Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
TERÖR TERÖR terimi Hürdemi Nevzat Bayramoğlu
tarafından 20.11.2003 tarihinde eklendi
TERÖR sizce ne demek,
TERÖR size neyi çağrıştırıyor?
"TERÖR" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4 5 6
sonraki sayfa >>
BayEINSHOWER Offline
EINSHOWER
x
0 person liked.
0 person did not like.
Soğuk savaş yıllarında özellikle 1963'teki Kennedy suikastinle başlayan kaos sürecinden,günümüze kadar dünyayı belli politik,siyasal,etnik,dini ve ekonomik çıkarlar doğrtultusunda etkilemeyi planlayan gizli bir savaş biçimi..Bu savaş biçiminde hedef alınan insanlar askeri ve diplomatik şahsiyetler olabileceği gibi masum insanlar da olabilir..Masum insanlar da öldürülerek toplumda bir kaos ortamının yaratılması hedeflenebilir.

Ancak kim ne derse desin adına terör denilen olgu gizli servislerin ve devletlerin el altından desteği olmadan hiçbiryere varamaz..Çünkü terör olgusunun hedeflenen coğrafyada tutunarak başarılı olması büyük finansal ve lojistik kaynakları zorunlu kılar..Aksi ahlde başlı başına bağımsız bir terör örgütünün varlığını sürdürebilmesi imkansız bir durumdur.
(21.9.2006 01:27)
(bakınız: insan, dünya, büyü, savaş, ayna, devlet, yara, esin, insanlar, imkansız)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySiyah Yıldız Offline
Siyah Yıldız
Bay, 30
İstanbul
Bence Terör yoktur Terörist vardır oda.Para için çeşitli ülkelerde sorun çıkartan adamdır.Bir nevi paraaskerdir. (19.8.2006 17:13)
(bakınız: para, soru, adam, bence, ülke, asker, için, sorun, kart)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySiyah Yıldız Offline
Siyah Yıldız
Bay, 30
İstanbul
'Devir Terör devridir'Fransız devrimin önde gelen isimlerinde robes pier(yanlış yazdım kusura bakmayın) bu sözü sözlediğinde Terör devrinin bu kadar uzun olcağanı biliyormuydu acaba (19.8.2006 17:09)
(bakınız: devrim, evrim, isim, acaba, yanlış, rind, mayın, kusur, kadar, uzun)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayM.NİHAT MALK.. Offline
M.NİHAT MALKOÇ
Bay, 47
Trabzon
İHANET ÇEMBERİ

M.NİHAT MALKOÇ

Terör insanlığın evrensel belasıdır. Huzurun ve istikrarın baş düşmanıdır. Bir ülkeyi uçurumun eşiğine getirmek isteyenlerin başvuracağı en büyük kirli silahtır. Demokratik süreci hiçe sayan terör, bugüne kadar hiç kimseye yarar sağlamamıştır, bundan sonra da sağlamayacaktır.
Terörün içeriğini bilsek de tam bir tanımını yapmak nerdeyse imkânsızdır. Çünkü bu konuya yaklaşan tarafların kanaatleri ve bakış açıları buna engel olabilmektedir. Fakat neresinden bakarsanız bakın şiddet içeren ve haksız yere kan dökülmesine yol açan çirkin bir yoldur. Yani bir hak arama mekanizması değildir. Çünkü haklar demokratik yollardan aranır.
Terörizm insanlara korku ve dehşet salarak siyasal amaçları gerçekleştirme yöntemidir. İfadeden anlaşılacağı gibi terörün en büyük kozu korku ve dehşet unsurlarıyla muhataplarını yıldırma teşebbüsüdür. Terörizm adam kaçırmadan cinayete kadar uzanan ve gayesi yıldırma olan şiddet eylemlerine verilen genel addır. Terör(yılgı) zayıf olanların güçlülere ve onların temsilcilerine karşı şiddet kullanmasıdır. Fakat burada saldırının kimin tarafından gerçekleştirileceği ve nereden geleceği belli değildir. Sinsidir, gaddardır, hilekârdır. Onun içindir ki terörle mücadele zor, riskli ve pahalı bir iştir.
Her ne kadar tanımlamada zorluklar yaşansa da ülkemizde, Terörle Mücadele Kanunu’nun birinci maddesinde terörün çerçevesi şöyle çizilir: “Terör, baskı, cebir ve şiddet, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerinden biriyle anayasada belirtilen cumhuriyetin niteliklerini, siyasî, hukukî, sosyal, laik, ekonomik düzenini değiştirmek, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk devletini ve cumhuriyetinin varlığını tehlikeye düşürmek, devlet otoritesini zaafa uğratmak veya yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini ve genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü eylemdir.”
Aslında terör korkakların ve zayıfların seçtiği bir illegal(yasa dışı) bir yoldur. Onun içindir ki bu işe başvuranlar köşe bucak saklanarak ortaya çıkmaktan sakınırlar. Teröristler oyunu kuralına göre oynamazlar; vur-kaç taktiğini uygularlar. Terörist için, şiddet bir amaç değil, araçtır. Terörist için mühim olan kimin öldürüleceği değildir. Ölüm olayından sonra toplumda oluşacak infialdir. Ne kadar ses getirebilirlerse kendilerini o derece başarılı sayarlar. Onun içindir ki daha çok kadınları, çocukları ve belli konumda olanları hedef alırlar. Böylelikle toplumdaki tepki ve gerilme o derece etkili olur.
Bugün dünyada terör olayları küçümsenemeyecek boyuttadır. Hemen her devletin karşı karşıya kaldığı bir örgüt vardır. Bizim cennet vatanımız da yıllardan beri terör belasıyla inim inim inlemektedir. Ülkemiz değişik terör gruplarını görmüş olsa da uzun yıllardan beri başımıza musallat olan ve onbinlerce canı canımızdan koparan PKK’nın bıraktığı acı tesiri hiçbiri bırakmamıştır. 1980 yıllardan beri bu örgütün ihanet çemberi içerisinde yaşıyoruz.
Bilindiği gibi 1970’li yıllarda dünyada yükselen gençlik hareketlerinin Türkiye’ye yansıması nedeniyle ülkemizde birçok yasadışı terör örgütünü kurulmaya başlamıştır. PKK terör örgütünün temeli de bu dönem içerisinde atılmıştır. 27 Kasım 1978’de Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Fis köyünde yapılan bir toplantıyla PKK (Kürdistan İşçi Partisi, Partiya Karkaren Kürdistan) ilan edilmiştir. (Adına bakıp da bunun siyasî bir parti olduğunu sanmayın.) Bu aynı zamanda PKK terör örgütünün birinci kongresidir. O gün bugündür geleceğimizi ve umutlarımızı çalan bu hain örgüt, bize büyük zararlar vermiştir. Söz konusu örgüt, ses getiren ilk eylemini1984’ün 15 Ağustos gecesi Eruh ve Şemdinli ilçelerini basarak yaptı. Her geçen gün şiddet büyüdü ve bugünlere gelindi.
Uzun yıllardan beri yüreklerimizi dağlayan bu hain çetenin uluslararası bağlantıları da vardır. Kim ne derse desin bu örgüt başta komşularımız olmak üzere, Batı ülkelerinden ve sözde müttefiklerimizden destek görmüştür. Muhataplarımız bunu inkâr etseler de bu durum, nice delillerle ispatlanmıştır. Bu örgüt mensupları yıllarca ülke dışında beslenmiş ve kayırılmıştır.
Bu örgütün mensupları daha düne kadar Suriye’de Beka vadisinde ellerini kollarını sallayarak hareket etmişlerdir. Bugün de sözüm ona ABD kontrolündeki Kuzey Irak’ta eğitim kampları kurabilmektedirler. Fakat bizim kadim müttefiklerimiz bizi sanki ahmak yerine koyarcasına gerçekleri inkâr etmeye devam etmektedirler. Yalan zincirlerine yeni halkalar eklemektedirler.
1999 yılında Abdullah Öcalan’ın yakalanmasıyla eylemlerde bir yavaşlama, hatta durma görülmüştür. Artık televizyonlar pusu ve ölüm haberi vermez olmuştu. Çok sevinmiştik, umutlanmıştık. Artık çocuklarımızın kanı su gibi akmayacak demiştik. Fakat fetret dönemi uzun sürmedi. Son zamanlarda terör örgütünün eylemleri artış göstermeye başladı. Yine yürekler yanar oldu. Televizyonlarımız bayrağa sarılı tabutların başında feryat edenlerin haberlerini veriyor her gün….
Biz bu filmi defalarca gördük, bundan sonra görmek istemiyoruz. Benim askerimin saçının bir kılı bile muteberdir. Onun canıyla kumar oynayanlar, Hakk’ın ve halkın önünde hesap verecektir. Zalimler döktükleri kanların içinde boğulacaklardır.
Bu ülke ne zaman kalkınma emareleri gösterse birileri bozuk plakları gösterime sürer. Eski filmler vizyona sokulur. Bu da onlardan birisi olsa gerek. Fakat planlarında ilâ nihaye başarılı olamayacaklardır. Bu ülke çapulculara bırakılamayacak kadar kutsaldır. Kimse heveslenmesin. İhanet çemberi elbette kırılacaktır. Bu böyle biline….


(17.7.2006 01:01)
(bakınız: ölüm, insan, zaman, kadın, türk, gece, para, dünya, büyü, umut)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayELINT-4837 Offline
ELINT-4837
Bay, 31
Samsun
terör: dini olmayan belli bir gücü yok etmek veya zayıflatmak isteyen maddi yardımları kim yaparsa onunn adına çalışan kişiler. terörün dini yoktur. belli bir amaca hizmet etmez. parayı veren düdügü çalar hesabı bu örgütlere para verenler adına düşmanı oldugu ülkelerde karışıklık çıkarmakla sorumlulardır. bu terör bizim için ise kim oldugunu fazla düşünmeye gerek yok. bu ülkenin gelişmesi kimi rahatsız eder. kimler bu ülke ürerinden rant saglıyor. bu sorunun cevabını çogunuz biliyorsunuz zaten sonra adamlar bu ülkeye gelip biz teröre karşıyız diye birde utanmadan siyaset yaparlar. uyanık olmak lazım uyanıkkk..! ! ! ! ! ! dün ıraktı bugün iran yarın süreye girecekler peki ondan sonraki gün sıra kim de? ? ? ? ? ? ? ? ? ? eee cevabını sanırım biliyoruz. böyle bir sonuçla karşılaşmak istemiyorsak tek yürek tek bilek olcaz bizi parçalmak isteyelnlerin basit oyunlarına gelmiycez(söz de kürt sorunu+sözde ermeni soykırımı+vs.......) bunların hepsi ülkeyi parçalamak için uyrudurulan basit oyunlar aam biz bu oyunları yiyecek kadar saf degiliz öyle degil mi? ? ? ? inşallah öyledir.! ! ! ! ! ! ! ! (19.5.2006 23:55)
(bakınız: kürt, para, bugün, soru, adam, oyun, ermeni soykırımı, yarın, siyaset, hepsi)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayatgatg Offline
atgatg
Bay, 36
Emperyalist güçlerin başta yahudi kuklası amerikanın planlarını gerçekleştirmek için ardına gizlendiği, ve de arsızca bununla mücadele ettiğini söylediği, yazık ki biz zayıfların bu tabloyu sadece oturup izlediğimiz, fakat en büyük sıkıntısını çektiğimiz halde sınırlarından 22.000 km uzakta güvenliğini sağlayan amerika kadar yol alamadığımız, kara mizah.... (9.4.2006 18:12)
(bakınız: büyü, gerçek, güven, yahudi, amerika, uzak, yazı, sade, söyle, kara)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayUzman_03 Offline
Uzman_03
x
Terör; şiddet, korku, yıldırma, baskı v.s. Terör bir örgütlenme olarak başgöstermektedir.
1) Yıkıcı Terör Örgütleri:Ülkedeki mevcut kurulu düzeni yıkarak yerine kendi isteği doğrultusunda bir yönetim kurmak.Örnek; DHKP/C,TKP-ML/TİKKO
2) Bölücü Terör Örgütleri:Ülkedeki mevcut düzene dokunmayıp o ülkeden toprak koparmayı. bölmeyi amaçlar.Örnek; PKK-Kongra/Gel
(24.2.2006 22:18)
(bakınız: korku, doğru, toprak, lara, kara, ülke, ayıp, amaç, düzen, örnek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baybdrm Offline
bdrm
x
aşırı korku ve yıldırma hali..şiddet eğilimlerinin varelığıdır. (16.1.2006 05:53)
(bakınız: korku, ilim)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baybad_time_sto.. Offline
bad_time_stories
Bay
Silopi'de DEHAP'lı Belediye Başkan Yardımcısı Abdülaziz Çoban'ın evinde, eylemde kullanılmak üzere hazırlanmış bomba düzenekleri bulundu. 5 kişi gözaltına alındı. Çoban'ın Kuzey Irak'ta olduğu belirlendi

budur ;)
(7.12.2005 08:51)
(bakınız: dehap, ırak, bomba, altın, deha, eylem, aziz, çoban, yardım, başkan)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayThaelmen Offline
Thaelmen
x, 34
terör emperyalizmdir..empryalizmin varlık zeminidir..terörün kaynagıda baskının şiddetin kaynagıda emperyalizmdir..bugünkü konjoktürde abdnin jandarmarlığı yaptığı askeri paktını natonun yaptığı sistem eli kanlı terör örgütüdür..ve buna karşı çıkmak terör degil insanlık onurudur... (22.10.2005 19:32)
(bakınız: insan, bugün, ayna, emperyalizm, nato, onur, insanlık, varlık, jandarma, sistem)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4 5 6
sonraki sayfa >>

"TERÖR" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: TERÖR NEDİR? terör ne zaman?

Antoloji.com
24.2.2017 20:09:48  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]