Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
SİMETRİ HASTALIĞI SİMETRİ HASTALIĞI terimi seheryelikız
tarafından 14.6.2005 tarihinde eklendi
SİMETRİ HASTALIĞI sizce ne demek,
SİMETRİ HASTALIĞI size neyi çağrıştırıyor?
"SİMETRİ HASTALIĞI" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>
BayOsman Ucay Offline
Osman Ucay
Bay, 47
Ankara
0 person liked.
3 person did not like.
Ben bir simetri hastasıyım ve hiç ilaç kullanmadım 45 yaşındayım bu hastalık tan ziyade insan aykusuyle ilgili birsey 20 yaşında bir göz doktoru ehliyet alırken keşfetti beni beyin yapımı inceledi ve bana sen simetri hastasının dedi ozelliklerimizi anlattı bir çoğu bende vardı vardı zaten hayran kaldım doktora psikologlar 4 saat saat beni konuşturdular aykut çok yüksek çıktı uyusamadık onların doğruları na hep karşı çıktım en sonunda onlar ikna oldular çünkü beni test ediyorlardı yalan yanlış şeylerle bu tip insanlar bir milyonda doğuştan geliyormuş öyle her insanda görülen simetri doğal olanıdır doğuştan olan yaratılıştir sıradan insanlarız hep testi sizi anlayamazlar onlara size basit fikirlerdir inanın yazsan düşüncelerimi roman olur ama ben çok akıllı yım bu dünyayı yönetenler bile çok BASİT insanlar (27.9.2016 00:20)
(bakınız: insan, yalan, dünya, akıl, yara, düşünce, insanlar, doğru, saat, lara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baymetesin Offline
metesin
Bay, 77
Edirne
Biz de “Simetroman”ız!

Bu, tıbbî bir olay veyâ hastalıktır. Tıp literatüründe hastasına “simetroman”, hastalığaysa “simetromani” denir. Türkçesini söylemeye çalışırsak, “denge ve ölçü tutkusu”dur diyebiliriz. Kendisi en hafifinden bir ruh hastalığıdır. Kişinin, her şeyin belli bir düzen içinde olması ve bunu uygulamak istemesiyle görüntü verir. Hastanın hayâtında “rastgele”ye yer olmaz. O, eğer elinden geliyorsa, yamuk ve yanlış gördüğü her şeye müdâhale etmek isteyecektir. He şeyi de düzeltecektir! Fakat, dünyâda yalnız kendisi yaşamadığı cihetle ne mümkün!
Diğer yandan standart bir rahatsızlık değildir ve dereceleri vardır. Kimi de bunu içine bastırmış veyâ mâkûl düzeye indirmiştir. Bunlar, rahatsızlığını kendisi bilir de dışarıya belli etmezler. Şuraya kadar yazdıklarımızı tıp kitabından aktarmıyoruz. Çünkü, bu kadarına ihtiyâcımız yoktur. Çünkü, bu simetromani bizim de başımızdadır! Yâni şahsen kendimiz, “hiperaktif” olmak yanında bir de “simetroman”ızdır!
Bizim için mümkünse, çevremizdeki asimetrileri düzeltiriz. Değilse de bağrımıza taş basarız! Sözün gelişi… Evimizde bir şâkûl, iki su terâzisi, iki mezura, bir de hem diklik, hem de yataylığı gösteren pusula görünümlü başka âlet vardır. Her eşyâmız yerli yerindedir. Bunun gibi, duvarlara asılı her şey göz hizâsında ve aynı yüksekliktedir. [Yazlık evimiz gene böyle.] Dışarıdan bakan bundan hiç rahatsız olmaz; hattâ gördüğü düzen karşısında takdirlerini bile bildirir.
Bizdeki simetromani’yi burada bile görmek mümkündür. Site’ye yüklenmiş yazılarımızın başlıklarına dikkat edilecekse, bir veyâ ikisi hâriç, hepsinin başlıkları “yedi hece”lidir. O bir veyâ ikiyse, bizim için tamâmen bir hatânın sonucudurlar! Her nasıl öyle olmuşlarsa. Peki, “niye yedi? ” denecekse… Bu başka bir sayı da olabilirdi. Fakat o hâlde, gene her başlık o aynı sayıda olurdu!
Kısaca… Hastalık mâkûl düzeydeyse mesele yoktur, korkacak bir husus da yoktur!

Mete Esin
(10.3.2012 22:07)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayNihat Duman 1 Offline
Nihat Duman 1
x
bence sımetrı hastalıgı kısının takıntılarından kurtulamatıp,sucu,baskalarında araması netıcesınde kafasının karısıp,sacma sapan seylere onem atfedıp,etrafı rahatsız eder derecesınde duzen telasına kapılmasıdır,,, bende de bıraz var,mesala arkadasımın kazagı veya suveterı duzgun olmasa benı rahatsız edıyor...veya etıketının dısarıda olması da... en guzelı kafaya bır sey takmamak,herseyın yukunun yuklenmemek lazım (10.3.2012 12:38)
(bakınız: emek, kurt, bence, kapı, hasta, takıntı, kafa, lama, takı, kaza)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayasli_23 Offline
asli_23
x
geceleri uyutmuyor. aklımda dagınık bi yer kaldıysa kesinlikle onu düzeltmeden uyuyamıyorum. ailem çok dagınık ve bu yüzden hep kavga ediyoruz biraz alışssam da yine de sinirden delircek gibi oluyorum. düzen istiyorum ama evde dagınık insanlar olunca zor (22.8.2009 04:05)
(bakınız: insan, gece, deli, bira, esin, insanlar, yorum, aile, gibi, kavga)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayasli_23 Offline
asli_23
x
valla geceleri uyutmuyor. eger aklımda dagınık bi yer kalmışssa onu düzeltmessem içim içimi yiyor. dagınık bir ailem var ve hep kavga ediyoruz bu yüzden (22.8.2009 04:02)
(bakınız: gece, aile, kavga, ecel, geceler)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayTürbülans Offline
Türbülans
x
Simetrinomi.Komutanım bozardı ben düzeltirdim,bozardı düzeltirdim.Sonra fark etti bende rahatsızlık olduğunu, bu sefer daha sık yapmaya başlayınca telaşımı seyretmek için, dayanamadım söyledim komutanım lütfen şu masanın düzenini bozmasanız..güldü..Ertesi gün sabah girdiğimde büroya masanın yönü değişmişti. :) Askerden kaldı bana bu hastalık.(artık masamın düzenine kimse karışamıyor) (15.8.2006 09:35)
(bakınız: artık, söyle, sonra, lütfen, hasta, hastalık, sabah, asker, maya, daha)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bay-sufaya- Offline
-sufaya-
Bay, 35
Ankara
veznedar ve vatandaş
-bu camda niye 3 tane delik var
-sesinizi duymak için beyefendi
-hayır niye üç tane?
-efendim bir deliğe burnunuzu sokuyorsunuz diğer ikisine gözünüzü
-olmaz olamaz! ben bu üç deliğin altına dördüncüsünün yapılmasını istiyorum. hatta beş iki üst iki alt bir tanede ortada
(15.8.2006 08:49)
(bakınız: deli, vatan, esin, yorum, efendim, lama, hayır, altın, efendi, için)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayetoM1961 Offline
etoM1961
Bay, 56
Yalova
çok şükür kurtuldum..nasıl mı? oraya bakmıyorum....bakmamaya çalışıyorum.....azıcık bakıyorum....biraz daha bakıyorum....gözlerim faltaşı gibi oluyo....kafamı çeviriyorum.... içim içimi yiyo.....yerimden kalkıyorum....gidiyorum ve düzeltiyorum......bunu hep yapıyorum.....kurtulduğum filan yok..... kurtulmak istiyorum sadece....ama nasıl? ? ? (14.4.2006 04:16)
(bakınız: gözler, bira, yorum, kurt, gibi, sade, şükür, kafa, sadece, gidiyorum)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayDeMoDe Offline
DeMoDe
x
uff bende de var yaa n'apcaz..annem atıcak yakında benı evden..ama bi tavsiye:dagınık insanlarla yaşayın..bi süre sonra insan takibi bıakıyo.. (13.4.2006 23:45)
(bakınız: insan, anne, insanlar, sonra, tavsiye, var ya, annem)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayfatişko Offline
fatişko
x
simetri hastalığı bence; psikolajik bir rahatsızlıktır.buda insanda
önüne gecilmeyecek sorunlar oluşturur
(20.2.2006 21:43)
(bakınız: insan, soru, bence, hasta, buda, simetri, atsız)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>

"SİMETRİ HASTALIĞI" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: SİMETRİ HASTALIĞI NEDİR? simetri hastalığı ne zaman?

Antoloji.com
24.2.2017 13:24:24  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]