Şiir Antoloji.comKitap ŞiirEtkinlikler Şarkı SözleriŞarkılar Antoloji.comResim Antoloji.comForum NedirÜyeler Antoloji.comGruplar Antoloji.com Mesajlarım
 
 
http://nedir.Antoloji.Com
Arayın :
                              şeytan ayetleri nedir?
Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Yeni Terim Ekle
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 Cinsel
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
ŞEYTAN AYETLERİ ŞEYTAN AYETLERİ terimi ultimate
tarafından 20.03.2004 tarihinde eklendi
ŞEYTAN AYETLERİ sizce ne demek,
ŞEYTAN AYETLERİ size neyi çağrıştırıyor?
KENDİ GÖRÜŞÜNÜZÜ EKLEYİN
Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>
BaySnowmann Offline
Snowmann
x
2 person liked.
1 person did not like.
O uydurma diyenlerin şeytan ayetleri kitabını okumadığı açıkça belli oluyor. Kitabın Türkçesi yok, okumamışsın etmemişsin nereden biliyorsun iftira olduğunu? Bunu İslam alimleri de kabul edip cevap vermeye çalışıyorlar, ayetle de ortada olduğu gibi şeytan ayetleri diye bir şey olmuş. (28.11.2010 20:23)
(bakınız: türk, şeytan, islam, ayetler, türkçe, cevap, gibi, alim, iftira, kuma)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baycrescent Offline
crescent
x
Erzurum
şeytan ayetleri salman rüşdi tarafından ortaya atılan,Yüce Kitabımıza ki O kitap hayatın ta kendisi ve Sevgili Peygamberimize her dönemde olduğu gibi saldırmak isteyen zavallı birinin safsatası çok fazla yoruma gerek yok aslında. Kendi gibilerini kandırabilir. Zavallıcık (02.10.2007 13:42)
(bakınız: sevgi, hayat, sevgili, şeytan, kitap, araf, ayetler, yorum, aslı, peygamber)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayFUZUL Offline
FUZUL
x
dikkatli okursanız ayetler saptırılmıştır.hacc süresinin 52. ayetini acıkca verdim.bu tür şeylere itimat etmememiz lazım.şeytan ayetleri denilen birşey yoktur..... (20.08.2007 12:47)
(bakınız: şeytan, ayetler, esin, birşey, dikkat, lazım, anız, şeyler, yeti, kurs)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayFUZUL Offline
FUZUL
x
Senden önce hiç bir resul veya nebî göndermedik ki, halkının hidâyetini umarak gayret gösterdiğinde, Şeytan onun temennisi hakkında bir vesvese vermek ve ümidini kırmak istemesin. Ama Allah, şeytanın attığı o vesveseyi giderir, sonra da âyetlerini sapasağlam, muhkem kılar. Zira Allah alîmdir, hakîmdir (herşeyi hakkıyla bilir, tam hüküm ve hikmet sahibidir) .


Âyette geçen “temenn┠fiilinin ilk ve meşhur anlamı “arzu ve temenni etmek, ummak” dır. Bu kökten “ümniyye” ise isim olarak “temenni edilen şey” mânasına gelir. Âyette her iki kelime de bu mânalarda kullanılmışlardır. Her peygamber gibi Hz. Peygamber (a.s.) da halkının hidâyete tâbi olup dünya ve âhiret mutluluğuna erişmelerini arzu ediyordu. Şeytan ise, Hz. Peygamberi ümitsizliğe düşürmek için, ins şeytanlarından dostlarına da onun önüne engeller koymak için vesvese veriyordu. Risaletin başlangıcında müminler çok az ve işkenceye mâruz olunca, şeytan diğer insanlara da vesvese verip: “Bu din gerçek olsaydı, genel kabule mazhar olurdu. Demek ki Allah da bundan razı değil ki öbür taraf daha fazla” diye vesvese veriyordu. Böylece herkes bir imtihanla karşı karşıya kalıyordu. Din, zaten aslında bir imtihandır. Mücahede ve aklî muhakeme ile batılı terkedip hakka sarılmakla insan bir değer kazanır. Şeytanın bu vesvesesine karşı, Allah, Resulünün ve müminlerin sebatlarına mükâfat olarak onları teyid edip Peygamberinin tebligatının gerçek olduğunu izhar eder. Hz. Peygamber bile ilk anda vesveseye mâruz kalsa da, “İsmet (Allah’ın risaletini koruması) ” vasfı karşı çıkıp o vesveseyi boşa çıkarır
(20.08.2007 12:44)
(bakınız: insan, dost, dünya, anlam, gerçek, şeytan, kedi, araf, arda, ayetler)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bay!..selim bay.. Offline
!..selim bay..!
Bay, 36
Bursa
BİR ŞEYTANIN (SALMAN RUŞDİ) UYDURDUĞU ASLI ASTARI OLMAYAN ŞEYLER ŞEYTAN AYETİ DİYE BİR ŞEY YOKTUR OLMAYACAKTIR DA... (22.06.2007 10:07)
(bakınız: şeytan, aslı, maya, uydu, şeyler, yeti)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baymasmavi göky.. Offline
masmavi gökyüzü
x
bana biraz mantıksız geldi açıkçası, ayet Kuran'ın cümleleridir, şeytan ayetleri de olsa olsa şeytan hakkında hüküm ya da bilgi verilen ayetlerdir. (19.06.2007 16:28)
(bakınız: şeytan, bilgi, ayetler, bira, mantık, cümle, mantı, ilgi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayfaruk el fur.. Offline
faruk el furkan
Bay, 41
İstanbul
Kimden: faruk el furkan (Bay, 33)
Kime: Grup: Faruk el Furkan
Tarih: 3.9.2006 21:05 (GMT +2:00)


Konu: İmam-ı Rabbani şeytan ayetleri tartışmasına son noktayı koyuyor...


Çoğumuzun bildiği gibi, birgün Seyyid-ül-beşer (s.a.v) Eshâbı ile oturuyordu. Kureyşin ileri gelenleri ve kâfirlerin şefleri orada idiler.Seyyid-ül-beşer (s.a.v) onlara (Vennecmi) sûresini okudu. Onların putlarını anlatan âyet-i kerîmeye gelince, melûn şeytân putları öven birkaç sözü, o Serverin (s.a.v) sözüne ekledi. Dinleyenler, bunları da o Serverin sözü sandılar. Şeytânın sözlerini âyet-i kerîmeden ayıramadılar. Orada bulunan kâfirler bağırmaya başlıyarak, Muhammed (s.a.v) bizimle sulh yapdı, putlarımızı övdü dediler. Orada bulunan müslimânlar da, okunan sözlere şaşakaldılar. O Server (s.a.v) şeytânın sözlerini anlamadı. (Ne oluyorsunuz?) diye sordu. Eshâb-ı kirâm, siz okurken bu sözler de araya karışdı dediler. O Server (s.a.v) düşünceye daldı ve çok üzüldü. Hemen Cebrâîl-i emîn vahy getirdi. O sözleri şeytânın karışdırdığı, bütün Peygamberlerin sözlerine de karışdırmış olduğunu bildirdi. Allahü teâlâ, o sözleri âyet-i kerîme arasından çıkardı. Kendi kelâmını sapsağlam yapdı.


Görülüyor ki, o Server (s.a.v) hayâtda iken ve uyanık iken ve Eshâb-ı kirâm arasında, şeytân-ı laîn o Serverin (s.a.v) sözüne kendi bozuk şeylerini karışdırıyor ve hiç kimse bunu ayıramıyor. O Server (s.a.v) vefât etdikden sonra bir kimse uykuda hisleri çalışmaz iken ve yalnız iken, nasıl olur da, rüyânın şeytânın karışmasından korunduğunu ve onun değişdirmediğini anlıyabilir? Şunu da söyliyelim ki, mevlid okuyanların ve dinleyenlerin zihnlerinde Resûlullahın bu işden râzı olduğu yerleşmiş bulunmakdadır. Çünki övülen kimseler, övenleri beğenir. Bu düşünce, hayâllerinde yerleşerek, hayâllerindeki şekli, sûreti rüyâda görebilirler. Bu rüyâ doğru olmadığı gibi, şeytân da karışmış değildir.


273.mektup...

İmâm-ı Rabbânî Ahmed-i Fârûkî Serhendî...
(02.10.2006 11:56)
(bakınız: hayat, anlam, uyku, şeytan, rüya, muhammed, hayal, tarih, mektup, yara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykırmızı_laci.. Offline
kırmızı_lacivert
Bay, 32
Salman rüştü... (15.07.2006 18:57)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayirfanibirfani Offline
irfanibirfani
Bay, 42
Bursa
Şeytan ayetleri,hint asıllı bir yazarın ortaya attığı,saçma bir fikirden yola çıkarak yazdığı iftira ve yalan dolu,gerçekle hiçbir alakası olmayan,bir kitabın adıdır.
Şüpesiz ki tam akıl sahibi bir insan öğrenmek istediği şeyi asıl kaynağından araştırır.
Şeytan ayetleri diye bir şey yoktur.Kuran sadece Yüce Allah'ın kelamıdır.Cebrail isimli vahiy meleğinin vasıtası ile Peygamber efendimize indirilmiştir.
Bu ve benzeri idda ve görüşler,akıl nimetinden yoksun,doğru düşünemeyen,art niyetli,insanlar arasında fitne ve fesat çıkarmayı amaç edinmiş,kötü niyetli kişilere aittir.Doğru olması mümkün değildir.
Her şeyin en doğrusunu bilen Yüce Allah'dır.Kuran,doğru yolu bildirmek için bizlere bir rehber olarak gönderilmiştir.
(15.07.2006 18:37)
(bakınız: insan, yalan, gerçek, şeytan, akıl, ayna, ayetler, insanlar, doğru, peygamber)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayangönül bahçem.. Offline
gönül bahçemsin
Bayan, 25
ben okudum çok ürkütücü (28.04.2006 15:13)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>

"ŞEYTAN AYETLERİ" hakkında görüş yazmak için tıklayın.
  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2014. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ŞEYTAN AYETLERİ NEDİR? şeytan ayetleri ne zaman?

Antoloji.com
25.10.2014 02:07:17  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Etkinlikler  » Şarkı Sözleri  » Resim  » Forum  » Nedir  » Gruplar  » E-Kart  » Sinema  » Haber  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]