Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
RABITA RABITA terimi Eceli Gelen Fare
tarafından 8.11.2001 tarihinde eklendi
RABITA sizce ne demek,
RABITA size neyi çağrıştırıyor?
"RABITA" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3 4 5 7
sonraki sayfa >>
BayŞinasi Akay Offline
Şinasi Akay
Bay
1 person liked.
0 person did not like.
Ar. 'Bağlayan','tutturan'. (30.5.2016 17:21)
(bakınız: turan)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanAhiret Yolcu.. Offline
Ahiret Yolcusu
Bayan
İstanbul
Gönülden gönüle yol var Halîlâ,
Mine'l kalbi ilel kalbi sebîlâ.
(24.1.2016 23:14)
(bakınız: gönül, sebila, lila, sebi, halil, bila, gönülden, hali, mine, sebil)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayMuzaffer Kuş Offline
Muzaffer Kuş
x
rabıta kuran ve sünnette yer almamasına karşı dinde bidattır ama degerliş din adamları gelmiş geçmiş dini büyükler insanlara dini öğretmiş ve beraber güç olmuşlar bu öğretilerinde mürşit müridini bilmesi için rabıta olayını çıkarmışlar ben çok sakıncalı buluyorum bunun inceliğini bilmeyen mürşit veya mürid olsun her iki taraf için allaha şirk müşrik işi olabileceğini açıkçası endişem var kişiyi sevebilirsin ama kalben irtibat onu idare etme ben inanmıyorum aracı olayına ben şimdi dinsizmiyim sallantılımı inancım bir yanım eksikmi namazımı kılıyorum görevimi yapıyorum sırat köprüsünden uçarak gececem diye salihlarle beraber olun hadisiyle istemediğim kuşkuyla baktığım ve şirk tehlikesi vardır bunu anlamama gerek yoktur temiz halisane iyi yetiştirilme amacıyla şeyhine saygı babında bir gereklilik rabıta belki görülebilir ama her iki yönden kullanılma ve şirk tehlikesi vardır ayrıca gerçek veli eyliyanın kim olduğunu bilmeden kula kulluk yapmak sakıncalı ben nefsimi kurtarabilmek için mürşide kesin muhtaçmıyımki o olmassa ben hiçim (10.7.2013 17:09)
(bakınız: insan, gece, büyü, namaz, anlam, gerçek, şimdi, araf, saygı, adam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayHacı Balıkcı Offline
Hacı Balıkcı
x
şehadete susadım.Küfre giriyorsun neredeyse.Ayet-i kerime ne diyor biz size şah damarınızdan daha yakınız.diye geçiyor (O araya kimse giremez) bunu okumamıştım ayet'i verirsen sevinirim.Ayrıca sen anandan babandan yardım istemiyor musun futbol oynarken ayağın kaydığında yardım almıyor musun? evine hırsız girince polisi aramıyor musun?
Ameller niyetlere göredir.(Hadis-i şerif)
biz orada şirk işlemiyoruz.Mürşidimizi düşünerek onun gibi mü'min olmaya calısıyoruz.Bakıyorumda sende mürşid olmuşsun her yerde ismin duyuluyor.Allah rızası için yanına gelen müridlerin var.
(. Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.) Ra'd suresi 28.ayet
aaa işe bak zikirde ibadet değildir fakat ayet de geçiyor.Kur'anda zikrinde çeşidi verilmemiştir fakat yapıyoruz.Rabıta'da kur'anda geçmiyor ama yapıyoruz.Hadi bunuda acıkla.
(22.11.2012 01:22)
(bakınız: baba, huzur, gönül, kalp, irem, futbol, esin, iman, yorum, hadis)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanEsra Güler 1 Offline
Esra Güler 1
Bayan, 39
Türkiye
Sekr hali,geçginlik,manevi uyku veya manevi uyanış...Faydaları; kainata dair farkındalık sahibi olmak. (2.4.2011 13:42)
(bakınız: uyku, farkındalık, inat, kainat, fayda, alık)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayElif Kurt 3 Offline
Elif Kurt 3
x
Rabıta peki rabıta yaparken neden mürşidi değilde allahın yarattığı herhangi birşeyin yaradılışındaki büyüklüğü muhteşemliği eşsiz ayrıntılarını düşünmüyoruz neden vesikalık taşıyıp kişinin yüz hatlarını düşünüyoruz tamam kabul ediyorum doğru yoldan ayrılmamak için doğru insanlarla yola çıkarsın onlarla birlik olursun birlikte amel edersin bir yerde sürüden ayrılmazsın fakat yüzünü düşünüp temizlenmek şikten başka ne olabilir ki rabbimin nimeti az mıdır ki bu kişi bize paylaştırsın (21.1.2011 01:10)
(bakınız: insan, büyü, neden, yara, insanlar, yorum, doğru, ayrıntı, tamam, kars)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayErdem Ülkün 1 Offline
Erdem Ülkün 1
Bay, 73
Türkiye
Bir zamanlar,TC'nin dış işleri mensuplarını aylıklarını ödeyen örgüt. (29.3.2010 13:12)
(bakınız: zaman, aman, anlar, örgüt, bir zamanlar, supla)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayHatice Çolak.. Offline
Hatice Çolak 1
x
Rabıta kelime olarak düşünmek demektir.dinimizde Rabıta tefekkürün bir çeşididir.Tefekkür ise farzdır insan tefekkür yoluyla kalbini uyandırır.
Tefekkür kalbin en önemli vazifesidir.tasavvufta da rabıta vardır ancak tasavvufu anlayamayan hak dostlarını tanımayan insanlar hep rabıtayı şirk olarak görürler. OYSA her insan her an rabıta yapmakta kimi sevdiği kızı düşünür yada erkeği kimi parayı kimi malı mülkü saltanatı fakat malesef bunların hiçbirisi düşünüldüğünde kalbi hakka bağlamaz hatta insanı ALLAHTAN uzaklaştırır.Ama bir hak aşığını düşünmek insanı hakka bağlıyor bunun neresi şirk. mademki rabıta şirk diyorlar o insanlar hiç bir şey düşünmesinler rabıtayı inkar etmek insanin fıtratını inkar etmek olur.Rabıta tasavvufta bır terbıye metodudur olmassa olmazıdır. Veysel karani hz leri rabıta yoluyla omakama ulaştı bunuda unutmayalım kardeşlerim.ALLAHÜ TAALA bilemediğimi aklımızın almadığı doğrularla bizi karşılaştırsın.AMİN
(8.10.2009 11:42)
(bakınız: insan, dost, para, kardeş, kelime, tasavvuf, esin, insanlar, doğru, düşünmek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayeğrlvf Offline
eğrlvf
x
Rabıta diye bişey vardır bende rabıtalı biriyim şimdiye kadarda niye aldım diye kendime sormadım ve yakınmadım çünkü rabıta aldıktan sonra hayatım degişti işlerim yerine gidi bu yüce KURANI KERİM imizdede geçmekte ali imran (200) okuyun biz şeyhhe rabıta yapmıyoruz onu arada vesile kılıyoruz ve onun aracılıgıyla feyz ve nuru kalbimimize allahın izniyle akıtıyoruz siz bunu şöyle düşünün elektirigi direkt kaynagından alsanız patlarsınız ne yapıyoruz araya vesileler ktıyoruz elektirik düşüyor oda bize yetiyor yani demem oki biz araya vesile katıyoruz laf çıkartmayın tavsiye ederim (18.5.2009 22:51)
(bakınız: hayat, şimdi, ayna, arda, dede, sonra, çünkü, tavsiye, şeyh, yani)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayTEKNORESSAM Offline
TEKNORESSAM
x
100 yıl önce deselerdiki yerden bir madeni bişe çıkacak ve insan onu kulagına dayayacak bulundugu bölgeden dünyanın öbür ucundaki arkadaşı dahi olsa sesinden tanıyacak ve onunla konuşacak.inanırmıydınız. kalpten kalbe niçin bir yol olmasın allah varlıklarının arasında en degerli tuttugu insana bir madeni eşyaya verdigi özelligi vermesin.allah sevdigi kulunu 1 saniyede mekan degişimini saglamasın.peki nerden biliyosun sevdigini diyecen. bir allah dostunun karşısına geçip bi kendinize bakın birde onun yaşama şekline anlarsınız ne dedigimi.
allah şeytana bile lanetledigi halde insanın kanında damarında dolaşmasını saglayabiliyor peki allah sevdigi kuluna neler verir hiç düşündünüzmü.
(27.4.2009 12:09)
(bakınız: insan, dost, dünya, şeytan, yaşam, arkadaş, kalp, esin, ve insan, lama)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3 4 5 7
sonraki sayfa >>

"RABITA" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: RABITA NEDİR? rabıta ne zaman?

Antoloji.com
27.2.2017 14:11:13  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]