Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
STARBUCKS STARBUCKS terimi kahvekolik
tarafından 19.4.2005 tarihinde eklendi
STARBUCKS sizce ne demek,
STARBUCKS size neyi çağrıştırıyor?
"STARBUCKS" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

BayCanerAlper Offline
CanerAlper
Bay, 34
Mersin
1 person liked.
2 person did not like.
Arkadşalar böyle saçma sapan ayrımlara kalıplaşamalara bakmayın memlekete bir ürün bir firma gelir hemen bir sivri memeleketin en akıllısı ya çıkar böyle çok amerika yok irlanda yok arabistan yok israil... İçin kalkın bukadar basit. StarBucks adamlar gelmiş memlekette hemen hemen her kentte kahve zinciri açmış bir sürü insanımız çalışıyor bırakın böyle bayat milliyetçilik din iman sevdalarını. Lafa bak müslümanlar zengin etmeye devam edin. Kendi içimizdeki müslümanları zengin ettik de ne oldu? Müslümanlığın başka dinden birini zengin etmekle ne gibi bir alakası olabilir. Böyle safsataları bırakın! ! (26.12.2010 14:26)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baymanga/ressam Offline
manga/ressam
Bay, 44
Kayseri
Starbucks’ın Değerli Müslüman Müşterileri (!)

Dünya çapında 90.000’in üzerinde çalışanı, 9.700 tane mağaza ve haftalık 33 milyon müşteri hacmiyle Starbucks firmasına yıllık 6.4 milyar dolar kar ettirdiğiniz için ne kadar sevinseniz azdır. İçtiğiniz her bir fincan (latte ve macchiato) ABD ve İsrail arasındaki bozulmaz dostluğa ve yakın ittifakına katkıda bulunmaktadır. Bu dostluğun bir nişanesi olarak firma yetkilisine verilen, “50 yıllık İsrail Siyonist Dostu Ödülü” bu yönden siz Müslümanlar için çok derin manalar ifade etmelidir. Bu ödül, İsrail’in uzun yıllar, halkla ilişkiler ve ticari firmalarla olan bağlarını güçlendirmek ve onları teşvik etmek için kullandığı bir ödüldür.

Gelelim Starbucks yöneticilerine bu ödülü kazandıran nedenlere… Gününüzün vazgeçilmezi haline gelen ve her gün tükettiğiniz çikolata parçacıklı frapucinolardan gelen gelir, ABD ve İsrail arasında yapılan anlaşmayla gerçekleştirilen öğrenci projeleri için harcanmaktadır. Bu öğrenciler İsrail’in İntifada’da zarar gören öğrenciler olarak seçtiği gruplardan oluşmaktadır.

Starbucks, Jerusalem Fund of Aish HaTorah‘ı (Aish Hatorah Kudüs Fonu – uluslar arası özel Yahudi eğitim merkezlerini bir şemsiye altında toplayan organizasyon) kullanarak İsrail’de geliştirilen en son savunma teknolojilerinin, Amerika, Avrupa ve İsrail askeri mühimmat marketlerine tanıtılmasını sağlamakta ve böylelikle İsrail ordusuna yardım etmeyi hedeflemektedir.Orta Doğuda devam eden çatışmanın arkasındaki esas sebep olan anti semitizmin (yahudi düşmanlığı) , küresel yükselişine karşı sizin starbucksa verdiğiniz desteğinizle; savaşın İsrail tarafını haklı çıkartmak için yalan ve yanlı haberlerin üretimini üstlenen 'honestreporting.com' websitesinin sponsoru olan Aish HaTorah’a yardımları kesintisiz devam etmektedir.

Starbucks’ın değerli Müslüman müşterileri, sayenizde Müslümanların güya terörist saldırılarına karşı israil halkını korumaya yardım etmek için heryıl gerekli olan yüzlerce milyon doları temin etmeye muktedir olabiliyorlar. ABD devletinin her yıl verdiği 5 milyar dolar, Anti semitist Müslüman terörizmi(!) ’ne karşı masum israil halkını korumak için gerekli silah, bulldozer ve güvenlik duvarları örmek için yeterli olmadığından, sizler, tamamlayamadıkları ihtiyaçları Starbucks içerek sağlıyorsunuz.

Daha geniş perspektiften bakmak gerekirse, Starbucks teröre karşı açılan savaşta (war on terror) Amerikan hükümetine destek olmak için, bir tane mağazasını tamamiyle bağışlamıştır. Bu savaş, Starbucks’a göre yahudi eyaleti olarak anılan İsrail’in idame ettirilmesinde hayati önem taşımaktadır.
Starbucks’ın değerli Müslüman müşterileri, Starbucks Coffee, Amerika'da her yıl 27 Haziran'da düzenlenen homoseksüeller festivalini (Gay Pride Parade) destekleyenlerin de başında geliyor. Starbucks Coffee'nin Washington Müdürü Heywood McGuffy, şirketin bu tavrını savunarak 'Biz, çalışanlarımızı ve müşterilerimizi ilgilendiren her şeyi desteklemekle yükümlüyüz' dedi. Son festivalde, Starbucks Coffee çalışanlarından 75 homoseksüel, üzerlerinde homoseksüelliği ifade eden gökkuşağı renkleri ve Starbucks Coffee arması bulunan t-shirtlerle festivale katılanlara bedava kahve dağıttılar.

Starbucks şirketi, bu festivale destek vermek dışında kürtajı da teşvik ediyor. Şirket, 'Planned Parenthood Federation of America' kuruluşunun resmi sponsoru.

Şirket, görüldüğü gibi hem resmi hem de “sivil” hareketlerin her zaman yanında. Ama kimi sivil hareketlerle de başı dertte. Özellikle hormon karşıtı olanlarla… Starbucks'ın hormonlu maddeler kullanmaya son vermesi için 300 Amerikan kentinde ve 8 ülkede kampanya düzenleneceği bildiriliyor.

Lütfen tükettiğiniz herbir Starbucks amblemli ürünle, çok asil(!) bir gayeye hizmet veren bu firmaya destek olduğunuzu ve Müslüman kardeşlerinize ihanet ettiğinizi hatırlayın.

Halen ikna olmamışsanız, Her zaman Starbucks’u ziyaret edin ve bir bardak çikolatalı cips frappucino için… düşünün ki böylece Müslüman bir kardeşinizin kanını içiyorsunuz. Afiyet olsun!

FARKLI BİRŞEY YAPABİLİRİZ… GELİN STARBUCKS’I BOYKOT EDELİM

WE CAN MAKE THE DIFFERENCE... BOYCOTT STARBUCKS

KAYNAKLAR:

http://www.ziopedia.org/content/view/578/1/
http://www.inminds.co.uk/boycott-starbucks.html
(25.2.2007 19:22)
(bakınız: kürt, dost, hayat, zaman, anne, para, yalan, dünya, ağlamak, gerçek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baypurplesuicide Offline
purplesuicide
x
gitmeyin böyle saçmasapan yerlere yaa.. (20.5.2005 08:57)
(bakınız: saçma, masa)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayLSD Offline
LSD
Bay, 97
Ankara
bir fincan doğru söylüyor ki az önce bizzat ordaydım...ama fazla da takmayın böle şeylere,ne önemi var amerikalı yada irlandalı olması.. (21.4.2005 14:53)
(bakınız: amerika, doğru)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayanKNEELİE Offline
KNEELİE
Bayan, 44
İstanbul
Al işte! Bizim orda da var bi tane. İnsanın sinirini zıplatan, aralarına karbon kağıdı konmuş kızların, saçları yerçekimine meydan okuyarak etrafı kesen erkeklerin, benim bluetooth um seninkinden daha çok kız/erkek ayarlar diyen insanların bi gurup oluşturdukları bi mekan. Halbuki al gazeteni dergini, kahveni otur iç... Bu amaçla açılmış ne diye uraşıyosunki! (20.4.2005 17:58)
(bakınız: insan, kızlar, erkek, kahve, yara, insanlar, gazete, amaç, dergi, guru)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: STARBUCKS NEDİR? starbucks ne zaman?

Antoloji.com
22.2.2017 04:39:45  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]