Antoloji.com Şiir c Kitap Nedir Üyeler c Gruplar c Mesajlarım
 
 
Nedir.Antoloji.Com
Arayın :
 
Yeni Terim Ekle

Nedir Ana Sayfası
Son 24 Saat
Yazdıklarım
  Kişiler
 Genel
 Yaşam
 Edebiyat
 Güncel
 Toplum
 Bilim
 Din
 Müzik
 Tarih
 Cinsel
 TV Dizileri
 Atasözleri
 Deyimler
 Filmler
Futbol Takımları
Köyler
ZAL OĞLU RÜSTEM ZAL OĞLU RÜSTEM terimi hikmet1992
tarafından 12.05.2005 tarihinde eklendi
ZAL OĞLU RÜSTEM sizce ne demek,
ZAL OĞLU RÜSTEM size neyi çağrıştırıyor?
"ZAL OĞLU RÜSTEM" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4 5 6
sonraki sayfa >>
BayOsman Demir 2 Offline
Osman Demir 2
x
1 person liked.
2 person did not like.
Okuduklarımdan anladığım kadarı ile islamdan önce yaşayıp müslüman olan, kürt olup pers kahramanı olan, iranlı yada kürt olmasına rağmen arabistanda mezarı olan, Hz Ali tarafından kabrinden çıkarılan biri imiş. Hz Ali İle Rüstemin Hikayesinin yalandan ibaret olduğunu düşünüyorum. Rüstemin ispatlanamayan bir kahraman olduğu belli iken, teketekte Hz Alinin Rüstem gibi bir hayal kahramanından güçsüz olduğunu düşünmeside bir o kadar hayaldir. Netekim Hz ali Rüstemi Training Knife ile bile keser hemde stunda. :) Aynı zamanda kürt yada farisi olan birinin Hz alinin yaşadığı yerdeki kabristanda yatması ne kadar saçmadır. Arap olmasın sakın.. Birde rüstemi zal kürtçe imişmişde o yüzden kürtmüş. Kürtmüş farisiymiş beni ilgilendirmez de rüstemi zal kürtçe biye bu adam kürt olmak zorunda değilki. O na kalırsa zal oğlu rüstem türkçe bu adam türkşimdi. rüstem bin zal'da arapça ne ilginç dimi. Zal son rustam de ingilizce. Vay be.. (24.09.2010 14:07)
(bakınız: kürt, zaman, türk, yalan, şimdi, araf, kürtçe, hayal, islam, müslüman)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayuzungol Offline
uzungol
x
Almanya
olmayan bir milleti milet yapmaya ugrasmak olmayan bir dili dilyapmaya kalkmak kadar ici disi bos bir ugras yokdur bizim insanimiz ve hem dinkardesimiz olan ve anadolu topraklarinda yasamis veyasamaya devam eden bir halk veya bir asiret toplulugu olan kürkleri millet yapmaya ve kürtce dillerini dünya dillerinden bir millet dili oldugunu savunmak kadar
bos bir ugras yokdur
(11.09.2010 22:01)
(bakınız: kürt, insan, dünya, toprak, anadolu, halk, millet, maya, rind, inkar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySalih Sarika.. Offline
Salih Sarikaya
x
zalaoglu rüstem cok dindar ve cok güclü bir zatti ha türk ha kürt ne farkeder! sonucda müslümandi elhamdülillah! rabbim onun ve onun gibilerden razi olsun amin! (22.08.2010 20:08)
(bakınız: kürt, türk, müslüman, gibi, hamd, amin, olsun, keder, dindar, bile)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySalih Sarika.. Offline
Salih Sarikaya
x
atmayin bre cahiller (21.08.2010 18:25)
(bakınız: cahil, ayin, ille)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BaySalih Sarika.. Offline
Salih Sarikaya
x
arkadaslar su kürt türk olayini kaldirin allah rizasi icin hepimiz kardesiz! zalaoglu rüstem gercekten bir kahramandi ve dindardi bazi arkadaslarin yazdigi gibi hz.ali.radiyallahu anh.bir riyayete göre basindan gercekten mezar hadisesi gemistir! sunuda unutmayalim lütfen ahirette türk kürt sorulmayacak (yani hic bir irk) ama müslümanlik elbette sorulacak! BU COK ÖNEMLI ARKADASLAR! (21.08.2010 18:22)
(bakınız: kürt, türk, hadise, soru, müslüman, ahiret, hz.ali, hadis, gibi, mezar)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayMustafa Yılm.. Offline
Mustafa Yılmaz 2
x
Zaloğlu rüstem yada rüzteme zal farsça kökenlı isim olup ıranda yaşamış mitolojik bır ıran kahramanıdır (21.07.2010 16:42)
(bakınız: yaşam, isim, mitoloji, kahraman, aman, farsça, rama, fars)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Baycemalamedi Offline
cemalamedi
x
tûrklerin tarih boyunca kendilerine mal etmeye calistigi ama bunu beceremeyince de bu sefer arap yada fars olarak lanse etmeye calistiklari eba muslimi horasani,selahattini eyyubi ve daha bir cok tarihi kisilik gibi rostemê zal(yani zal in oglu rustem) da bir kûrt tûr ama ne yazikki turanci zihniyet bunu bir turlu kabullenemedigi icin her zaman bu tur kisilikler ya turk yada arap yada fars olarak yutturulmaya calisilmistir. (03.07.2010 14:25)
(bakınız: zaman, tarih, oyun, kurt, lara, gibi, sela, turan, niyet, maya)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
Bayhandsome_38 Offline
handsome_38
x
hz ali banlik duygusuna kapılır ve çokgüçlü olduğunu düşünür peygamberimize gelir ve benden daha güçlü biri varmı der oda mezarlığa git selamün aleyküm rüstem de der ama elini tutma sakın der hz ali mezarlıga gider selamün aleyküm rüstem der 5 ila 6 mezardan aleyküm selam derler sonrasında ali 1 sefer daha selam verir ama bu sefer selamün aleyküm zaloğlu rüstemm der bir mezarın içinden iri yarı güçlü kuvvetli bir adam çıkar aleyküm selam ya ali. ve rüstem ya ali şu elini uzatta şurdan çıkayım der ali elini vermez yanına irice bir taş atar tutunsun diye rüstem taşi eline alır okadar kuvvetlidirki taşı unufak eder sonra mezardan çıkar ayağının bastığı yer çöker ya ali toprak çürümüş bizi tartmıyo der ve sonrasın da ya ali allah sana aslanım dedi bana kedim deseydi sen görseydin rüstemi der arkadaşlar bu yazdıklarım yaşlı bir amcamızdan dinledim nekadar doğru veya yanlış bilmiyorum... (21.05.2010 21:32)
(bakınız: kedi, arkadaş, arda, duygu, adam, yorum, doğru, bilmiyorum, toprak, selam)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayErdem Ülkün 1 Offline
Erdem Ülkün 1
Bay, 71
Türkiye
Yazım hatası.Zaloğlu Rüstem (birleşik olacaktı)

Bir muhalefet milletvekili Zaloğlu Rüstem olmaya soyunmuş,Ancak Zülfikarı tahta olduğundan bu işi kıvıramamıştır.üstelik de genel başkanı tarafından azarlanmıştır.
(12.03.2010 19:48)
(bakınız: araf, oyun, hata, yazı, millet, zülfikar, maya, başka, tahta, ancak)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
BayEmin Kurt 1 Offline
Emin Kurt 1
x
ünlü kürt kahramanıdır.rüstemi mizal kürtçe bir kelimedir...rüstemi misal isalmiyet olmdan önce yaşamıştır..küfarların devri çok büyük hayvaların yaşadığı devirde yaşamışlar..rüstem bir gün yağmur yağar o da ıslanmamak için mağaraya girer ama mağarın ağzı çok acayip bir götürünüşü var. rüstemi mizal mağarayı inceler bakar eberet derler kütçe; canavar mı dinazor mu.. o zamann çocuktur.çok korkar gider babasına olup biteni süyler...babası o ana güler oğlum o ebreti ben ödürdüm mağaraya ben yapıştırdım derler....rüstemi mizal ın inancında bildiğim kadarıyla büyle demiş GECE VE GÜNDÜZÜN ALLAHI NA İNANIYORUM DEMİŞ.
yani allah inancı var demek ki...bildiğm kadarıyala hz ali efendimiz bir gün savaştan gelir fatma annemiz onu karşılar hz ali savaşta üstün bir zafer kazandığı için çok bübürlenir...at tan inmek ister fakat inemez ayağı şiştiği için ayağı o demirden çokamaz..fatma annemiz peygamber efendimize gider..olup biteni süyler ...peygamber efendimiz de hz aliye bir gürev verir.. gürevi şudur bir yeri tarif eder o falan yere git orda olup biteni bize rapor et..der. hz ali gider o yere gider bakarki üyle bir insan çıkarki çok farklı bir gürünüşü var..kılıcı bir tepe kadar kalkanı 2 tepe kadar kendiside bir dağ kadar. var..hz aliye selam verir hz ali selamı almaz geri düner...olup biteni süyler..peygamber efendimizde eğer onun selamını alsaydın ne kadar savaşa gitseydin o da yardımına gelecekti...der...sayın okurlar doğru rüstemi mizalın kalıntıları iranda fakat büyük cengaver in kalıntıları hala iranda saklıyor..kılıcı kalkanı hala var fakat güstrilmiyor..niye kürt olduğu için... biraz DÜRÜST OLALIM..BÜTÜN OKURLARA TEŞEKÜR EDERİM..
(10.03.2010 19:50)
(bakınız: kürt, insan, zaman, anne, aliye, gece, baba, büyü, yağmur, çocuk)
Bu yorum için 1-5 arası yıldız verin.
<< önceki sayfa
Sayfa: 1 2 3 4 5 6
sonraki sayfa >>

"ZAL OĞLU RÜSTEM" ile ilgili görüşünüzü aşağıya yazıp "Kaydet" butonuna basın.

DİKKAT: YAZDIĞINIZ YAZI EDİTÖRLERİMİZ TARAFINDAN OKUNDUKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR

Bir terime aynı gün içinde en fazla 5 adet anlam yazabilirsiniz.

  - tiklayin - Bu sayfaya link ver - tiklayin - Bu sayfayı birine gönder Bu sayfada hata var!  

(c) Antoloji.Com, 2015. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Antoloji.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Yayın Hakkı Notu.
Şu anda buradasınız: ZAL OĞLU RÜSTEM KİMDİR? zal oğlu rüstem kimdir?

Antoloji.com
31.03.2015 15:37:54  #.234#
  » Şiir  » Kitap  » Nedir  » Gruplar  » Bilgi Yarışması  » İletişim
 Antoloji.Com   » Hakkında   » Künye   » Yardım   » İnsan Kaynakları   » İletişim   » Seçim  
[Hata Bildir]