastine farklı bir bakış getiren “JFK” 1991 yılında “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” dalları dahil tam 8 dalda Oscar’a aday olmuş ve film“En İyi Kurgu” ile “En İyi Görüntü” dallarında ödülü kazanmıştı.

Karısı ve çocukları ile birlikte yaşayan Jim Garrison, 22 Kasım 1963’de Başkan John F. Kennedy’nin öldürüldüğü sırada New Orleans bölge avukatlığını yapmaktadır. Suikastten kısa süre sonra yakalanan Lee Harvey Oswald adlı eski bir asker henüz sorgusu tamamlanmadan Jack Ruby tarafından öldürülür.

Böylece suikast Oswald’ın üzerine kalır ve dava askıya alınır. Ancak suikastin bu kadar basit olmadığını düşünen Jim Garrison olayın üstüne gider. Araştırmalar yaparak, tanıklarla görüşür.

Aradan uzun süre geçtikten sonra Garrison davayı yeniden gündeme getirir. Elde ettiği tüm bilgiler Oswald’ın bu suikasti yalnız başına yapamayacağı yönündedir. Bu araştırmasının basına yansıması ile Garrison büyük bir sorumluluk altına girdiğini anlar.

Bir süre sonra elde ettiği bilgiler onu CIA ve ordunun da içinde bulunduğu bir şebekeye götürür. Ancak sonuca yaklaştıkça Garrison kendisinin ve ailesinin hayatının büyük bir tehlike içinde olduğunu anlar.
(18.7.2005 09:51)
(bakınız: hayat, para, dünya, büyü, çocuk, kitap, araf, soru, tarih, bilgi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: OSWALD KİMDİR? oswald kimdir?

Antoloji.com
23.2.2017 23:48:51  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]