Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
SOSYAL FOBİ SOSYAL FOBİ terimi ERALP_T
tarafından 15.3.2005 tarihinde eklendi
SOSYAL FOBİ sizce ne demek,
SOSYAL FOBİ size neyi çağrıştırıyor?
"SOSYAL FOBİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>
BayŞinasi Akay Offline
Şinasi Akay
Bay
0 person liked.
0 person did not like.
Başkaları tarafından olumsuz görülmek ya da toplum içinde küçük düşmek ile ilgili korkular yaşamak.Bu nedenle tüm sosyal aktivitelerden uzak durmak.Eleştirilmeye,olumsuz bir biçimde değerlendirilmeye ya da reddedilmeye tahammülsüzlük.Haklarını savunmada güçlük çekme,aşağılık duygusu yaşama(Tıp-Psk.) (12.10.2013 21:29)
(bakınız: korku, yaşamak, yaşam, araf, neden, duygu, uzak, değer, tahammül, eleştiri)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySürgün Ruhun.. Offline
Sürgün Ruhun Rüya Defteri
Bay, 37
bu hastalıkdan muzdarip insanı ukala kendini begenmiş burnu havada yapar..daha dogrusu yapmaz da bunun sahibi insan sessizliginden, sorulara kacamak cevaplardan, diger insanlar tarafından surekli bu sekilde algılanır, gıcık kapılır. ulan sen beni takmazsan ben seni hic takmam salak tavrı takınır diger insanlar...oysa ki neler cekmektedir bu insan o iletişim anlarında...bu durumu yani kendini begenmiş gorundugunu ogrendigi zamansa o dumur senin bu dumur benim gezer durur... (20.8.2008 15:02)
(bakınız: insan, zaman, araf, soru, arda, insanlar, cevap, lara, kapı, beni)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySürgün Ruhun.. Offline
Sürgün Ruhun Rüya Defteri
Bay, 37
Duyguların aklın önüne geçmesidir bir yerde... (29.5.2007 13:08)
(bakınız: duygu)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySürgün Ruhun.. Offline
Sürgün Ruhun Rüya Defteri
Bay, 37
kimilerince atlatılabilen, atlatılamayanlarca da ile yasanabilmesi ogrenilebilen bişeydir. kimince yenilgiyi kabul etmekken birlikte yasamayı ogrenmek, kimine gore ise dusmanını tanımaya calısmaktır. dusmanını sevmekten korkmak lazım lakin. oyle ya da boyle savasmak icin kaybedecek zaman yok. cunku uzun suren bu savas hele bir de vakit kaybedersen zafer turları atacagın sırada bacaklarında derman kalmamasına sebep olabilir. kacmak bi işe yaramaz hep senin hızında kosup sagında nanik yapar sana bu illet. ıssız adaya bile gitsen goturecegin uc seyden birini atarak yerine yerlesir bavula. en buyuk silahı seni bosluga sokup uyusturmaktır. butun gun bilgisayar onunde kimseyle konusmadan kimseye bişey yazmadan oyun oynamadan okumadan etmeden oturmana sebep olur bu uyusturma silahı. kafanda lam bari sunu yapayım elle tutulur bişey olarak planlarını hep suya dusunur olm olmaz yapaman hic baslama diye. mukemmeliyetcilik kendi kendine soyledigin buyuk bir yalan. inanma bu yalana. ne kadar boktan da olsa (29.5.2007 13:07)
(bakınız: zaman, sevmek, yalan, bilgi, yara, oyun, bilgisayar, lara, zafer, seni)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySürgün Ruhun.. Offline
Sürgün Ruhun Rüya Defteri
Bay, 37
islek bir yol düsünelim, insanların vızır vızır geçtigi..ileri öne dogru baktıgınızda bir sürü insan kafası gördügünüz..ve biraz yukarısını (gökyüzüne dogru ama bulutlari degil) düşünelim.orada bir taht hayal edin.tahtda oturdan bir cocuk (kendi cocuklugunuzda olabilir) sürekli sizin 'salak, aptal, cirkin, beceriksiz' oldugunuzu sölüyor...ve bu cocuk hep orada.ilkokulda bildigi soruya parmak kaldırmayan cocuktur sosyal fobi..tüm arkadaslari ögretmenle gırgır yaparken, ögretmeniyle konusurken terleyen, kızaran bozaran cocuktur sosyal fobi, sosyal fobi buyuk bir aşşagilamadır kendini..ben obsesyonla birlikte seyrettigini düsünüyorum bu rahatsızlıgın.o kadar guclu bir düsünce yapisi var ki, herşeyin sacma sapan oldugunu bilmenize ragmen hiçbir atakla deiştiremiyorsunuz..rahatsızlık dedim ama emin degilim.cok erken yaşta başlayıp kişilige oturduktan sonra size lezzetli bir cehennem yaşatabilir 30unuza gelsenizde..tedavi edilebilir denmesine karsin bazi ilerlemis vakaalarının kronik olduguda söleyeniyor.kişi ilerleyen zamanlarda bu begenmedigi özelligine alternatif biride yaratabilir.güzel bir kaciş icin.kacişlarin en zorununda kendinden kacmak oldugunu düşünürsek..tek tarifi kisisel bir trajedidir.. (29.5.2007 13:06)
(bakınız: insan, zaman, güzel, cehennem, soru, hayal, arda, irem, yara, okul)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySürgün Ruhun.. Offline
Sürgün Ruhun Rüya Defteri
Bay, 37
sigara dumanının arkasına saklanmaktır sosyal fobi, sokakta kafayı öne eğerek yürümek ve hatta hızlı hızlı koşmaktır varılacak yere varmak için. siz onlara düşman olmasanız bile herkes size düşmandır. herkes sizden nefret eder. boyunuz kısadır, kafanız keldir, kambursunuzdur, berbat bir giyim zevkiniz vardır ve tüm dünya etrafınızda zafer çığlıkları içinde dans edip dalga geçer sizinle. eviniz dünyada mutlu olduğunuz tek yerdir. günlerce evden çıkmadan yaşayabilirsiniz. sırf dışarı çıkmamak için paketteki son sigaralarını gözünüz gibi korursunuz. arayan numaraları gösteren telefondan alırsınız eve, sırf istemediğiniz kişilerle konuşmamak için. gerçi pek arayanınız yoktur aileniz dışında ama siz yine de açmazsınız hiçbir telefonu. kapınız yine aynı şekilde, eğer zil açıyorsa iki ihtimal vardır ya kapıcı gelmiştir ya da biri yanlış zile basmıştır. tüm dünyadan kaçarken bir yandan da mucizelere inanırsınız. bir gün kapı gerçekten çalınacak ve siz gayri ihtiyarı kapıyı açıp karşınızda hayatınızın kadınını bulacaksınızdır. mucizeyi beklemekle geçirirsiniz saatleri, günleri, yılları... ve dışarıda zaman akar gider, insanlar eğlenir, insanlar aşık olur, insanlar sevişir ve insanlar hayatı yaşar... bilmemkaç metrekare evinizdeki tuğla duvarlar hücreniz olur sizin, ve kendini duvarların arkasına hapseden tanrı misali bilseniz bile ne yanlış ne doğru yine de çıkamazsınız oradan, gücünüz yetmez yarattığınızı yıkmaya ve yeniden başlamaya hayata. mucizeler ise her ne kadar inanılmaz olsa da henüz duvarları aşabilecek güçte değildir ve kendinizi hapsettiğiniz duvarları aşıp da erişemez size hiçkimse. ya dışarı çıkıp yaşamak gerekir hayatı ya da susmak sonsuza kadar, siz susmayı tercih edersiniz, kişisel sebeplerden değil ama tamamen kişilik sebeplerinden... (26.5.2007 16:51)
(bakınız: insan, hayat, zaman, kadın, dünya, sigara, gerçek, susmak, yaşamak, tanrı)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySürgün Ruhun.. Offline
Sürgün Ruhun Rüya Defteri
Bay, 37
islek bir yol düsünelim, insanların vızır vızır geçtigi..ileri öne dogru baktıgınızda bir sürü insan kafası gördügünüz..ve biraz yukarısını (gökyüzüne dogru ama bulutlari degil) düşünelim.orada bir taht hayal edin.tahtda oturdan bir cocuk (kendi cocuklugunuzda olabilir) sürekli sizin 'salak, aptal, cirkin, beceriksiz' oldugunuzu sölüyor...ve bu cocuk hep orada.ilkokulda bildigi soruya parmak kaldırmayan cocuktur sosyal fobi..tüm arkadaslari ögretmenle gırgır yaparken, ögretmeniyle konusurken terleyen, kızaran bozaran cocuktur sosyal fobi, sosyal fobi buyuk bir aşşagilamadır kendini..ben obsesyonla birlikte seyrettigini düsünüyorum bu rahatsızlıgın.o kadar guclu bir düsünce yapisi var ki, herşeyin sacma sapan oldugunu bilmenize ragmen hiçbir atakla deiştiremiyorsunuz..rahatsızlık dedim ama emin degilim.cok erken ya$ta ba$layıp ki$ilige oturduktan sonra size lezzetli bir cehennem ya$atabilir 30unuza gelsenizde..tedavi edilebilir denmesine karsin bazi ilerlemis vakaalarının kronik olduguda söleyeniyor.ki$i ilerleyen zamanlarda bu begenmedigi özelligine alternatif biride yaratabilir.güzel bir kaci$ icin.kaci$larin en zorununda kendinden kacmak oldugunu dü$ünürsek..tek tarifi kisisel bir trajedidir.. (26.5.2007 16:48)
(bakınız: insan, zaman, güzel, cehennem, soru, hayal, arda, irem, yara, okul)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayBay Esrareng.. Offline
Bay Esrarengiz
Bay, 44
Ankara
bu yüzden kız arkadaşım hiç olmadı bu yüzden üniversiteyi bitiremedim bu yüzden doğru dürüst bi arkadaş çevremde olmadı.doğru dürüst aşk nedir seks nedir bilmem.ızdırap dolu bir hayat işte..içmediğim ilaç gitmediğim doktor kalmadı.fakat meret peşimi hiç bırakmadı.çarşıda 10 dakikadan fazla yürüyemem.kaçacak delik ararım.kalabalık yerlerde aşırı gerginlikten sıkıntıdan duramam.konuşurken insanların gözünün içine bakamam.bu yüzden evlenmekde bana çok uzak bir kelime.yani sosyal fobik olmak çağresiz olmakla eşanlamlıdır. (11.5.2007 00:46)
(bakınız: insan, hayat, nedir, anlam, deli, arkadaş, irem, üniversite, kelime, insanlar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayBay Esrareng.. Offline
Bay Esrarengiz
Bay, 44
Ankara
benim 20 senedir hemde... (9.4.2007 17:34)
(bakınız: nedir, beni, benim, sene)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baydeste_beste Offline
deste_beste
x
Bursa
ilaçla yaşayan.yemek yiyemeyen (başkalarının içinde) ,bakkala bile gitmekten çekinen birisi haline gelmek (3.1.2007 19:01)
(bakınız: gitmek, emek, gitme, bakkal, yemek, gelmek, başka, birisi, için, ilaç)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Sayfa: 1 2
sonraki sayfa >>

"SOSYAL FOBİ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: SOSYAL FOBİ NEDİR? sosyal fobi ne zaman?

Antoloji.com
25.2.2017 21:06:20  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]