Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
Şİİ Şİİ terimi folter
tarafından 27.9.2003 tarihinde eklendi
Şİİ sizce ne demek,
Şİİ size neyi çağrıştırıyor?
"Şİİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2 3
sonraki sayfa >>
BayErcan Ateş 1 Offline
Ercan Ateş 1
x
4 person liked.
3 person did not like.
benim anlamadım nasıl oluyorda yada ne mantıkla suni mezhepler hak mezhebi oluyor hangi kaynağa dayanarak bu söyleniyor kuranı kerimdemi yazıyor suni mezhepler kuranda yazmıyor islamdan yüzyılarca sonra ortaya çıkmış düşünceler nasıl hak mezhebi oluyor islamda mezhep yoktur gerçkleri söyleyin islamda iki yol vardır peygamber efnedimizin gösterdiği ehlbiyet yolu diğeri ise bir zamanlar peygamber efdimze karşı savaşmış ona karşı durmuş olan ebü süfyan ve onun oğlu muaviye muvaiyenin yolında gidenler islama ihanet edenlerdir bunlara suni mezhepler biat etmşitir peyygamber efdimize karşı savaşmış birinin oğlunun muaviyenin isalam görüşleri kabul etmiyoruz gerçek islam ehlibeyt yolunda gidenlerdir (11.2.2011 22:10)
(bakınız: zaman, anlam, gerçek, savaş, ayna, ihanet, islam, düşünce, peygamber, lara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysafirrr Offline
safirrr
x
kur'an-ı kerim ve sünnet'e inanan her insan kardeşimdir,2 şii kardeşimi tanıdım ikisinde de aksi bir tutum görmedim lakin bazı detaylar da farklılıklar gördüm.bu farklılıklar sadece ben daha güzel yapıyorum sen daha güzel yapıyorsun tatlı bir çekişmesinden öte bir şey değildi takdir yüce Allah'ındır ameller niyete göredir cümlesini bu durum için biçilmiş kaftan olarak görüyorum.aile içersinde farklı tutumlar olabilir fakat bu tutumlar aileyi aile olmak tan çıkarmaz.saygı denen tutumu aile içersinde gösteremeyen insanların aile dışındaki saygı anlayışı düşündürücü..kur'an-ı kerim de bir ayrım görmedim şii,sünni v.b şekilde...ayrım yapmak fitneden öte birşey değildir.. (3.7.2009 21:01)
(bakınız: insan, güzel, şimdi, saygı, neden, kardeş, esin, insanlar, yorum, aile)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayFu_zu_li Offline
Fu_zu_li
Bay, 43
Hz.Hüseyin'in nasil sehit edildigini sanirim burada bilmeyen yoktur...Bir tarafta Peygamberimizin torunlari diger tarafta ise Peygamberimizin ashabi sayacagimiz kisiler var hatta Hz.Aise validemiz son anda yönünü degistirmis ve savasa girmemistir.(peygamber efendimizin hadisini hatirlayarak) ...
Bu savasa sebep olan FITNEDIR...Hayrin ve serrin Allah'tan olduguna inanan her müslüman bunu anlaya bilir...Ibret alin bakin fitne kardesi kardese nasil düsürüyor... Ama bazi CAHILLER ya Ehli-beyte ya da herbiri gökte birer yildiz olan (bu yildizlardan birine uyan kurtulur(hadisi-serif)) Ashab-i Kiram'a saldirmayi bir marifet sanip taraf tutuyorlar... Bu savas yasanmistir ve VICDANI OLAN HICBIR MÜ'MIN burada taraf tutamaz... Onlar o kadar Allah'a yakinlarken FITNE yüzünden bu savas oluyorsa bizlerin bunlardan ders alip ayni fitneye düsmememiz gerekmektedir... Ama görüyorum ki ayni fitneyi sürdüren CAHILLER var... Allah'tan korkun ve ibret alin..vesselam...
(4.2.2009 19:46)
(bakınız: korku, araf, arda, müslüman, yara, yorum, hadis, selam, peygamber, kurt)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayselcukluu Offline
selcukluu
Bay, 32
İstanbul
şii demek peygamberin övdüğü gurur duyduğu ALLAH tarafından (LA FETA İLLA ALİ LA SEYFE İLLA ZÜLFİKAR) aliden üstün yiğit yoktur zilfikardan üstün kılıç yoktur hadis-i-kutsisiyle övülen peygamber vasisi hayber fatihi müminlerin emiri imamların ilki kadınların efendisi hz.fatımanın eşi cennet gençlerinin efendisi hasan ve huseynin babası ALLAHIN ARSLANI ALİyi ve evlatlarını seven peygamberin ve oniki imamın yolunda giden onların dostlarına dost düşmanlarına düşman olan kimselere şii denir yani kısaca şii deyip ardından kısa bir açıklamayla aliyi seven kimse demek değildir aliyi seven şiaysa sevmeyen şia değil dir ki ali sevmeyen Hz.Muhammed efendimizi sevmemiş demektir (9.12.2008 12:23)
(bakınız: dost, hz.muhammed, kadın, baba, cennet, kadınlar, araf, muhammed, arda, emek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysel.o60 Offline
sel.o60
x
HZ.ALİ'Yİ seven (13.10.2008 21:31)
(bakınız: hz.ali, seven)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysel.o60 Offline
sel.o60
x
HZ.ALİ'Yİ SEVEN (13.10.2008 21:30)
(bakınız: hz.ali, seven)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baysel.o60 Offline
sel.o60
x
HZ.ALİ'Yİ SEVEN (13.10.2008 21:30)
(bakınız: hz.ali, seven)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayademo 1968 Offline
ademo 1968
x
şiilik ve sünnilik diye bir ayrımı kabul etmiyorum sunni olarak addedilen bizler sünnete bağlıyızda şii kardeşlerimiz bağlı değilmi onlarda sünnete rşiayet ettiklerine göre onlarda sunni peki sunniler ehli beyt,i sevmezmi ehli beyti sevmiyen müslüman olabilirmi olamıyacağına göre sunnilerde şii,dir...bölünüp parçalanmaya değil tevhid sancağı altında toplanmıya ihtiyacımız var...peygamber sonrası için farklı görüşlere sahip olmak bizi birbirimize düşman yapmaz şii,lerin peygamber sonrası risalet görevinin hz.ali ve onunsoyundan gelenler vasıtasıyla devam etmesini uygun bulmaları,da kabul edilebilir bir görüş...hz ebubekir,ömer ve osman sonrasında hz.ali,nin halife olması,nı uygun gören görüşte kabul edilebilir bir görüştür bugörüşlerden hangisini uygun bulursanız bulun bir diğer görüş sahibini reddetmek endoğru görüş bizim görüşümüz demek hakkını nereden elde ediyoruz. işte hata burada ister birinci görüşte olsun ister ikinci görüşte diğer görüşe sahip olanları retdedemeyiz geçmişte bu hatanın yapılması bugünde yapılacak anlamına gelmez.peygamber torununu öldürenlere rahmet okumakta vicdan sahibi bir müslümana yakışmadığı gibi peygamberin en yakın arkadaşı olan hz.ebubekire.hz ömer,e.zinnureyn hz.osman.a dil uzatmakta yakışmaz geçmişte hata yapanları yargılamak bize düşmez 'allah' endoğrusunu bilen hesab günü hakedene hakkettiği biçimde yargılayacak olandır.. bize düşen yaşadığımız devirde tevhid sancağı altında birleşmektir..peygamber sonrası halife lik onun hakkıydı bunun hakıydı tartışmasına takılı kalmak abesle iştigaldir bizim sorunumuz yaşadığımız devirle alakalıdır bu gün biz ne yapmalıyız bu önemlidir..ayrılık ve tefrika çıkarmak en büyük fitnedir şii,lik ile sunnilik olarak adlandırılan kesim artasındaki ayrılıktya itikadi değil siyasidir belki onlar haklıdır belkide hatalıdır bunu 'allah' bilir hepimiz kardeşiz ve enkısa zamanda kucaklaşmalıyız (29.8.2008 09:43)
(bakınız: zaman, nedir, büyü, ayrılık, bugün, anlam, akıl, soru, arkadaş, kardeş)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykölan Offline
kölan
x
Şiiler biz ehlibeyt sewdalıyız Allah yolunda peygamber yolunda ehlibeyt ylunda herşeyi göze alanlarız kerbelaya ağlayanlarız muaviyeyi ve yezidi lanetliyenleriz onlara hz diyenlerinde düşmanıyız bizi hor görenlerin başının belalısıyız örneğin sünniler...Hz. Muhammed (s.a.v.) benim sözüm Allah ' ın sözüdür demişti. ve vefat etmeden öncede 'size iki ağır emanet bırakıyorum biri Allah 'ın kitab-ı Kuran-ı Kerim diğeri ise ehlibeytimdir' ve benden sonrada halife Hz. Ali 'dir demişti. ebu bekirde halife ilan etti kendisini yani şiilere laf atanlar boş konuşmasınlar araştırsınlar şialığa öğrensinlerr (29.9.2007 19:14)
(bakınız: kuran-ı kerim, muhammed, rakı, vefa, yorum, peygamber, lara, ehlibeyt, beni, düşman)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baykaravenk Offline
karavenk
x
şiiliği maalesef sapık fıkıh olarak görenler var şiiliğin çıktığı noktanın peygamber torunu olan imam cafer-i sadık olduğunu bilmeden atıp tutuyorlar herkes inancımıza saygılı olsun kimse unutmasın ki bu meshep çatışmaları hanbeli hanefi şafi ve maliki tarafından oluşturuldu ve milyonların ölümüne neden oldu imam cafer-i sadıkada ya bir meshep kur ya da çek git dediler ve dini böyle böldüler.ayrıca hak demek Allahın yolladığı Allahtan gelen ve olan demektir Allahta muhammet(sav) ümmetinin dagılmasını istemeyecegine göre meshep yollamaz ve 4 hak meshep diye bişey yoktur.herkesin hazreti demesine rağmen biz korkmadan muaviye ve yezide lanet gelsin demekten vazgeçmeyecegiz şu an susuzluk sorununda insanlar birbirini parçalıyo okerbelada 72 şehite 3 ğün 3gece su vermediler nasıl hazret yaparsınız utanın biraz Allahtan korkun (6.9.2007 23:38)
(bakınız: ölüm, insan, gece, korku, araf, soru, şehit, saygı, neden, bira)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2 3
sonraki sayfa >>

"Şİİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: Şİİ NEDİR? şii ne zaman?

Antoloji.com
24.2.2017 15:46:55  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]