Antoloji.com Şiir Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
Serbest Kürsü
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
ÜLKÜ ÜLKÜ terimi yasi28
tarafından 21.1.2004 tarihinde eklendi
ÜLKÜ sizce ne demek,
ÜLKÜ size neyi çağrıştırıyor?
"ÜLKÜ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4 5
sonraki sayfa >>
Bayerpaccino Offline
erpaccino
x
1 person liked.
0 person did not like.
milliyetçi hareket partisinin en iyi şekilde yürüttüğü bir ESASTIR! (8.8.2008 22:21)
(bakınız: en iyi, hare, hareket, areke)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayKursad_86 Offline
Kursad_86
Bay, 31
Ulku serefimdir , namusumdur,yasama gayemdir. (25.7.2008 15:19)
(bakınız: namus, gaye)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayyusuf_islam22 Offline
yusuf_islam22
x
ülkücü: İslam şeref ve fazileti ni en iyi yaşıyan ve yansıtan müslüman türktür.
ilk ülkücü BŞBUĞ ALPASLAN TÜRKbaşka yoktur.
(10.4.2008 12:36)
(bakınız: türk, islam, müslüman, aslan, şeref, ülkücü, asla, başka, en iyi, fazilet)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayAlimbey Offline
Alimbey
Bay
Hollanda
Ülkü:
İnsanı umut içinde yaşatan bu yolda yürümesini kuvvetlendiren gerektiğin de uğrunda ölünen bu dava uğrunda hiç bir taviz verilmeyen bir amaç, dilek.
Kısaca kişinin düşüncesinde olan ulşmak istediği ideal.
(19.1.2008 02:01)
(bakınız: insan, umut, düşünce, esin, dilek, amaç, ideal, dava, kısaca, için)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayannirvananus Offline
nirvananus
Bayan
ya save ya save as.. (25.9.2007 11:41)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayURFALIYAR Offline
URFALIYAR
Bay
Ülkü, insanın ya kendi milleti veya bütün insanlık için ulaşılmasını şiddetle arzu ettiği son hedeftir. Arzu ve hayal edilen son hedefe varmak gayesiyle, yorulup yılmadan, bıkıp usanmadan fazilet ve cesaretle, fedakarca çalışanlara da Ülkücü denir. Hayatlarını insanlığa hizmet uğrunda harcayan peygamberlerle, bazı filozof ve ilim adamları birer ülkücü sayılırlar. Kendilerini milletlerine adayan büyük liderler, cihangir başbuğlar ve kahraman askerlerle, milliyetçi ilim, fikir ve san’at adamları da tam manasıyla birer ülkücüdürler. Ülkücü, bağlandığı davanın asaleti ile gurur duymalı, bunu göğsünü gere gere söyleyebilmelidir. Fakat hiçbir zaman hizmetleri ile övünmemelidir. Başkalarının ne alkışlamasına, ne de takdirine ihtiyaç duymalıdır. Onun kıymetini erbabı zaten bilir. Diğer insanlar da bilse ne çıkar, bilmese ne çıkar? Hizmetlerimizin bedelini “aferin” olarak dahi beklemek bize yakışmaz. Kimse bizi zorla veya türlü vaatlerde ülkücü yapmadı. Kendimiz inanarak, isteyerek ve koşarak bu yolu tuttuk. Herkes bizi alkışlamak mecburiyetinde değildir. Sadece vazifesini yapmış insanların kavuştuğu vicdan huzurundan daha büyük mükafat olur mu? Bugün Ülkücüler bir yandan Türk Milletini tehdit eden komünizm, hümanizm, kozmopolitiklik, bölgecilik, mezhepçilik ve anarşizm gibi bütün yıkıcı akımlara karşı en tesirli mücadeleyi vermekte, bir yandan da cemiyetimizi içten kemiren fakirlik, yoksulluk, haksızlık başıbozukluk, nemelazımcılık ve vurdumduymazlık gibi içtimai hastalıklarla savaşmaktadırlar. Müesseseleri sarmış olan laçkalığı, beyinleri işgal eden yanlış bilgileri, şahsiyetleri kemiren aşağılık duygusunu yok etmek için büyük gayretler göstermektedirler.

Bundan dolayı, bütün düşmanlara üstün gelerek kutsal davayı kazanmak ve uzak hedefe ulaşmak için Ülkücüler bir karınca sabrı ile, bir arı titizliği ile çalışmaktadırlar. Bu yolun yolcuları 14 ile 24 yaş arasındaki, Türk gençleridir. Hemen hepsi fakir Anadolu çocuklarıdır. İçlerinde ne bir paşazade, ne bir bakan, müsteşar, profesör, büyükelçi ve ithalatçı çocuğu bulunduğunu sanmıyorum. Uşaklı, bahçıvanlı otomobilli ailelerin kolejlerde okuyan çocukları ne diye “ülkücü” olsun? Hem nasıl olsun? Bunların biraz zekileri sosyalist ve ilerici, biraz dengesizleri eli silahlı kızıl anarşist, ahmakları da diskotek ve kulüp tiryakisi olmaktadırlar. Kendilerine ne zerrece vatan- millet sevgisi, ne de milli, dini ahlaki bir terbiye verilmediği için böylelerinden başka türlü davranış zaten beklenemez. Halbuki ülkücülük her şeyden önce disiplinli, ölçülü, ahlaklı, terbiyeli, inançlı, milli gelenek ve töreye bağlı olmayı gerektirir, sonra da hudutsuz bir fedakarlığı şart koşar. Onun için ancak kökünden kopmamış, aslını unutmamış ve milletine yabancılaşmamış aile çocukları ülkücü olabilmektedirler.

Bu çocuklar seçtikleri ülkücülük yolu uğrunda ne çocuklarını, ne de gençliği yaşayabiliyorlar. Düşününüz; 16 yaşındaki lise öğrencisi 120 milyonluk dünya Türklüğünün dert ve ıstıraplarını teninde duyuyor. Kendisini bu ıstırapları dindirmekle vazifeli sayıyor. Yüklendiği vazifeyi ifa edememenin acısı ile kıvranıyor. Almanya da ki Türk işçilerinin çilesini bu genç düşünüyor… Okulsuz, doktorsuz, yolsuz ve ışıksız Türk köylüsünün bu yokluk çölünden niçin hala kurtulamadığını ve nasıl kurtulacağını kendi kendine bu genç soruyor…

Doğu Türkistan’da, Rusya’da, Bulgaristan, Batı Trakya, Kıbrıs ve Kerkük’te katledilen, zulüm gören ve ezilen milyonlarca esir Türk’ü bu genç hatırlıyor… Çünkü bütün bundan mes’ul olanlar, olması gerekenler ortada yok… Mevcutlar da gaflet ve dalalet içinde. İşte ülkücüler bir yandan da bu “gaflet ve dalalet” içinde bulunanlara “dur! ” demek üzere hazırlanıyor. Bu uğurda durmadan okuyor, araştırıyor, soruyor, münakaşa ediyor. Teşkilatlanıyor. Kitap yazdırıyor, dergi çıkarıyor, gazete yazıyor… Köye gidiyor; işçiye, esnafa, tüccara, aydına ve resmi yetkililere acı gerçekleri anlatıyor. Onları uyarmaya ve vazife yapmaya çağırıyor…
(21.9.2007 17:40)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayßOZo KURT Offline
ßOZo KURT
x
ülkü vatan sevgisi vatanm uğruna gayeleri olan ve vatanını en yüksek seiyeye ulasdrmak isteyen insanlar topluluğudur.. ülkücülük ise insanlar aleminde ne uşak olmayı nede baskalarını usak olarak kullanmayı seven serefli bır bayragın tasıyıcısıdır.. saygılarımla bozo reis (19.9.2007 20:38)
(bakınız: sevgi, insan, vatan, saygı, insanlar, ülkücülük, lara, alem, gaye, seven)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayan_keçika pıti_ Offline
_keçika pıti_
Bayan, 28
İstanbul
Nazım'dan şiirler okuyan Alparslan Türgeş'in (! ! !) doktirinleri cin aliden sonra okuduları tek kitap olduğu için tapan ırka ve millete dayalı sözde politikaları olan, aslen sadece bir sokak mafyası olan topluluk. bu çoğunluğu serseri olan topluluk nedendir bilinmez durmadan Ahmet Kaya dinler! ! çok istikrarlılar; ah pardon müzik evrensel idi değil mi; komik olurlar çoğu zaman (30.8.2007 17:35)
(bakınız: şiir, zaman, ahmet kaya, mafya, kitap, müzik, neden, ahmet, komik, sade)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baybozkurt1_banu Offline
bozkurt1_banu
x
ülkü demek geleceğe karşı hedef amaç gaye demektir. bizim için ülkü tüm dünyada davamızı kanıtlamak göstermek bizim kim olduğumuzu ülkücü denilince kafalarında başka türlü şekillenmemizi önlemektir.
ülkücüler davası için her şeye karşı dayanma vatan için dava için millet için BAYRAK için canını feda edebilecek kadar içinde milliyetçilik ve ülkücülük ilkelerini benimsemiş kişilerdir. biz ülkücü TÜRK gençliği olarak vatanımızı sonuna kadar koruyacağımıza yaşatacağımıza yükseltceğimize namusumuz ve şerefimiz üzerine yemin ediyoruz....ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN...
(13.8.2007 04:56)
(bakınız: türk, dünya, milliyetçilik, vatan, bayrak, emek, ülkücülük, namus, lara, demek)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayyazgı_yazgı Offline
yazgı_yazgı
x
Atatürk'ün manevi kızının adı.ülkünün asıl anlamı bildiğim kadarıyla ideal demek. (8.8.2007 11:08)
(bakınız: türk, anlam, emek, demek, ideal, kadar, atatürk)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4 5
sonraki sayfa >>

"ÜLKÜ" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2017. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ÜLKÜ NEDİR? ülkü ne zaman?

Antoloji.com
23.2.2017 08:01:25  #4.33#
  » Şiir  » Nedir  » Gruplar  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim
[Hata Bildir]